Plovoucí podlahy - Belgické podlahy

Chtěli by jste mít v jedné místnosti podlahu se vzhledem kamene, ale nechcete ji protože je studená? Toužíte mít v obývacím pokoji podlahu dřevěnou, ale pod ní nejde položit topení? Poradíme Vám jak docílit svého přáni s kvalitním náhradním řešením.

Doporučujeme:

 • Podlahové krytiny Kladno - Firma pana** Pavla Cvingráfa** vám nabízí podlahářské práce a prodej podlahových krytin. Dále nabízí pokládku koberců, obklady, dlažby a interiérové dveře. Více** se dozvíte** na internetových stránkách** www.podlahy4u.cz .**

 

 

 

Belgické plovoucí podlahy

Zajímáte se právě o kvalitní materiál na nové podlahy do svého domu nebo bytu? Porozhlédli jsme se co nabízejí firmy z Belgie.

Jaká je Quick-Step® podlaha?

Je to plovoucí podlaha laminátová. Jejím základem je lepená vodotěsná deska z dřevotřísky a vysoké hustotě. Na povrchu je vrstva s designem a s průhledným překrytím proti opotřebení. Pod ní je bariérová vrstva, která brání vzlínání vlhkosti a chrání desky před deformací. Rozdíl mezi opravdovým dřevem nepoznáte, ale zároveň šetříte tak vzácné stromy.

Nevýhody dřevěných plovoucích podlah

Dřevo oproti laminu reaguje na vlhko citlivěji. Všeobecně platí, že dřevěné plovoucí podlahy je lépe volit do méně namáhaných místností, protože dřevo není tolik odolné ve srovnání s laminátovými podlahami. Také se nedoporučuje pokládat dřevěné podlahy na podlahové topení. Další nevýhoda je velmi malý výběr vzorů dřevěných podlah. Proto i v těchto ohledech podlahy Quick-Step® obstojí lépe.

Barva podlahy

Jakou barvu podlahy zvolíte záleží na dokonalém sladění všech barev v konečném interiéru. Také přírodní světlo i umělé osvětlení mají velký význam na konečném výsledku vzhledu celé místnosti.

Představme si je v reálu

Světlá barva místnost zvětší naopak tmavá ji jakoby zmenší. Světlá podlaha pokoj projasní protože odráží světlo. I když světlou podlahu musíte více uklízet – znamená symbol čistoty a luxusu. Musíte také počítat s chladnější atmosférou, která zvolením světlé podlahy vznikne. Leda by jste doplnili místnost tmavým nábytkem. Čím budou barvy světlejší a studenější, tím se místnost bude zdát větší. Tmavé a teplé barvy činí místnost menší a útulnější.

Produktové řady podlah Quick-Step®

 • drážky tvaru V pro optické rozšíření místnosti - na dlouhých stranách se vytvoří pocit hloubky. Pokládkou drážky ve tvaru V ve směru světla, se efekt ještě zvýrazní
 • řada podlah Elegance je vhodná pro optické zvětšení místnosti
 • podlaha se zdá být větší, když lišty mají stejnou barvu jako podlaha
 • podlaha vypadá menší, když lišty mají stejnou barvu jako stěny

Nábytek a podlaha

opět několik podnětných postřehů

 • barva podlahy byla měla být o dva odstíny světlejší nebo mnohem tmavší než barva nábytku
 • podlaha a nábytek ve stejné barvě a druhu dřeva jsou možné pouze v případě, že máte mezi nimi koberec v odlišné kontrastní barvě
 • podlahu - přírodní lakovaný dub, byste se neměli obávat kombinovat s nábytkem vyrobeným z velmi tmavého dřeva – ořech
 • příliš mnoho stejných odstínů může být monotónní
 • podlahy s nažloutlou béžovou barvou - jsou teplé, útulné a působí optimistickým dojmem
 • podlahy s dekorem dubu, buku nebo javoru mohou tmavou místnost zateplit
 • podlahy s načervenalou oranžovou barvou - vyvolávají v místnosti velmi teplý pocit
 • hnědá podlaha - je univerzální a hodí se do mnoha různých interiérů za předpokladu, že do místnosti proniká dostatek světla, aby hnědou barvu vyzdvihlo do popředí
 • kombinovaná podlaha ve dvou odstínech hnědé - tón na tón - lze tím vytvořit velmi harmonické a klidné efekty, může to však přejít do monotónnosti
 • tropická dřeva dávají velmi teplé podlahy - merbau, afzélia doussie, přírodní lakovaný týk

Záruka 25 let

Při záruce na 25 let tu není místo pro chyby. Quick-Step® vkládá do svých podlah tolik know-how, energie a odhodlání, že si je můžete užívat, jak dlouho budete chtít.

Podlahové topení

Podlahu Quick-Step® lze snadno spojit s podlahovým topením. Instaluje se jako odpružená nebo plovoucí podlaha. Vždy si ale pamatujte, že musíte vybrat správnou podkladovou vrstvu. Poraďte se se svým prodejcem.

Podlaha Quick-Step® a alergie

Díky uzavřené povrchové struktuře Quick-Step® a uzavřeným spojům mezi deskami tu není místo, kam by pronikl prach. Dokonalé položení a povrchová úprava podlahy Quick-Step® navíc znamenají, že se podlaha snadno čistí. Roztoči a další organismy způsobující alergii nemohou na čisté laminátové podlaze přežít, což Vám pomůže chránit svůj domov před alergeny. Je to mimořádně důležité pro lidi trpící astmatem nebo alergiemi na prach.

Je podlaha vhodná do kanceláře?

 • Každá podlaha Quick-Step® podstupuje jedinečné, permanentní antistatické ošetření. Nepříjemné výboje při dotyku vodivých materiálů jsou věcí minulosti. Proto jsou tyto podlahy ideální pro kanceláře i sklady. Podlaha je antistatická v souladu s Evropskými směrnicemi pro stavební výrobky - označení CE.
 • Problém s pojíždějícími kancelářskými křesly se dá vyřešit měkkými pojížděcími kolečky, měkká kolečka také na tvrdé podlahové krytině, jakou je laminát, zvyšují pohodlí při sezení. Nebo lze opatřit pod křesla kancelářskou podložku, vyberte rohož pro tvrdé podlahové krytiny.
 • Povrch laminátové podlahy je vyroben z melaminu. Melamin odolává škrábancům ale není vůči nim zcela odolný. Ostré předměty mohou podlahu poškrábat. Z tohoto důvodu zachovávejte potřebnou opatrnost – písek, drť a kamínky, které můžete přinést na botách se dají odstranit před vstupem do kanceláře. Nábytek opatřete plstěnými čepičkami.
 • Stopy barvy nebo fixů z podlahy snadno odstraníte organickými rozpouštědly, například technickým benzínem, ředidlem, atd. podlaze Quick-Step® nijak neuškodí, přípravky vždy nanášejte nejprve na látku a nikdy ne přímo na laminátovou podlahu.

Dalším výrobcem je Balterio

Také tyto podlahy splňují předpoklady kvalitních materiálů. Tento výrobce nabízí řady

Grandeur - znamenitá kvalita není jedinou výhodou luxusního laminátu, také jeho míry jsou také nadprůměrným počinem. Extra dlouhá a široká prkna jsou dokonalá pro velké plochy a prostorná podkroví.

Magnitude - díky technologii Chromezone® vyzařují póry výrazný lesk a v kombinaci s matnou povrchovou úpravou zanechává laminát velký dojem a velkolepě odráží světlo.

Sapphire - má exkluzivní nahodile vyfrézovanou V-drážku, která mu propůjčuje přirozený vzhled podobný skutečnému dřevu s jeho typickými zvláštnostmi. Ručně škrábaný povrch – handscraped, vytváří úžasný vzhled.

Elegant - je dostupný v sedmi nádherných dekorech a všech 7 dekorů je k dispozici s mikrodrážkami ve tvaru V na 2 nebo 4 stranách.

Exotic - mystický, východní nebo autentický, africký doplněk. Podlaha s tmavými exotickými druhy dřeva v teplých odstínech. Podlahové dílce mají V-mikrodrážku na čtyřech stranách.

Elite - se svými elegantními úzkými podlahovými dílci – stěží 131,5 mm širokými – jako by tato podlaha rozevřela každý prostor.

Sculpture - roztomilé nedokonalosti, hrubý povrch, stopy po hoblování, proměnlivá struktura… to je typické pro skutečné dřevo, které najdete také u této kolekce.

Quattro - je k dostání v osmi atraktivních dekorech dřeva. 4-stranná V-drážka podtrhuje střízlivý aspekt a je k nerozeznání od masívní prkenné podlahy.

Conference - je podlaha, která se především využívá do prostor s více místnostmi, jako je jsou stravovací provozy, kanceláře, jednoduše těžce zatěžované prostory.

Senator – překvapí eleganci od podlahy až ke stropu. Dojem, který vytváří, je jiný a obzvláště příjemný. Díky kartáčované struktuře nebo struktuře žilkování dřeva je velmi vyhledávaný.

Pure Stone - kombinuje to nejlepší z top laminátu s autentickým reliéfem přírodního kamene. Se svými velkými rozměry využívá nejnovější trendy v bydlení.

 

Doporučujeme:

 • Podlahové krytiny Kladno - Firma pana** Pavla Cvingráfa** vám nabízí podlahářské práce a prodej podlahových krytin. Dále nabízí pokládku koberců, obklady, dlažby a interiérové dveře. Více** se dozvíte** na internetových stránkách** www.podlahy4u.cz .**

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id16317 (novesluzby.cz#22034)


Přidat komentář