Obklady fasád lícovými cihlami

Rozhodli jste se nechat obložit fasádu lícovými cihlami? Zde se můžete dozvědět několik informací o jejich vlastnostech, výhodách nebo druzích. Jde o velmi kvalitní materiál, který stojí rozhodně za zvážení.

Lícové cihly můžete znát po pojmy, jako je lícové zdivo, klinker nebo pohledové zdivo. Co je na lícových cihlách lákavé, je zcela jistě jejich originální a osobitý vzhled, neboť se jedná o čistě ekologický přírodní produkt. Lícové cihly dodávají bytům, domům i administrativním budovám jedinečný a nezapomenutelný vzhled. Používají se především pro výstavbu odvětraných fasád rodinných domů nebo již zmíněných administrativních budov, ale hojně je uplatníte také pro výstavbu plotů, zídek, stejně jako při výstavbě krbů.

Jak se vyrábí lícové zdivo?

Lícové zdivo se vyrábí třemi způsoby. Prvním je ruční výroba originálních cihel. Druhým způsobem je tzv. ražení, při kterém jsou lícové cihly strojně raženy ve vypískovaných formách. Tyto cihly se po jejich výrobě vyznačují čtyřmi pohledovými stranami po obvodu a říká se o nich, že mají ruční texturu. Mnoho firem působící v oblasti obkládání lícovými cihlami z takto vyrobených cihel řeže cihlové obklady a k nim i příslušné cihlové rohy. Třetím způsobem výroby lícového zdiva je tažení. Při něm je cihlová hmota protlačována skrz formu a následně je krájena na příslušný rozměr. V naprosté většině případů se tímto třetím způsobem vyrábí lícové cihly klinker. Tyto cihly mají pouze 3 pohledové strany oproti cihlám vyráběným ražením. Čtvrtá strana je pracovní.

Lícové cihly rustikální, klasické, cihly Klinker

Známe několik druhů lícových cihel. Zde si uvedeme některé z nich:

Rustikální cihly se vyrábějí ražením. Vynikají svým ručním vzhledem. Jejich nasákavost je od 10 do 20 procent. V současnosti jde o nejprodávanější a nejoblíbenější lícové cihly.

Klasické cihly – i tyto jsou vyráběné ražením, ale jejich povrch je hladký a pískový. Nasákavost klasických cihel je stejná jako u rustikálních, tedy od 10 do 20%. Je možné však pořídit i cihly, které jsou určené pro pokládku do štěrku, u nichž je nasákavost asi kolem 5 procent.

Cihly Klinker – tyto cihly se vyrábí tažením. Většinou se vyznačují hladkým povrchem, ale můžete se setkat i s cihlami, které napodobují rustikální vzhled. Nasákavost cihel Klinker je asi do 7%. Výhodou je, že jejich rozměry jsou o moc víc přesné než u jiných typů cihel.

Lícové cihly Klinker nabídka

Tyto cihly jsou vyráběné z kvalitních surovin. Vypalují se při vysokých teplotách, díky čemuž mají slinutý střep, který vykazuje průměrnou nasákavost 6%. Lícové cihly Klinker se používají především pro lícové zdivo, pro obezdívky komínů, pro stavbu zídek, plotů a krbů. Mezi jejich perfektní vlastnosti patří jejich vysoká pevnost, barevná stálost a vysoká odolnost vůči nepříznivým povětrnostním podmínkám. Cihly Kliner se pálí ze speciální hlíny při vysoké teplotě asi 1100 stupňů Celsia až do bodu slinutí. Chcete vytvořit trvale krásné prostředí? Pak jistě sáhněte po cihlách Klinker.

Výhody lícových cihel

Proč si pořídit lícové cihly? Díky nim můžete své bydlení oživit, a vytvořit jedinečný design. Chcete, aby byl Váš dům jiný než všechny, které stojí ve Vaší řadě? Chcete jej zmodernizovat? Dopřát mu zasloužené pozornosti? Proč se soustředit pouze na rekonstrukce interiéru, když i vzhled domu je stejně důležitý? Lícové cihly toto všechno Vašemu domu zajistí. Jsou ekologicky čistým, nezávadným stavebním materiálem vyrobeným z hrubé keramiky. Díky svým nezaměnitelným vlastnostem vytváří optimální podmínky pro bydlení a život. Pálí se při vysokých teplotách z vytěžené hlíny. Lícové cihly jsou vhodné především pro fasády rodinných domů, neboť díky své vysoké mrazuvzdornosti, nízké nasákavosti a nenáročnosti na údržbu vytvářejí bezproblémovou fasádu. Velkou výhodou lícových cihel je také skutečnost, že výborně odolávají povětrnostním podmínkám. Jsou vyráběné z přírodních materiálů, které mají menší barevné rozdíly.

Podlahová keramika - podlahové dlažby Česká Lípa

Podlahová keramika je pouze jiný název pro podlahové dlažby. Jedná se o jednu z nejčastějších variant, které lidé volí pro pokládku podlahy. Podlahová keramika se vyznačuje snadnou údržbou a vysokou odolností. Podlahy z dlažby nabízejí i nepřeberné množství barevných odstínů, vzorů a povrchových úprav, díky čemuž získává nová podlaha moderní design. Pokud správně nakombinujete barvy a vzory, můžete na podlaze docílit mnoho opravdu zajímavých tvarů, které ocení každá Vaše návštěva. U podlahové keramiky není důležitý pouze výběr barvy, ale i povrchu. S dlažbou totiž přicházíte do styku každý den. Proto dbejte na správný výběr dlažby, aby byla chůze po ní pro Vás příjemná a ne jako nutné zlo. Materiál, ze kterého je dlažba na podlahy vyrobena, je vysoce kvalitní, velmi odolný a příjemný na dotyk. Nabízí se neomezené množství moderních designů, které každé podlaze dodají svěží nádech. A každý, kdo se v domácnosti věnuje mimo jiné i jejímu úklidu, ocení její nenáročnost na údržbu.

Využitelnost keramických obkladů a dlažeb

Keramické obklady jsou díky moderním stavebním materiálům, z nichž jsou vyráběny, použitelné nejen na podlahy, ale i na stěny a dokonce i na stropy. Obkladové prvky se na dlažbu a obklady dělí na základě technických parametrů keramického střepu. Všechny výrobky vyrobené z keramiky jsou směsí hlíny, písku a jiných přírodních materiálů. Vypalují se při teplotách až 1200 stupňů Celsia. Keramické obklady a dlažby jsou tvrdé, jsou odolné proti oděru, jsou hygienicky nezávadné, snadno udržovatelné a nehořlavé.

Cihlová dlažba nabídka Česká Lípa

Zámkovou dlažbu je možné velmi dobře nahradit cihlovou dlažbou. Cihlová dlažba je tu proto, aby měli zájemci možnost vybírat z více variant dlažeb pro pokládku chodníků, zahradních cestiček nebo např. příjezdových cest. Hodně majitelů rodinných domů se vyhýbá pokládat kolem svého domu betonové prvky a preferují přírodní ekologické cihly, zvláště v případě, kdy jejich fasádu zdobí lícové cihly.

Jak se cihlová dlažba vyrábí?

Vyrábí se raženým způsobem a mají 5 pohledových stran. Při výrobě je cihlová dlažba ražena pod větším tlakem, a je proto mnohem pevnější a její nasákavost je kolem 5%. Je i těžší než klasická cihla. Pokud bude cihlová dlažba správně a profesionálně položena, můžete po ní bez problémů chodit i po ní jezdit autem a parkovat na ní. Pokud cihlu položíte na bok a zabetonujete, můžete z ní mít i obrubník. Cihlová dlažba se dodává v několika barvách. Stále patří k nejednomu z nejprodávanějších produktů u nás.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id16527 (novesluzby.cz#24106)


Přidat komentář