Nízkoenergetické a pasivní domy - Zlínský kraj

Nechtěli byste bydlet v rodinném domku, který byste si nechali postavit na klíč? Líbilo by se Vám mít nižší provozní náklady spojené s domem? V takovém případě se Vám nabízí nízkoenergetické a pasivní domy na klíč.

Nízkoenergetické a pasivní domy Zlínský kraj

Abyste se však mohli těšit z domu, který bude splňovat Vaše představy estetické, ale také funkční, a provozní, budete potřebovat najít firmu, která Vám zajistí nejen kvalitně zpracovaný návrh Vašeho budoucího domova, ale také kvalitní profesionální výstavbu. Zde se Vám pak vyplatí oslovit skutečně zkušenou firmu, která se specializuje na výstavbu energetických a pasivních domů na klíč.

Stavební práce

 

Nízkoenergetické, pasivní a klasické domy Zlín

Rozhodnete-li se pro investici do** nízkoenergetického** či pasivního domu, pak skutečně můžeme hovořit o promyšlené investici, a to ne krátkodobé, ale směřované do budoucna. Majitelé, kteří disponují klasickým rodinným domem, se mohou v následujících letech potýkat se stále zvyšující se cenou plynu, elektrické energie. Ostatně, jen poslední roky se cena zvyšovala v průměru kolem 10% za rok. Pokud budou mít ceny takový spád i následující roky, pak si lze poměrně snadno spočítat, že za pár desítek let tito majitelé protopí prakticky stejnou částku, za jakou by mohli pořídit nový nízkoenergetický, pasivní dům.

Výhody nízkoenergetických a pasivních domů

Již z názvu nízkoenergetický dům vyplývá, v čem budou přednosti takového domu. Pokud byste chtěli porovnat klasický rodinný dům s domem pasivním, pak v případě pasivního domu protopíte až desetkrát méně za teplo. Velmi lehce si tak můžete spočítat, jaký rozdíl nákladů Vás bude čekat za rok, ale také za deset, dvacet a více let. Pasivní dům nepotřeba standardní topnou soustavu. Během značné části roku pasivní dům čerpá energii ze slunečního záření, ale také z tepla od spotřebičů, osob aj. O žádné kouzlo, ani reklamní trik skutečně nejde. Celá podstata tkví ve správném využívání patřičných technologií a konstrukčního postupu.

Pasivní dům - kvalitní tepelná izolace, pečlivé zasklení

Jaké charakteristické znaky jsou typické pro pasivní dům? V prvé řadě se jedná o kvalitně vypracovaný architektonický návrh. Pasivní dům je stavbou takového tvaru, kdy se pozornost přesouvá na co nejmenší počet výčnělků. Veškeré prosklené plochy u pasivního domu se směřují na jih. S tím dále souvisí i důraz na pečlivé zasklení. Pasivní dům se může pochlubit dokonalou vzduchotěsností a zároveň kvalitní tepelnou izolací. Klasický topný systém u pasivního domu s největší pravděpodobností nenajdete. U pasivního domu jsou důsledně vyřešené tepelné mosty. Pro pasivní dům je charakteristické, že spotřeba tepla pro vytápění dosahuje maximálně do 15 kWh/m2 za rok. Pasivní dům využívá energii z obnovitelného zdroje. Kvalitním návrhem vše začíná, a kvalitní realizací pasivního domu pak končí.

Nízkoenergetické domy - snížení spotřeby energie

Jak je to s** nízkoenergetickým domem? Jedná se o dům s nízkou potřebou energie pro vytápění. Pokud byste chtěli porovnat potřebu energie nízkoenergetického domu s potřebou energie u klasických novostaveb, pak nízkoenergetický dům se může pochlubit **poloviční, ale i menší potřebou. Pasivní domy, pak oproti klasickým novostavbám spotřebují dokonce až pětkrát, či méně energie.Zatímco tedy pasivní dům má potřebu tepla na vytápění do cca 15 kWh/m2 za rok, nízkoenergetický dům do 50 kWh/m2 za rok. A takový starší dům vykazuje potřebu na vytápění přes 200 kWh/m2 za rok. Sami tedy můžete vidět, že investice do nízkoenergetické, pasivního domu se zcela jistě vyplatí.

Nízkoenergetické domy - ekologické bydlení Zlínský kraj

Nízkoenergetický dům, to však není jen uspoření energie pro vytápění. Nízkoenergetický dům Vám přináší také vysoký komfort bydlení, kdy je velký důraz kladen na hledisko ekologické. U nízkoenergetického domu se volí ty nejvhodnější stavební materiály. S nízkoenergetickým domem máte jistotu, že se Vás bude týkat kratší topné období, získáte vyšší komfort obývání, jste v malém měřítku závislí na zvyšování cen za energie. Je de facto jedno, čím budete Váš nízkoenergetický dům vytápět. Vždy totiž ušetříte. Je to z důvodu menších tepelných ztrát obvodové konstrukce domu, menších ztrát způsobených větráním, ale také díky odstranění tepelných mostů.

Výhody vzorových domů

I sebelepší zpracovaný grafický návrh, vyvedený se všemi detaily, Vám neposkytne tolik informací, jako již postavený dům. Návrh, fotografie domu není totéž, co přesvědčit se na vlastní oči, tzv. si dům osahat. Představit si dům z katalogu, jak bude skutečně vypadat, až bude postavený, chce notnou dávku představivosti. Na tento fakt pamatují některé firmy, které se specializují na výstavbu nízkoenergetických, pasivních domů na klíč. U firmy si budete moci projít vzorové domy, které staví, díky čemuž získáte jasnou představu, jak takový dům vypadá.

Zemní a výkopové práce Zlínský kraj

S výstavbou domů úzce souvisí také práce zemní a výkopové. Součástí těchto prací je například provedení výkopů kanalizace, základu, přípojek, stavební jámy, vyčištění potoku, rybníku, skrývkování terénu, odvoz stavební sutě, zemní práce pro zbudování bezbariérového přístupu k domu, zemní práce spojené s bazénem, čističkou, jímkou, studnou, zemní práce spojené se zhotovením chodníku, komunikace, příjezdové cesty. Setkat se můžete s nabídkou ruční práce, ale také za využití techniky. Jak zemní, tak výkopové práce si můžete u vybrané firmy objednat na klíč.

Rekonstrukce a přestavba Zlínský kraj

Rekonstrukce domu se může týkat komplexní opravy těch funkčních části objektu, které vykazují nedokonalosti. V souvislosti s rekonstrukcí můžeme hovořit také o otázce zateplení fasády, kdy zateplení přináší energickou úspornost, jak zděného, tak panelového domu. U rekonstrukce domu je možné uvažovat o výměně dveří, oken, které také mohou mít ve významné míře vliv na následnou úsporu energií.

Zateplování fasád na Zlínsku

Zateplení fasády nabývá na významu. Díky zateplení fasády totiž účinným způsobem zamezíte, aby nedocházelo ke zbytečným ztrátám energie. S odborně provedeným zateplením dosáhnete optimálního klima, díky čemuž dojde ke snížení nákladů na energie. Zateplení fasády Vám také přinese další příjemný bonus v podobě prodloužení životnosti domu. Také cena nemovitosti hned stoupne, což se Vám bude hodit v případě, že budete v pozdějších letech uvažovat o prodeji.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id16555 (novesluzby.cz#24239)


Přidat komentář