Návrhy a realizace bytů - výběr firmy

Někdo z nás má cit pro zařizování domácnosti, sladění barev, materiálů, doplňků. Pro jiného však může být řešení vzhledu bytu noční můrou. Co takhle oslovit profesionální firmu pro návrhy interiéru? Firma může mít zcela jiný pohled na Váš byt.

Není žádná firma, která se zabývá návrhy a následnou realizací bytů, ve Vašem okolí? Pak můžete zkusit zapátrat na internetu. Zadáte-li do vyhledávače slovní spojení „návrhy interiérů“, „návrhy bytů“, budete s největší pravděpodobností zaskočeni velkým množstvím firem. Jak se potom vyznat ve spleti firem? Na následujících řádcích se Vám budeme snažit pomoci.

Lokalita působení firmy

V prvé řadě by bylo vhodné si vybírat z firem, které jsou nejblíže Vašemu bydlišti. Je to zcela prozaické, jde o ušetření Vašich nákladů. Firmy si totiž povětšinou účtují dopravu. A pokud byste si tedy například vybrali firmu z druhého konce republiky, než bydlíte, pak by mohly celkové náklady neúnosně stoupnout nad Vámi požadovanou hranici. Většinou totiž firma nepodnikne jednu, dvě návštěvy u Vás doma.

Šíře poskytovaných služeb

Firmy se liší nejen kvalitou a cenami za poskytované služby, ale také šíří nabízených služeb. Najdete-li firmu, která Vám nabídne kompletní služby spojené s návrhem a realizací bytů, a to doslova od podlahy, až strop, pak je to pro Vás jistě výhodné. Nemusíte tak složitě vyhledávat dvě, tři firmy, které by se svými činnostmi na sebe mohly navazovat.

Typy poskytovaných služeb

S jakou nabídkou služeb se můžete setkat u firem, které se specializují na návrhy a realizaci bytů? Především můžete očekávat zaměření daných prostor a odborné poradenství. Bytový specialista Vám navrhne řešení jednotlivých místností, uspořádání nábytku, vhodnost materiálů, barevné řešení aj. Samozřejmě však můžete s odborníkem jeho návrh/y konzultovat, od toho je to „návrh“. Výjimkou není ani to, že Vám firma zapůjčí rozličné katalogy a vzorníky. Z nich můžete přímo na místě vybírat, jaký vzor a barva se Vám bude nejvíce hodit a líbit do bytu a příslušné místnosti. Ze vzorníku je možné si vybrat barvu vymalování, tapety, žaluzií, závěsů, koberce, čalouněného nábytku, svítidel apod. Váš vkus i přání pak opět prokonzultujete s příslušným specialistou. Jakmile máte s firmou odsouhlasený vzhled interiéru bytu, může dojít k samotné realizaci. Ta zahrnuje například ušití záclon, závěsů, ubrusů, prostírání, čalounění nábytku, vymalování, vytapetování, pokládka vybrané podlahové krytiny, výroba bytových doplňků a nábytku aj.

Kvalita a zkušenosti s poskytovanými službami

S šíří poskytovaných služeb souvisí i** kvalita a zkušenosti**. Můžete totiž najít firmu, která má svoji nabídku prací poněkud užší, ovšem kvalita odvedené práci je na vysoké úrovni. Můžete najít firmy, jejichž šíře služeb je velmi bohatá, ale kvantita pak může pokulhávat za kvalitou. Vždy tedy vyhledávejte firmu, která bude mít v souladu nabídku služeb a kvalitu.

Kvalita zpracovaného projektu před realizací

Určitě budete chtít vidět budoucí vzhled interiéru Vašeho bytu v co nejrealističtějším vzhledu. U firem se můžete setkat s tím, že Vám vypracují projekt tzv. „na papír“, za pomoci barevných tužek. Jsou i firmy, které mají k dispozici speciální programy. Díky nim získáte tu největší představu. Častokrát pak ještě může být vypracovaný projekt doplněný o vzorky látek, čalounění, tapet, abyste měli možnost vidět stěžejní prvky „na živo“ a osahat si je.

Se vzhledem bytu se dá doslova kouzlit. Někdy stačí jen pár změn, detailů a příslušná místnost získá hned jiný charakter a ladění. Byt si však můžete nechat změnit od základů, a to v případě, pokud se Vám již stejně nelíbí daná pohovka, podlahová krytina apod. Ideální dobou pro změnu vzhledu bytu je například přestěhování. Málokdy nám totiž vyhovuje dispoziční řešení a zařízení po předchozích majitelích.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id9742 (vitejdoma.cz/rodina#9862)


Přidat komentář