Montáže půdních vestaveb a sádrokartonových konstrukcí - Prachatice

Půdní vestavba realizovaná ve starším domě s sebou nese pouze samé výhody. K tomu, aby byla provedena správně, s použitím kvalitního materiálu a aby sloužila bezchybně po mnoho let, je potřeba využití nabízených služeb odborníků.

Máte také na půdě nevyužité prostory a tyto byste rádi proměnili v obytné místnosti? Poté nezbývá nic jiného, než se pustit do práce. Firem, které se půdními vestavbami zabývají, je opravdu spousta. Ovšem ne všechny poskytují kvalitní a profesionální služby. Proto je nutné dbát zvýšené opatrnosti při jejich výběru, abyste byli s celkovým výsledkem oprávněně spokojeni.

Montáže půdních vestaveb – Prachatice

Ve středočeském regionu a zejména v jižních Čechách nabízí stavební služby firma. Jedná se o rodinnou firmu, která se specializuje mimo půdních vestaveb na kompletní aplikace litých samonivelačních anhydritových potěrů, realizaci plovoucích podlah, kompletní dodávku klempířských a pokrývačských prací, zateplování budov, sádrokartonové konstrukce, krby a krbové a kachlové kamna. Firma si zakládá na seriózním jednání, krátkých dodacích lhůtách a komplexním zajištění dodávky a nabízí i odborné poradenství. Máte-li zájem o nějakou z výše uvedených prací a hledáte opravdovou kvalitu, podívejte obraťte se na zmiňovanou firmu:

Půdní vestavby

Půdní vestavby jsou ideálním řešením pro to, jak zužitkovat nevyužitý půdní prostor, který dosud sloužil pouze jako skladiště nepotřebných a starých věcí. Půdní vestavby jsou schopné proměnit takový prostor v obytné místnosti a jsou perfektním způsobem, jak za krátkou dobu a poměrně levně získat další místnosti k bydlení, pro pracovní účely, atd., aniž byste museli přistavovat k vašemu domu další prostory, nebo kupovat nový objekt či pronajímat prostory. Při výstavbě půdní vestavby se nejčastěji používá sádrokarton. Jde o nejvhodnější technologii pro přeměnu půdních prostor na byt.

Půdní vestavby a jejich využití

Půdní vestavby jsou tvořeny horizontálními, šikmými, ale také vertikálními obvodovými konstrukcemi obytného podkroví. Díky výstavbě půdní vestavby získá váš dům na hodnotě, neboť najednou je vybaven dalšími nemalými prostory k bydlení. Půdní prostory slouží např. ke zřízení nových bytů, ke zřízení kancelářských prostor, ateliérů, výrobních prostor, koupelny, nebo např. posilovny.

Před započetím půdní vestavby

V době, kdy začínáte přemýšlet o půdní vestavbě nebo ji již plánujete, je také potřeba myslet na to, že stropní konstrukce bude hodně staticky a dynamicky namáhána poté, co bude půdní vestavba dokončena, neboť původně se při výstavbě rodinného domu s dalšími byty o patro výš zřejmě nepočítalo, a proto tomuto počinu nebyl ani dům přizpůsoben při jeho zrodu. Proto je nutné, aby se na dům nejdříve podívat statik a nesmíte opomenout ani na příslušná povolení.

Sádrokarton a jeho využití

Sádrokarton je nejvhodnější materiál pro vybudování podkrovních interiérů. Je to dáno pro jeho nízkou hmotnost. Sádrokarton je velmi kvalitní materiál a splňuje velmi náročné technické, fyzikální, konstrukční, ale i estetické požadavky. Sádrokarton je velmi výhodný, neboť je velmi snadno zpracovatelný, také se dají velmi dobře opravovat. Jeho montáž je časově nenáročná a celkový interiér je s jeho pomocí možné rychle zrealizovat. Jde o suchou výstavbu a mokré procesy jsou při výstavbě téměř vyloučeny. To tedy umožňuje využívat nově zrealizované místnosti a prostory bezprostředně po dokončení. Při použití sádrokartonu nedochází k nadměrnému zatížení nosné konstrukce budovy. Navíc se jedná o levný materiál a práce řemeslníků také nestojí tolik.

Postup při realizaci půdní vestavby s využitím sádrokartonu

Firma, kterou si pro realizaci půdní vestavby přizvete, aby vám s prací pomohla, ze všeho nejdřív prohlédne dispoziční prostory. Dále pro vás vypracuje rozpočet, sepíše smlouvu o dílo, pokud budete s návrhem souhlasit, následuje vypracování projektu a zajistí posudky stavebního statika. V případě potřeby vám nabídne poradenskou činnost a začne s výstavbou půdních prostor. Natažení inženýrských sítí je pro stavební firmu také samozřejmostí, stejně jako zapojení všech spotřebičů. Navíc po sobě uklidí a předá hotový interiér.

Klempířské práce

Při realizaci půdní vestavby se často využívají klempířské a pokrývačské práce. Mnoho lidí, když už se rozhodne pro takovou rekonstrukci své půdy, často volí i kompletní výměnu střechy, zvláště, pokud je v původním stavu a již stoprocentně nesplňuje svůj účel. Klempířské práce zahrnují např. oplechování střechy a veškeré ohýbání plechu. Tyto práce se provádí na míru konkrétní stavbě, čímž se ušetří peníze za materiál a zároveň to zajišťuje i větší kvalitu odvedené práce. Oplechování střechy je možné dodat v různých barvách, např. v barvě vaší střešní krytiny. Vždy záleží čistě na vás, co si přejete. Při oplechování střechy je možné pracovat s různými materiály, nejčastěji se asi využívá pozinkovaný plech. Materiál, ze kterého budou okapy, se vybírá podle konkrétního přání zákazníka a podle střechy. Mezi klempířské práce patří oplechování střechy a komínů, montáž střešních oken a oplechování střešních oken, pokládka falcované krytiny, montáž okapů.

Pokrývačské práce

Pokrývačské práce jsou dalšími stavebními pracemi, které se v souvislosti s realizací půdní vestavby můžou využít. Celková doba pokrývačských prací se liší podle složitosti a velikosti střechy. Je na vás, kolik jste ochotni do střechy vložit, jakou kvalitu hledáte a jakou barvu střešní krytiny si přejete. Při výběru střešních tašek se vždy hledí na typy krovů. Střešní krytinu můžete vybírat od různých výrobců, nejčastěji se u nás prodávají tašky Tondach, Bramac, KM beta a další.

Druhy střešních krytin

Pokud vybíráte střešní krytinu, můžete volit betonovou střešní krytinu, kterou je možné použít skoro na všechny typy střech, pálenou tašku, která se hodí také snad na všechny druhy střech, dále existují vláknocementové krytiny, plechové střešní krytiny, střešní šindele a přírodní břidlice. Vše o jednotlivých druzích, jejích pro a proti, vám osvětlí firma, která vám bude realizaci střechy provádět.

Zateplování domů a fasád

V případě, že je váš dům nedostatečně nebo špatně zateplen, může kvůli tomuto jevu docházet ke zbytečnému plýtvání s tepelnou energií. Kvůli nedostatečnému zateplení uniká teplo z domu podstatně rychleji a na druhou stranu zima z exteriéru přes nezateplené stěny rychleji proniká dovnitř domu, v důsledku čehož musíte více topit a spotřebovávat tak energii. Řešením pro tuto nepříznivou situaci je jednoznačně zateplení domu a fasády. Obraťte se na firmu, která vám zateplí dům kvalitně s použitím pouze osvědčeného zateplovacího materiálu. K výhodám zateplení patří jednoznačně vysoká energetická úspora, která činí až 60% nákladů na vytápění, dále se zlepší vnitřní mikroklima domu a vy tak dosáhnete příjemné teploty, zlepší se technický stav domu, zvuková izolace domu a díky zateplení se navíc podstatnou měrou zvýší i hodnota vaší nemovitosti.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id16391 (novesluzby.cz#23307)


Přidat komentář