Montáž sádrokartonu, půdní vestavba - Tábor

Montáž sádrokartonu vyžaduje správné upevnění sádrokartonových desek. Sádrokartonové desky je možné namontovat na stěnu, strop, podlahu. I když práce se sádrokartonem vypadá jako hračka, má své specifické požadavky.

 

Na internetu, ale také v časopisech zaměřených na bydlení, můžete najít řadu návodů, jak svépomocí namontovat sádrokarton. Práce se sádrokartonem je snadná, rychlá, čistá, ovšem jen pro zkušené odborníky, kteří znají technologický postup a vlastnosti jednotlivých typů sádrokartonových desek. I vzhledem k příjemné ceně za sádrokarton, se Vám pak může rekonstrukce, modernizace bydlení značně prodražit, pokud se sice s vervou a nadšením, ale bez patřičných znalostí a zkušeností, pustíte do montáže sádrokartonu. Určitě je tak lepší nic neponechat náhodě, a přizvat si specialisty na suchou výstavbu.

Sádrokarton a sádrokartonové konstrukce

Pokud byste v současné době chtěli najít jednu z nejčastějších stavebních technologií, pak jí najdete právě u sádrokartonové konstrukce, která se využívá při nové výstavbě, ale také při rekonstrukčních prací. Sádrokartonové konstrukce jsou poptávané jak v komerčním, tak soukromém sektoru. Vzhledem k nabízeným výhodám a vlastnostem sádrokartonu, je tradiční způsob výstavby, proměny interiéru, v pozadí. Sádrokartonové konstrukce představují moderní způsob výstavby. Rozhodně však nepovažujte sádrokarton jako lacinou náhražku betonu, či klasického zdění. Sádrokarton nabízí nižší cenu, ovšem ne za cenu menších užitných vlastností a hodnot, právě naopak. Je dobré také pamatovat na důležitý fakt, že sádrokartonové desky mohou být využité čistě „jen“ jako nenosné příčky.

Výhody sádrokartonové konstrukce

Proč se sádrokartony pyšní takové oblibě? Sádrokartonové konstrukce se mohou pochlubit hned celou řadou předností. Výstavba suchou cestou, je vzhledem k výhodám sádrokartonu, častěji zvolenou, než stavba mokrou cestou, která se sestává ze zdění příček z tvárnic, cihel.Sádrokartonová konstrukce je v prvé řadě rychle postavená, ať už se rozhodnete pro menší, či složitou změnu interiéru. Vzhledem k parametrům sádrokartonové konstrukce, je pořizovací cena sádrokartonu o poznání nižší, než v případě investice do panelového, zděného prvku. Sádrokarton je možný tvarovat, řezat, ohýbat, což přináší přidanou hodnotu designu Vašemu interiéru. Sádrokartonová konstrukce vzhledem k nízké hmotnosti, nezatěžují nosnou konstrukci objektu v takové míře, jako výstavba mokrou cestou. V tomto případě je pak sádrokarton velmi výhodný a vhodný pro půdní vestavby, kdy z podkrovní části budujete další obytný prostor.

Jaké jsou vlastnosti sádrokartonu

Nejsou to jen výše uvedené výhody, které Vás mohou přesvědčit, proč si vybrat firmu se specializací na sádrokartonové práce, místo stavební firmy, která nabízí mokrý způsob výstavby, rekonstrukce. Jednou z předností sádrokartonových desek je jejich nehořlavost. Sádrokarton je schopný efektivně zabránit, nebo minimálně zpomalit proniknutí požáru do další místnosti, do dalšího patra. Jedním z typů sádrokartonu, je také speciální protipožární sádrokarton, ke kterému je vhodné přistoupit všude tam, kde je zvýšené ohrožení vzniku požáru. Sádrokarton se také může pochlubit dobrými tepelnými a zvukově izolačními vlastnostmi. Zvláště pak, pokud zkombinujete sádrokarton s dalším izolací, můžete docílit značné úspory energie. Příjemným bonusem navíc u sádrokartonu, je dokonale hladká plocha. I v případě, že se například stěhujete do nového, se můžete potýkat s nerovností stěn. U sádrokartonu se Vám však nestane, že by stěny byly nerovné, s hrbolky aj. I když jsme výše uvedli, že sádrokarton nemůže tvořit nosné zdi, není to nic proti ničemu, že byste sádrokartonem nemohli stěny, strop, obložit. Díky obložení však získáte více, než jen uvedenou hladkost.

Možnosti sádrokartonu - příčky, stěny, podhledy

Sádrokarton může v plné míře uspokojit Vaše vysoké požadavky a nároky na docílení moderního, útulného a praktického bydlení. Sádrokarton však nabízí více, než jen čistě příčky, stěny, podhledy. Sádrokarton umožní si také pohrát s detaily interiéru, a jeho celkovým designem. Pokud se Vám například líbí světla, která jsou zapuštěná, pak se Vaše přání může poměrně snadno a rychle zrealizovat. Novinkou pro Vás může být také nábytek ze sádrokartonu, či kuchyňská linka, která je zapuštěná aj. Sádrokarton nabízí vskutku nepřeberné množství možností. Více možností se Vám nabídnou, obrátíte-li se na zkušené profesionály, kteří nejsou žádnými nováčky v montáži sádrokartonu.

Půdní vestavby za využití sádrokartonu

Rychlým a zároveň cenově příjemným způsobem můžete z podkrovní části domu, chaty, chalupy, vykouzlit za přispění odborné firmy, útulnou půdní vestavbu. I v případě, že je půda zcela bez oken, či jen s malým okénkem, kvůli větrání, je možné přistoupit k rekonstrukci, kdy se Vám nabízí využití střešních oken. Mít pokoj, či celý byt v podkroví, je snem nejedno z nás. Podkroví díky svému členění nabízí pohodové a komfortní zákoutí, které přímo láká k bydlení. Půdní vestavba může sloužit jednak jako obytný prostor, ale také jako kancelářský prostor, výrobní prostor, učebna, koupelna, posilovna, ateliér. Již zmiňovaná nízká hmotnost sádrokartonu přináší jeho plné využití pro zbudování půdní vestavby. Krom toho je tu také splnění technických, konstrukčních, fyzikální a estetických požadavků.

Finální úprava povrchu sádrokartonu – nátěr sádrokartonu

Ať už si necháte sádrokartonové desky namontovat na stěny, stropy, či jiné plochy, můžete se po libosti rozhodnout pro jakoukoli jejich povrchovou úpravu. Pomineme-li možnost obkladu, tapet, jsou sádrokartonové desky přímo ideální pro výmalbu, aniž byste museli s napětím čekat, jestli objevíte šmouhy, fleky a jiné barevné nedokonalosti. U sádrokartonu nemusíte, na rozdíl od klasické stěny, brát v potaz případnou nerovnoměrnou nasákavost. U sádrokartonu Vás tedy skutečně nečeká, že by po odchodu malíře bylo třeba výmalbu zopakovat. Sádrokarton Vám přináší nejen dokonalou hladkost povrchu, které také jen tak nedocílíte u mokrého způsobu výstavby, ale také stejnou zrnitost, ať už bude sádrokarton použit v menším, či velkém měřítku.

Obložení stropů a stěn sádrokartonem

Obklady stropů a stěn sádrokartonovými deskami představuje rychlou cestu, jak docílit lepšího, komfortnějšího bydlení. Navíc sádrokarton představuje možnost levné technologie, která dokáže vzhled prostoru významně změnit. Se sádrokartonem budou nerovné stěny, prasklinky v omítce, ale také opadající omítka minulostí. Pokud nejste příliš nadšeni z řešení vedení elektroinstalace v lištách, pak sádrokarton může Vaše rozpoložení změnit. Nejenže sádrokarton umožňuje vést elektroinstalaci skrytou, tj. bez jakýchkoli liš. Sádrokarton Vám dovolí si dopřát zapuštěných světel, která vytvoří efektivní osvětlení moderního interiéru.

Bytová jádra ze sádrokartonu

Přistupuje-li se k rekonstrukci, modernizaci bydlení, bývá často bytové jádro první změnou interiéru, pomineme-li například výměnu oken, dveří a podlahové krytiny. Rekonstrukce bytového jádra Vám přinese zlepšení estetického vzhledu místnosti, kam Vaše kroky směřují nejčastěji. Proč se dříve přistupovalo k bytovému jádru z umakartu, případně dřevotřísky? Především se jednalo o docílení menší finanční zátěže, aby bydlení bylo dostupné pro větší počet zájemců. Jenže v tomto případě levné řešení přineslo i řadu nevýhod, a to včetně zdravotních. Mezi jednotlivé umakartové díly se totiž snadno dostane vlhkost, která za čas přinese vznik plísně. Rekonstrukce bytového jádra tak není jen rozmazlováním Vaší duše, ale i nutností ze zdravotního hlediska. Místo klasického vyzdění můžete u bytového jádra zvolit sádrokartonové desky. Pro sádrokarton není problém, aby ukryl všechny trubky, kompletní elektrické vedení aj. Sádrokarton umožňuje také variabilitu řešení, kdy i později lze bytové jádro pozměnit s využitím sádrokartonové konstrukce.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id16586 (novesluzby.cz#24365)


Přidat komentář