Montáž sádrokartonu - Náchod

Chcete rekonstruovat svůj dům či byt? Nebo dokončujete novostavbu rodinného domku? V obou případech se hojně využívá sádrokarton, a to především pro nízkou cenu, nízkou hmotnost a rychlost výstavby.

Montáž sádrokartonu - Náchod

Jste-li z okresu Náchod a poptáváte montáž sádrokartonu, tesařské práce, ale nevíte o žádném odborníkovi, který by byl spolehlivý a svou práci odvedl skutečně kvalitně, nezoufejte.

Na firmu se můžete obrátit pokud potřebujete**:
**

  • sádrokartonové práce
  • minerální stropy
  • tesařské práce
  • stavby věží a věžiček
  • výměny trámů

Vlastnosti sádrokartonových desek

Sádrokarton patří mezi nejoblíbenější materiály pro rekonstrukci starších bytů či domů, ale i pro úpravu interiérů v novostavbách. Sádrokarton má totiž několik jedinečných vlastností, které z něj vytvářejí takřka ideální materiál. Sádrokarton je levný, takže vám rozhodně neudělá díru do rozpočtu. Sádrokarton je lehký, takže výrazně nezatíží konstrukci domu nebo střechy a proto se hodí například i pro půdní vestavby. Sádrokartonové konstrukce se budují suchou cestou a proto jde práce rychle od ruky. Sádrokarton lze využít jak pro příčky, tak i pro šikminy, stropy nebo obliny – odborník dokáže aplikovat sádrokarton na jakoukoliv plochu a vytvořit tak interiér přesně dle vašeho přání. Abychom však byli objektivní, nesmíme opomenout slabinu sádrokartonu, kterou je voda. Běžný sádrokarton není voděodolný a voda jej dokáže poškodit nebo zcela zničit. I na to však existuje řešení – do vlhčích míst se použije sádrokarton se speciální impregnací.

Jaké máme typy sádrokartonových desek

Podle toho, do jakých podmínek chcete sádrokartonové konstrukce instalovat, je potřeba zvolit konkrétní typ sádrokartonové desky. Různé typy sádrokartonu jsou barevně označeny, aby bylo na první pohled vidět, o který typ sádrokartonové desky se jedná. Nemusíte se však obávat toho, že by vám zvolený typ sádrokartonu svou barvou nepasoval do vašeho interiéru. Na sádrokartonovou konstrukci se totiž vždy ještě instalují stěrky, omítky a nátěry popřípadě obklady.

Bílé sádrokartonové desky, výstavba příček a podhledů

Bílý sádrokarton je základní typ sádrokartonu, který využijete všude tam, kde na sádrokarton nejsou kladeny žádné zvýšené nároky na odolnost. Bílý sádrokarton se hodí jak pro výstavbu příček, tak pro stropní podhledy nebo obklady šikmin v podkroví.

Zelené sádrokartonové desky, sádrokarton do vlhka

Oproti bílému sádrokartonu má ten zelený zvýšenou odolnost proti vlhkosti. V případě zelených sádrokartonových desek je totiž použita speciální impregnace, která zabrání pronikání vlhkosti do sádrokartonové konstrukce. Po vybudování konstrukce ze zeleného sádrokartonu lze aplikovat ještě další speciální impregnační nátěr, který odolnost vůči vodě ještě zvýší. Díky tomu se dá** zelený sádrokarton použít i na vlhká místa** v interiéru, kde by byl běžný bílý sádrokarton zcela nepoužitelný. Zelené sádrokartonové desky jsou určeny především do koupelny a dále do kuchyně, především na tu stěnu, kde budete mít dřez a sporák. Stručně řečeno se zelený sádrokarton hodí všude tam, kde hrozí jeho zvlhčení, avšak samozřejmě jen v interiéru. Do exteriéru se nehodí žádný typ sádrokartonu.

Červené sádrokartonové desky, protipožární sádrokarton

Všechny typy sádrokartonu mají dobrou požární odolnost – sádra totiž nehoří. Přesto existuje typ sádrokartonových desek, které jsou vytvořeny tak, aby byla jejich protipožární odolnost ještě vyšší. Jedná se o sádrokartonové desky s červenou barvou, při jejichž výrobě bylo namísto papírového vlákna použité vlákno skelné. Při použití speciálního nátěru se pak jejich odolnost vůči ohni ještě zvýší. Červené sádrokartonové desky se nejčastěji používají v řadové výstavbě, kde je důležité zabránit šířená požáru z jednoho domku či bytu do sousedních jednotek. Dále má červený sádrokarton časté využití v průmyslových stavbách a kancelářských či komerčních budovách.

Sádrokarton s akustickou izolací

Kromě výše uvedených typů sádrokartonu mají některé firmy v nabídce také další specifické typy sádrokartonových desek. Můžete si pořídit například desky se speciální akustickou izolací, které vám pomůžou zvukově odizolovat například pouze jednu místnost, ale třeba také celý byt. Dále je možné koupit sádrokartonové desky se zvýšenou mechanickou odolností či třeba desky podlahové, anebo desky s obsahem minerálních vláken, které zvyšují schopnost tepelné izolace sádrokartonu.

Suchá výstavba

Jak jsme již zmínili výše, velkou předností sádrokartonu je tzv. suchá výstavba, která umožňuje rychlý postup. Suchá výstavba jinými slovy znamená, že se při výstavbě sádrokartonových konstrukcí nepoužívá malta jako spojovací prvek. Díky tomu po dokončení konstrukce není potřeba čekat do vyschnutí malty a je možné ihned přikročit k povrchové úpravě sádrokartonu (broušení, tmelení, omítky, nátěr).

Sádrokartonové konstrukce, kovové profily

Když se rozhodnete stavět sádrokartonové konstrukce svépomocí, vždy si přiložený návod pečlivě prostudujte. Nespoléhejte ani na to, že už jste se sádrokartonem v minulosti pracovali. Různí výrobci sádrokartonu totiž používají různé systémy výstavby konstrukce, takže je nutné vždy dodržet návod konkrétního výrobce. Protože sádrokarton není samonosný, dostanete při jeho zakoupení nejen sádrokartonové desky, ale také lehké kovové profily a speciální kotvící prvky. Kovové profily se připevní ke zdi či stropu nebo podlaze a na profily se pak pomocí speciálních přiložených kotvících prvků instalují sádrokartonové desky. Pokud chcete prostor zateplit, i to je samozřejmě možné díky instalaci izolační vrstvy pod sádrokartonovými deskami, nejčastěji se používá minerální vata. Byť je sádrokartonová konstrukce poměrně lehká a tenká a může tak působit jako nevhodná pro výstavbu příček, opak je pravdou. Sádrokarton je totiž až překvapivě pevný a díky stěrkám se jeho pevnost ještě zvýší. A vzhledem ke kovovým profilům pod sádrokartonovými deskami lze na konstrukci zavěsit například i skříňky kuchyňské linky či třeba závěsné umyvadlo.

Půdní vestavby

Díky své lehkosti se sádrokarton výborně hodí pro půdní vestavby. Zatížení půdy novými zděnými příčkami by totiž mohlo v případě některých staveb vést až k narušení statiky. To při použití sádrokartonu nehrozí, protože sádrokarton i kovové profily pod ním jsou velmi lehké. Díky této vlastnosti se sádrokarton výborně hodí taktéž na obklady šikmin v podkroví nebo pro** stropní podhledy** ale třeba i pro výstavbu šatny či komory.

Bytová jádra a sádrokartonMontáž sádrokartonu Pardubice

V mnohých panelácích byly koupelny a WC odděleny příčkami z umakartu. Umakart je lehký materiál, jehož vadami jsou však nízká odolnost vůči vlhkosti a nízká schopnost izolovat zvuky. Proto jsou umakartová jádra noční můrou mnohých nájemníků či majitelů bytů a kdo může, nechá si bytové jádro vyzdít a zrekonstruovat. Ne všude je však možné bytové jádro vyzdít a to kvůli zatížení konstrukce panelového domu. V takovém případě je ideální zvolit příčky ze sádrokartonu, které jsou velice lehké a díky použití zelených desek a speciálních impregnací navíc i voděodolné. I zvuky izoluje sádrokartonová příčka výrazně lépe, takže budete mít pocit, jako by vaše nová koupelna a WC byly zděné. Navíc díky suché výstavbě sádrokartonu půjde práce mnohem rychleji než při klasickém vyzdívání.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id16592 (novesluzby.cz#24379)


Přidat komentář