Montáž sádrokartonu - Litoměřice

Sádrokarton je moderní materiál, který má všestranné využití. U staveb i rekonstrukcí slouží k suché výstavbě, kde se z něj realizují příčky, podhledy, stropy, podlahy, designové prvky i nábytek. Přitom po všech stránkách výborně izoluje.

Ač historie sádrokartonu sahá hluboko do minulosti, tak až posledních sto let nastal opravdu raketový růst jeho rozvoje. A v posledních letech se sádrokarton stal králem suché moderní výstavby, kde umožňuje splnit sny majitelům i tam, kde to žádný jiný materiál neumožňuje a ve vysoké kvalitě a za příjemnou cenu.

Univerzální sádrokartonový systém

Ze sádrokartonu je možné dělat prakticky cokoli. Jeho nabídka je totiž velmi široká a nabízí se v několika řadách, které mají spoustu dalších různě upravených sádrokartonových desek. Zásluhou toho je sádrokarton možné využít u novostaveb, u rekonstrukcí, u modernizací, a všude, kde je třeba použít materiál, lehký, odolný, zároveň variabilní, splňující rozličná kritéria a požadavky. Ze sádrokartonu je tedy možné montovat a stavět příčky, stropy, podhledy, předsazené stěny. Je vynikající pro všechny druhy přestaveb a rekonstrukcí, zejména bytových jader a půdních vestaveb. Výborně se hodí pro změny dispozičních řešení. Je vhodným materiálem pro řešení netypických designových prvků a vestavěného nábytku. Patří zřejmě mezi nejlepší materiál pro akustickou izolaci a také pro izolaci protipožární. Protipožární sádrokarton je na vysoké úrovni. Typů sádrokartonu je ještě mnoho. Dá se říci, že pro každý problém existuje řešení v podobě speciálního sádrokartonu.

Suchá výstavba Litoměřice

Suchá výstavba zahrnuje veškeré stavební práce, které nevyužívají vody a pojiv na základě vody. Tedy malty, betonu a podobně. Do suché výstavby patří materiály, jako je dřevo, lehké profily a samozřejmě variabilní sádrokarton. Tento materiál již dnes v mnohém předčil představy svého vynálezce, který si sádrokarton nechal patentovat. Dnes z jedné základní sádrokartonové desky je velmi mnoho různě upravených desek vhodných pro řadu využití. Navíc jeho vlastnosti a možnosti konečném úpravy ho povýšily na rovnocenný stavební materiál s klasickou výstavbou.

Sádrokartonové práce Litoměřicko

Sádrokartonový systém vypadá jako velká stavebnice, kterou není problém sestavit. Bohužel zdání klame. Sádrokartonový systém opravdu je velkou variabilní stavebnicí, ale není pro neodbornou montáž. Má-li sloužit ke svému účelu dlouhodobě a v té nejvyšší kvalitě, má-li zajistit tepelnou i zvukovou pohodu, má-li být jeho konečná úprava estetická, designově dokonalá a trvanlivá, pak prostě není jiná možnost, než nechat všechny sádrokartonové práce na odborné firmě. A ještě jedno upozornění. Co se týká montáží a všech sádrokartonových prací souvisejících s protipožárním sádrokartonem a protipožárními instalacemi, tak ty musí vždy provádět jen odborná osoba, která také o instalaci vydá technickou zprávu.

Jaké jsou typy sádrokartonových desek

Sádrokartonových desek je opravdu velmi mnoho. Dnes se dokonce liší podle svého výrobce, přičemž výrobci si ponechávají svá tajemství ohledně specifických vlastností jednotlivých desek. Proto je vhodné vždy používat pro sádrokartonové práce materiál jen od jednoho výrobce. Základní řady jsou čtyři. Od nich se pak odvíjí další sádrokartonové desky pro speciální účely.

Základní řada sádrokartonových desek

Je v** bílé nebo šedé barvě** a slouží pro realizaci sádrokartonových montáží v suchém neproblematickém prostředí. Nejčastěji se využívá u stavby příček, změn dispozičních řešení, pro stropy, podhledy, předsazené zdi, podlahy, designové prvky, nábytek. Sádrokartonové desky této řady se vyrábí o různé síle, velikosti i tvarech. Tenké desky slouží zejména pro designové prvky, jako jsou různé oblouky, tvarované příčky, vlnovky, nebo zkrátka jakýkoli prvek, který se vytváří ohýbáním. Silnější desky jsou odolné a snesou i velmi vysoké zatížení. Hodí se tedy i pro suché podlahy.

Impregnovaný sádrokarton

Jde o sádrokarton značený zelenou barvou. Je určen do míst s vysokou vlhkostí, a s problémem s plísněmi. Je ideální pro rekonstrukce bytových jader, a do všech vlhkých interiérů. I zde je nabídka tvarů a velikostí široká.

Akustický sádrokarton

Většinou v modré barvě, zajišťuje klid a ticho v interiéru. Akustický sádrokarton je ideální pro odhlučnění panelových bytů, i jakýchkoli interiérů, kde je zapotřebí klid, nebo odkud nemá unikat hluk. Mohou to být zkušebny i kina. Jeho výhodou je, že jde vlastně o kombinovaný sádrokarton, který zajistí i tepelnou a protipožární izolaci a je možné ho použít i ve vlhkých prostorách.

Protipožární sádrokartonSádrokartonové práce - Litoměřice

Červený, nebo růžový sádrokarton je velmi vhodný pro všechna místa, která mohou být ohrožena požárem. Konstrukce z protipožárního sádrokartonu splňují všechny stupně požární bezpečnosti. Zajistí také vyšší odolnost při vzniku požáru a to až o celých 90 minut. Montáž však patří výhradně do rukou odborníků.

Vlastnosti sádrokartonových desek

Kromě výše jmenovaných základních řad existují i speciální sádrokartonové desky a desky, které v sobě kloubí vlastnosti několika desek. Speciální desky umožňují instalace klimatizací, odvětrávání, stropních světelných ramp, jsou odolné RTG záření, snesou zatížení až 500kg/m2, využívají se pro venkovní účely, jsou určené do speciálních prostor, nebo existují i v samonosné podobě.

Sádrokartonové konstrukce Litoměřice

Kromě výjimky, je nutné, aby se sádrokartonové desky montovaly na lehké nosné profily. Ty jsou z lehkého plechu nebo z hliníku. Výjimečně se staví i ze dřeva. Takto vznikají příčky, předsazené stěny, stropy, i stropní podhledy. V dutinách konstrukce jsou vedeny veškeré instalační rozvody, které jsou na povrch vyvedeny jako u klasické zdi, tedy pomocí zásuvek a spínačů, podle toho, co který rozvod potřebuje. Zatížení sádrokartonových konstrukcí je poměrně vysoké. Je možné na běžné háčky věšet obrazy a lehké dekorace, na speciální hmoždinky pak skříňky se zátěží až 40kg/m2. Pro všechny těžší předměty a nábytek je pak možné u stavby zvýšit pevnost konstrukce.

Půdní vestavby Litoměřicko

Sádrokarton je pro půdní vestavbu ideálním materiálem. Při montáži se využije všech vlastností sádrokartonových desek a vznikne ideální bydlení, nebo rozšíření obytného prostoru rodinného domku. Přitom zde bude celoročně příjemné klima i výborná tepelná pohoda.

Bytová jádra se sádrokartonem Litoměřice

I pro bytová jádra je sádrokarton ideálním materiálem. Zde se nejvíce využívá** impregnovaný a akustický sádrokarton**. Sádrokartonové bytové jádro má tenké, ale odolné příčky, které uschovají rozvody, zajistí klid, mohou uschovat i posuvné dveře a také je možné ze sádrokartonu vytvořit koupelnový nábytek.

Sádrokarton profesionálně na Litoměřicku

Pokud se rozhodnete využít vynikajících vlastností sádrokartonového systému, pak určitě vyberte také stavební firmu s vynikajícími referencemi, která vám vše namontuje a nainstaluje nejen podle pravidel, ale také k plné vaší spokojenosti. Určitě se vám to vrátí v kvalitě, vzhledu i životnosti objednané stavby.

Sádrokartonové práce - Litoměřice

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id16593 (novesluzby.cz#24384)


Přidat komentář