Květinářství, rozvoz květin - Bohumín, Ostrava

V dnešní době jsou kytice a různá aranžmá z květin stále součástí kulturního života, výzdoby interiérů či součástí společenských akcí. Naštěstí existují květinářské firmy, které poskytují zákazníkům mnohem víc než jen prodej květin.

Svatební kytice

Svatební kytice je samozřejmě součástí každé svatby. Nejde jen o kytici pro nevěstu, ale ke svatbě také patří kytice pro maminky, kytice na auto a celková květinová výzdoba svatebního sálu. Kytice pro nevěstu je velmi důležitá. Měla by ladit jak k samotné nevěstě, tak k šatům a ke svatebním dekoracím. Kytici si každá nevěsta vybírá nejraději sama, protože sama nejlépe ví, jaká kytice se jí líbí, jaké bude mít svatební šaty a má představu o takové kytici.

Jakou svatební kytici si nechat vyvázat?

Stejně jako šaty, tak i svatební kytice by se měla přizpůsobit typu postavy nevěsty, šatům a dalším doplňkům. Pokud zvolí nevěsta bohaté šaty na různé zdobení, měla by naopak volit kytici jednoduchou. K vyrobení svatební kytice používají květinářky různé materiály, různé tvary kytic a jejich délky. Nejvíce jsou v módě kulaté svatební kytice, které se hodí snad ke všem šatům a vůbec ke všem nevěstám. Pokud jste jako nevěsta štíhlá, nenechávejte si vyrobit svatební kytici moc velkou a výraznou. Spíše sáhněte po převislé kytici.

Smuteční květiny

Přestože je smuteční vazba na první pohled svázána mnoha pravidly, i takové aranžmá se s postupující dobou stále vyvíjí a vybízí k originalitě a kvalitě vazby. Materiálů pro smuteční vazbu je široká nabídka. Vzhledem k tomu, že taková květina doprovází zemřelého na jeho úplně poslední cestě, patří smuteční vazby k těm podstatně významnějším typům vazby a měli byste správně zvolit. Smuteční aranžmá můžou být různé, nabízí se velké množství možností – může se jednat o smuteční kytice, věnce a vazby, které se pokládají na rakev. To, jaké aranžmá zvolíte, se zpravidla odvíjí od vztahu, který jste k zesnulému měli. Barevné provedení smuteční kytice je čistě vaší volbou. V případě, že je taková kytice určena člověku mladému, volí se zpravidla bělozelená kombinace.

Dekorace na rakve nebo na urny

Tyto vazby jsou nejčastěji tvořeny vypichováním aranžmá různých tvarů, které jsou tvořeny kyticemi, křížem, kornoutem atd. Velmi oblíbené jsou kytice, které jsou vypichované ve tvaru jehlanu, které se umísťují před rakev. Takové dekorace se objednávají ještě před pohřbem a před jeho začátkem tyto kytice a další vazby aranžují. Mezi nejkrásnější, ale i nejnáročnější aranžmá spadá věnec. Věnec bývá nejčastěji darován členy rodiny, firmami a institucemi.

Sezónní aranžmá

V každém dobrém květinářství je pravidelně obměňován celkový sortiment květin a dalších rostlin, ale i aranžmá přesně podle ročního období, které zrovna je, nebo které nás čeká a aranžmá podle významných svátků naší republiky. Ať už si rádi zdobíte vaši domácnost podle aktuálního ročního období, nebo podle svátku či jiné významné události, jistě vám květinářství zhotoví přesně to, co si právě přejete. Je libo krásná dekorace na stůl? Nebo vánoční či velikonoční věneček na dveře? Velikonoční koš ke vstupu do domu nebo jiná přitažlivá dekorace, která bude zdobit váš útulný dům nebo byt? Nic není pro zručnou a zkušenou květinářku problém.

Druhy sezónních vazeb

Pokud přemýšlíte o velikonoční vazbě, tato by měla zcela jistě reprezentovat probouzení přírody a celkovou jarní svěžest. Proto by u takové dekorace měli převládat zejména přírodní květiny a jiné přírodní materiály. Co se týká Velikonočních dekorací, každoročně můžete vybírat z široké nabídky od drobných doplňků a dekorací, až po velké velikonoční věnce na stůl nebo květiny do vázy. Pro velikonoce jsou typické a dosti vhodné květiny, jako jsou narcisy, hyacinty, tulipány, apod. Velmi žádané jsou ale i konvalinky, petrklíče nebo např. krokusy. Záleží vždy na každém zákazníkovi, jaké květiny upřednostňuje, které vůně jsou mu příjemné a jaký styl květiny hledá k tomu, aby dotvořil celkový design interiéru svého bydlení. Vždy je vhodné sáhnout po veselých svěžích tónech barvy.

Letní květinová výzdoba

V letních měsících si můžete vyzdobit váš byt např. bylinkovým věnečkem nebo květinami, které vám připomínají rozkvetlou louku. I takové kytky jsou k sehnání v kvalitních květinářství, kde jsou schopní a ochotní vám z takových květin uvázat krásnou, bohatou kytici.

Podzim a květinové dekorace

Na podzim jsou velmi přitažlivé květiny a dekorace, které zahřejí svými teplými odstíny, mezi které patří barvy oranžové, červené nebo žluté a jejich různé odstíny. Z takových barev není sebemenší problém vyrobit věnce nebo jiné dekorace např. z lesních plodů, z kůry, větviček a dalších přírodních materiálů.

Vánoční čas a květiny

Na Vánoce se květinové výzdobě a dalšímu květinovému aranžmá a dekoracím meze nekladou. V tyto svátky můžete vybírat z bohaté nabídky krásných květin a předmětů, které u vás doma navodí příjemnou a přitažlivou atmosféru pohádkově bílé zimy. Květiny a jiné vánoční dekorace můžou být v barvě červené, oranžové nebo hnědé. Takové dekorace můžou být zdobeny sušenými jablíčky, skořicí, pomeranči, mandarinkami, což zajistí nejen lákavý pohled na tak krásnou kytici, ale vnímat takovou dekoraci budete vnímat i čichovými smysly, neboť je schopná vám dokonale provonět váš byt.

Svíčky

Každý, kdo má rád příjemně strávené chvilky doma se svými nejbližšími, nebo si rád vychutnává chvilky o samotě, jen se skleničkou dobrého vína a knihou, jistě nepohrdne výzdobou, jako jsou svíčky všech možných barev, tvarů a vůní. Např. vánoční svíčky patří k neodmyslitelné součásti každé vánoční výzdoby. Jak už jsme napsali, svíčky existují v mnoha tvarech a barvách, tedy v květinářství sežene svíčky jak čajové, tak i kovové svícny s kalíšky nebo např. plechové svícínky či skleněné svíčky. Záleží na vašem vkusu. Nutno podotknout, že v květinářství neseženete pouze svíčky, ale vybírat můžete také z jiných dekorací, jako jsou drobné, ale i větší dárkové předměty, keramika, a mnoho dalších výrobků. Navštivte květinářství a jistě si z bohaté nabídky vyberete.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id16396 (novesluzby.cz#23331)


Přidat komentář