Květinářství - Bohumín, rozvoz květin - okres Karviná

Co dokáže rozzářit Váš domov nebo kancelář krásnými barvami a naplnit jej příjemnou vůní? Samozřejmě to jsou květiny. Ať už se rozhodnete pro řezané, hrnkové nebo sušené květiny, hned se budete cítit příjemněji.

Pokud si přineseme ze svého oblíbeného květinářství domů květiny, cítíme se mnohem příjemněji. Kytice v našem domově evokují soulad s přírodou a i když se jedná třeba o kytici sušených květin, pohled na ně nám přináší uklidnění a příjemné pocity. Někteří z nás mají rádi exotické rostliny a to prý znamená, že je volají dálky a touží cestovat. Každý by si měl vybírat květiny, ke kterým inklinuje, ale v kyticích to zas nelze přehánět s jejich kombinacemi. Pokud nevíte, jaké květiny se k sobě hodí, nechte si raději poradit v květinářství, kde mají dlouholeté zkušenosti a přehled v různých trendech rostlin.

Květinářství - Bohumín, rozvoz květin - okres Karviná

Bydlíte v okrese Karviná nebo přímo ve městě Bohumín či okolí a hledáte šikovné květinářství s velkým sortimentem květin a doplňků? Můžeme Vám doporučit květinářství Pavla Gamrotová, kde Vám rádi pomohou vybrat vždy ty nejlepší květiny pro každou příležitost. Květinářství Bohumín vám nabízí vazbu květin na různé způsoby - svatební, pohřební, promoční, vazbu ze sušených květin, vánoční či dušičkové vazby, ale také pokojové, hrníčkové nebo venkovní květiny. Vybrat si můžete také z doplňkového prodeje, jako je různá keramika, vázičky, sklo nebo dárkové předměty. Majitelka květinářství, paní Pavla Gamrotová, Vám ráda osobně nabídne květiny pro každý den nebo kytice pro slavnostní příležitosti. A pokud nemáte na osobní návštěvu čas nebo chcete někoho mile překvapit, využijte služby rozvoz květin a donáška kytic, třeba s vloženým přáním.

Květinářství naleznete na adrese: Pavla Gamrotová, Komenského 554, 735 81 Bohumín-Nový Bohumín, pro objednávky použijte e-mail: pavgam@seznam.cz nebo telefonní číslo: 736 640 488.

Jak vybírat květinářství?

Pokud zajdete do květinářství, tedy květiny budete nakupovat v kamenném obchodě, vejdete do takového květinového ráje, až vás budou oči přecházet. Ale nákup květin má svá specifika a i když v podstatě všude naleznete bohatý výběr květin a široké spektrum doplňků, ne všechna květinářství jsou stejná. Opravdu kvalitní květinářství vás osloví příjemnou obsluhou a nevnucuje vám to, co potřebuje prodat. Profesionální květinářství nabízí čerstvé a kvalitní rostliny za přijatelné ceny, velký výběr druhů květin a prodejce je vstřícný a ochotný. Pokud si nevíte při výběru rady, vyslechnou pečlivě vaše požadavky a snaží se pro vás nalézt to nejlepší možné řešení. V kvalitním květinářství vám nevnucují něco, co se vám nelíbí a současně vám vysvětlí, proč a co se hodí či nehodí vzájemně kombinovat.

Květiny – jak nakupovat?

Právě jste objevili kvalitní prodejnu květin a můžete nakupovat. Především je dobré si uvědomit, proč, tedy pro jakou příležitost a pro koho budou květiny určeny. Pokud znáte oblíbený druh květin té které osoby, máte napůl vyhráno. Ale můžeme být také sví a můžete zkusit šokovat - uvidíte, jak překvapíte a nemusíte se bát, že květinou urazíte. Darování originální a nevšední kytice obvykle vždy padne u ženy na úrodnou půdu, ale některé z nich jsou konzervativní a prostě si potrpí na formality. Takové ženy by lehce výstřední vazby zřejmě nenadchly. V květinářství máte dvě možnosti. Buď můžete koupit již připravené vazby květin nebo si nechat vytvořit nové. Pokud zvolíte předem připravené kytice, přesvědčte se o jejich čerstvém a bezvadném stavu. Jestliže zvolíte vazbu květin na přání a nemáte přesnou představu, nechte si poradit. V dobrém květinářství vám připraví vazbu pro každou příležitost.

Řezané květiny

V květinářství naleznete nepřeberné množství čerstvých květin, které jsou uloženy také v chladících boxech. Před jejich nákupem se podívejte, zda nejsou květiny zmrzlé. Někteří květináři je totiž mají v chladících boxech příliš dlouho. Rostliny sice vypadají na pohled velmi svěže, ale v teple bytu pak rychle odkvetou. Podívejte se také, zda nejsou poškozeny listy, stonky nebo samotné květy. Pokud je rostlina zavadlá, působí napohled nezdravě. Květy by měly mít vždy výrazné barvy, měly by být robustní a působit vitálním dojmem.

Péče o řezané květiny

Pokud si v květinářství zakoupíte řezané květiny nebo si je necháte domů dovézt, je třeba také znát, jak se o řezané květiny správně starat, aby jste jim co nejdéle prodloužili život. Většina květin vydrží pět dní i déle, v závislosti na druhu květiny a péče, kterou dostává. Vázu nejprve dobře vymyjte, naplňte ji studenou vodou a přidejte do vody výživu pro květiny. Čistým a ostrým nožem seřízněte konce stonků květin zhruba pod úhlem 45 stupňů a ihned vložte květiny do vázy, než stonky stačí oschnout. Stonky seřezávejte nejlépe každý druhý den, ovšem kromě tulipánů. Odstraňte listy, které by se dostaly pod vodu a květiny uchovávejte na chladnějším místě (18 - 23 stupňů Celsia), zejména mimo přímé sluneční světlo nebo zdroje tepelného záření. Vodu ve váze vyměňujte nejlépe každý druhý den.

Rozvoz květin

Pokud nemáte čas do květinářství zajít osobně nebo chcete někoho překvapit, můžete využít službu rozvoz květin. Dobré květinářství udělá vždy vše pro to, aby vaše objednané květiny doručilo včas a v co nejlepší kvalitě. Květiny lze doručit také s vloženým přáním, vzkazem či vaším dárkem. Cena rozvozů po městě bývá jednotná, cena za rozvoz květin mimo město je obvykle účtována podle počtu najetých kilometrů. Objednávky rozvozu květin lze vyřídit telefonicky, pomocí e-mailu nebo po osobní domluvě přímo na prodejně. Pro váš klid a jistotu doporučujeme objednávat květiny či dárky raději s několikadenním předstihem, nikoliv v den doručení, i když i v tomto případě je to také možné. Standardní zásilka květin obsahuje objednanou kytici, která je zabalena do floristického papíru nebo dárkového balení.

Realizace květinové výzdoby

Pokud se vám zdá interiér poněkud fádní a rádi byste jej oživili květinami, máte výborný nápad. A pokud nevíte jak na to, nic se neděje, stačí se obrátit na zkušené květinářství, které nabízí návrhy, konzultace, a realizace květinových výzdob. Květinářství můžete požádat o květinové výzdoby ze živých, suchých, ale i umělých rostlin. Tato vkusná a krásná dekorace se používá pro jakýkoli interiér. Je určena například pro hotely, restaurace, kancelářské prostory, banky nebo obchody. Květinová výzdoba se hodí nejen pro běžný den, ale zejména pro různé společenské akce či významné příležitosti, jakou jsou oslavy, svatby apod. Specializované květinářství vám může nabídnout také sesazované nádoby z hrnkových rostlin do speciálních květináčů se samozavlažovacím systémem.

Svatební vazby

Svatební výzdoba a všechny ostatní květinové doplňky by se měly odvíjet od nevěstiny kytice a být vždy laděny do jedné barvy, kterou si nevěsta zvolí. V takovém případě je nejlepší osobně navštívit zkušené květinářství a nechat si poradit. Kytice pro nevěstu může být kulatá, převislá, dlouhá, štíhlá nebo jako návlek na ruku. Pro ženicha se dává do klopy vždy jeden ozdobený květ, jaký byl použit v kytici nevěsty. V kyticích pro maminky, babičky a svědkyně by měly být také stejné květy, ale v mnohem skromnějším provedení.

Smuteční vazby

Vázané kytice jsou určeny na položení a jsou vhodné, pokud chcete kytici menší. Pokud ale žádáte objemnější smuteční kytici, pak je vhodné nechat květy vypíchat do oasisového držáku. Ten zajistí, že květiny budou mít dostatek vody po dlouhou dobu.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id16399 (novesluzby.cz#23339)


Diskuze a zkušenosti

Petr Dědic | 09.05.2016 13:41
Dobrý den , cca 3.6.2016 bych chtěl doručit v rámci Bohumína (penzion Charity) kytici z bílých růži cca 15 ks . Jelikož bydlím mimo Bohumín chci se zeptat , zda je u Vás tato služba možná , cena a jak dlouho předem je u Vás nutno objednat . Je možno platit bankovním převodem a zaslat výpis z banky ? Děkuji


Přidat komentář