Kuchyně na míru - Hranice a okolí

Přestěhovali jste se do bytu, který Vám vyhovuje velikostí, dispozičním řešením a polohou umístění? Kuchyňský prostor je však atypický a Vy si lámete hlavu, zda seženete vhodnou kuchyňskou linku? Elegantním řešením je nechat si vyrobit kuchyň na míru.

Obrátíte-li se na některou z profesionálních truhlářských firem, pak se budete moci těšit na kuchyni Vašich snů. A vůbec nezáleží, zda prostor pro kuchyni bude obdélníkový, čtvercový, kruhovitý, či jiného tvaru. Zkušení profesionálové si poradí s každým prostorovým tvarem a předloží Vám po konzultační schůzce několik návrhů Vaší nové kuchyně.

Kuchyně na míru – záruka kvality

Co je pro Vás důležité u kuchyně, pomineme-li její rozměry a zvolený materiál? Určitě se bude jednat o design – účelnost - vzhled, který se ani s roky nemění – odolnost vůči nečistotám – kvalita zpracování. Vše zmíněné můžete mít, obrátíte-li se na zkušené a zručné truhláře.

Obliba** nábytku na zakázku** stoupá. A tak je i pochopitelné, že se zvyšuje i počet truhlářů a truhlářských firem. Pak může být Váš výběr o něco ztížený. Za každého řemeslníka však hovoří jeho dílo a spokojenost zákazníků. To by, kromě jiného, mohlo být Vaším vodítkem při výběru truhlářské firmy.

Kuchyňské linky v nábytkových prodejnách

Proč si nezakoupit kuchyňskou linku v některé z** nábytkářské** prodejny? V případě, že se Vám podaří najít kuchyňskou linku, která by přesně zapadla do Vašeho prostoru, pak je to samozřejmě možné. Problém tzv. sektorových kuchyní však spočívá v nevyváženosti a nedostatku úložného prostoru. A pokud je prostor Vaší kuchyně atypický, pak „dostat“ do něj běžnou kuchyňskou linku je nadlidský úkon. Možnost je také zakoupit jednotlivé kusy nábytku. Ovšem tím nebude kuchyň celistvá a budete se také muset rozloučit se zabudovanými spotřebiči.

Výhody kuchyně na míru

Oproti tomu u kuchyňských linek na míru si můžete „nadiktovat“ nejen tvar linky, ale také její rozměry, vnitřní členění, materiál, barevný odstín, kování aj.

Ten, kdo řeší nedostatek prostoru v kuchyni, určitě bude kvitovat, že si bude moci například nechat vyrobit horní skříňky až ke stropu. Každý z nás je také jiné výšky. A tak, když byste se vydali do prodejny s kuchyňskými linkami, mohou se Vám líbit tvarově, designově, ale nebude Vám již vyhovovat jejich výška. Ať už pracovní desky, nebo horních skříněk. A ono ohýbat se při přípravě pokrmů není nijak pohodlné. Což naznačuje, že u kuchyňské linky na míru si můžete nechat vyrobit výšku pracovní plochy a horních skříněk podle Vašich potřeb.

Žádné kompromisy s kuchyní na míru

Rozhodnete-li se, že si necháte vyrobit kuchyň na míru, pak nebudete muset dělat žádné kompromisy. Proč si nedopřát kuchyň, ve které by se Vám dobře vařilo? Kuchyň je často středem dění každé domácnosti. Ne nadarmo se říká, že láska prochází žaludkem. A tak Vám samotným se bude jistě vařit lépe a s radostí, když budete mít Vaši vysněnou kuchyni, kde bude mít každý kuchyňský pomocník a náčiní svoje určené místo.

Líbí se Vám obrázek, fotografie kuchyně, ale v nábytkových prodejnách takovou kuchyňskou linku nemají? Proč se přibližovat ideálu, když můžete mít samotný ideál.

Dostatek místa na vaření je základ

Není zrovna prostor Vaší kuchyně velký? I v tomto případě se však můžete těšit z potřebného místa, kde budete připravovat a vařit chutné pokrmy. A tak první, stěžejní věc, na kterou je třeba pamatovat při výrobě kuchyně na míru, je rozvrhnutí pracovního prostoru. Je nutné počítat s místem na dřez a spotřebiče.

Pokud Vám to dovoluje prostor, pak si můžete nechat vyrobit tzv. ostrůvkovou kuchyni. Získáte tak pracovní plochu.

Styl kuchyně

Jaký styl kuchyně upřednostňujete? Líbí se Vám kuchyně luxusní, moderní, nebo rustikální? Každý styl má bezpochyby svoje kouzlo. Zvolený styl by však měl korespondovat s celkovým laděním Vaší domácnosti. Nejspíš by působilo podivně, kdybyste si zvolili například rustikální kuchyň a přitom zbytek Vašeho domova byl ultramoderní. Zvláště, pokud by kuchyně byla spojená s obývacím pokojem.

Na druhou stranou, může být přechodné období, kdy například nově zařizujete, modernizujete bydlení. Málokdo z nás má tolik volných finančních prostředků, aby mu vystačily na kompletní proměnu domova.

Materiál pro výrobu kuchyně na míru

Ruku v ruce s navrhnutím nové** kuchyně na míru,** jde i volba materiálu. Bezpochyby nejoblíbenějším materiálem je masiv. Poptávané jsou však také kuchyně z laminodesky a dýhovaného materiálu.

Kuchyně z masivu

Je pro Vás důležitá u kuchyňské linky kvalita, dlouhá trvanlivost a nadčasový styl? Pak Vás jistě osloví možnost si nechat vyrobit kuchyň z masivu. Jedná se o přírodní materiál, který ani po letech neztrácí na svoji kráse. Mohlo by se zdát, že masiv je spojený pouze s rustikálním stylem. Z masivu je však možné si nechat vyrobit i moderně pojatý nábytek. V tomto případě hraje hlavní roli návrh, zdobení dvířek, výběr kování.

Co se týká kuchyňských dvířek, pak ty mohou být celé z masivu, nebo také z hladkého dýhovaného materiálu. Vybrat si můžete různou formu profilace.

Volba dřeva pro kuchyň z masivu

Rozhodli jste se pro masiv? Pak si můžete vybrat z různých dřevin. Oblíbený je například ořech, dub, buk, javor, olše a třešeň.

Povrchová úprava kuchyně z masivu

Také u povrchové úpravy máte možnost výběru. Rozhodnout se můžete pro lakování, nebo moření. V případě moření pak budete moci vybírat ze vzorníku, který Vám truhlářská firma předloží.

Kuchyně z laminodesky

Masiv se Vám líbí, ale je tak trochu mimo Vaše finanční možnosti? Pak můžete pouvažovat nad kuchyní z lamina. Jedná se o materiál, který se může pochlubit odolností a dlouhou životností. Kromě toho Vás jistě potěší, že jeho údržba je velmi snadná a rychlá. A to v kuchyni je rozhodně důležité. Jen těžko při vaření totiž zamezíte, aby Vám například omáčka vyšplíchla, či se něco rozlilo apod. A v neposlední řadě je laminodeska finančně dostupným materiálem.

Výběr dezénu u kuchyně z laminodesky

Další výhodou laminodesek je možnost si vybrat z opravdu bohaté nabídky dezénů. Dokonce si můžete vybrat i takový, který je téměř k nerozeznání od přírodního dřeva. Jenom Vy budete vědět, že se nejedná o masiv. Kdežto když k Vám přijde návštěva, bude si myslet, že máte kuchyň z masivu.

Kuchyně z dýhovaného materiálu

Také dýha je v porovnání s masivem finančně dostupnější. Dýha je v podstatě tenkým dřevem, které se lepí na překližku dřevovláknité, nebo dřevotřískové desky. Poté ještě následuje povrchová úprava. I v případě kuchyně z dýhy, můžete vybírat z velkého množství designu. Oblíbený je například vzhled bambusu, wenge, ale také divokého jablka aj.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id16368 (novesluzby.cz#23165)


Přidat komentář