Krby a krbová kamna Ústí nad Orlicí

Pokud si do svého domu pořídíte krb nebo krbová kamna, získáte tím nejen značnou úsporu nákladů za vytápění, ale také působivý designový prvek, který společně s plápolajícím ohněm vytvoří ve vašem obydlí pohodovou a uklidňující atmosféru.

Krby a krbová kamna Ústí nad Orlicí

Již od nepaměti provází člověka praskající oheň v kamnech či v otevřeném krbu. V průběhu staletí se stal oheň, dávající teplo v zimním období, součástí téměř každého obydlí. Díky rostoucím cenám za energie se v posledních letech stále víc majitelů domů opět navrací k tomuto zdroji tepla. Dnes si může zákazník vybírat z opravdu pestré nabídky různých typizovaných krbů, krbových kamen apod. Pokud si přejete mít ve svém obydlí něco originálního, je možné oslovit specializovanou firmu, která vám postaví originální krb přesně dle vašich. Dnešní moderní krby mohou být opatřeny speciálními teplovzdušnými či teplovodními vložkami, teplovodním výměníkem, apod., díky čemuž je možné vytopit dokonce celý dům. Originální krb, či krásná a vkusně zvolená krbová kamna se mimo jiné stanou také dominantou vašeho interiéru. Různé typy krbů nachází své uplatnění nejen v interiéru, ale také v exteriéru, kde mohou být součástí venkovních posezení, pergol, teras, apod. Součástí venkovních krbů mohou být často grily, udírny a další doplňky. Pokud chcete mít doma či na zahradě funkční a krásný krb je tou nejlepší volbou oslovit profesionální firmu, která má s touto činností bohaté zkušenosti. Některé firmy jsou schopné pomocí počítačové vizualizace představit vám budoucí krb a následně jej na klíč postavit.

Výstavba krbu v interiéru Ústí nad Orlicí

Jak je již výše zmíněno, krby a s ním spojený otevřený oheň v místnosti provázejí lidstvo po celá staletí. V minulosti byly krby v podstatě otevřená ohniště, jež byly někdy vybavené mřížkou proti odlétávajícím jiskrám. V dnešní době jsou krby vybavovány speciálními krbovými vložkami, díky kterým je teplo lépe využíváno a vytopí se mnohem větší prostor. Krb má oproti krbovým kamnům výhodu, že může být specializovanou vytvořen přesně na míru a dle vašich představ, případně s pomocí architekta. Při výstavbě krbu se postupně krbová vložka obestavuje různými materiály, nejdříve šamotem a následně cihlami, kamenem, apod. Krb s krbovou vložkou zvyšuje účinnost vytápění oproti otevřenému ohništi dokonce až desetkrát. Výhodou krbové vložky je také poměrně rychlé vyhřátí místností. Specializovaná firma by měla být schopná vystavět krb tak, aby nebyl tzv. předimenzován a nedocházelo ke zbytečnému přehřívání místností. Profesionálové jsou také schopni rozvést přebytečné teplo z krbu a krbové vložky do dalších místností.

Venkovní krby a udírny Ústí nad Orlicí

Pokud jste se rozhodli, že si na svou zahradu či terasu pořídíte venkovní krb, je důležité si nejprve důkladně rozmyslet místo, kde bude krb stát. Krb by měl být v závětří a v místě, kde se vám bude příjemně sedět a odpočívat. Kouř z venkovního krbu by také neměl obtěžovat jak vás, tak ani vaše sousedy. Vhodné je, když se krb nachází na zastřešeném místě, abyste si mohli jeho příjemnou atmosféru vychutnávat i za deště. Dobře zvolený venkovní krb či udírna slouží nejen pro přípravu lahůdek, ale mají schopnost dotvořit celkový dojem z vaší zahrady a mohou se stát dokonce její dominantou. Posezení u zahradního krbu či udírny nabízí dokonalé chvíle odpočinku, relaxace a pobavení se s přáteli. Také venkovní krby a udírny vám specializovaná firma postaví přesně dle vašich představ nebo ve spolupráci s architektem. Venkovní krby mohou mít různou velikost, přičemž záleží na vašich požadavcích a okolním prostoru. Krby mohou být opatřeny odkládací plochou pro přípravu jídla, apod. Jak je již zmíněno, součástí krbů a venkovního posezení může být také udírna, díky čemuž si můžete během posezení připravit nejen grilované pochoutky, ale také vyuzené. Venkovní krby mohou být cihlové, kamenné, apod.

Krbová kamna Ústí nad Orlicí

Jak název napovídá, krbová kamna se postupně vyvinula z klasických otevřených krbů. Krbová kamna bývají většinou obložena akumulačním materiálem, například kamenem, kachlemi apod. Díky akumulačnímu materiálu je možné zajistit na nějakou dobu teplo i po vyhasnutí kamen. V současné době jsou krbová kamna schopná velmi efektivně využívat vytvořenou energii, přičemž je možné si díky skleněným dvířkám vychutnat pocit pohody s hořícího ohně. Krbová kamna mohou být také z litiny, případně z ocele. Moderní krbová kamna jsou nejen vysoce účinná, designově dokonalá, ale je možné je třeba využít například i k vaření, jak na horní plotně, tak i v prostoru ohniště. Krbová kamna mohou fungovat tak, že je vzduch kamny nasáván, dále přiváděn do topeniště, kde jakoby omývá sklo a následně je přes překážku odváděn do komína. Díky tomu vydrží sklo u krbových kamen déle čisté. Výhodou krbových kamen je mimo jiné to, že se snadno a rychle instalují a je možné s nimi manipulovat. V těsné blízkosti krbových kamen by se měl nacházet nehořlavý materiál, a to do vzdálenosti 20 cm u boční části a 80 cm zepředu. Je třeba brát v úvahu poměrně velkou váhu kamen, zejména ve vyšších patrech a také to, že musí být umístěna na nehořlavém materiálu, např. na dlažbě či speciálním skle.

Jak správně vybrat krb nebo krbová kamna

Pokud již máte určitou představu o vzhledu vašeho budoucího krbu či kamen, je potřeba si uvědomit zda chcete kamna teplovodní či teplovzdušná a v neposlední řadě musíte také zvolit jejich optimální výkon. Pokud si nejste jisti, specializovaná firma vám ráda zcela jistě se vším poradí. Někdy se lze dočíst, že krby nebo kamna umístěné ve starém domě, by měla mít až dvojnásobný výkon, oproti kamnům umístěným v novostavbě nebo v dobře izolovaném domě. Pokud kamna předimenzujete, tak budete trávit čas ve zbytečně přetopené a suché místnosti. Utlumením jejich výkonu doutnajícími poleny budete mít navíc zakouřené sklo, více zanesený komín, apod. Jestliže oslovíte firmu zabývající se stavbou krbů, krbových kamen, případně udíren, budete mít jistotu, že máte v domě nebo na zahradě skutečný originál, který bude nejen dobře vypadat, ale především bude dokonale plnit svoji funkci.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id16521 (novesluzby.cz#24055)


Přidat komentář