Kompletní stěhovací práce Praha

Také vás čeká v blízké době stěhování? Co vše je důležité promyslet a zorganizovat před stěhováním? A jaké výhody vám přinese stěhování s profesionální firmou? Čtěte dále a vše se dozvíte.

Stěhujete se do nového bytu nebo rodinného domu? I když je stěhování na nové místo ve většině případů radostnou událostí, neobejde se bez stresu a napětí, které je spojeno s balením a stěhováním věcí. Jak si co nejvíce tuto situaci usnadnit? Využijte služeb stěhovací firmy Praha a usnadněte si vaše stěhování, co nejvíce to jde.

Kompletní stěhovací práce Praha

Praze najdete velké množství firem, které se specializují na stěhovací práce. Tyto firmy mají se stěhováním profesionální zkušenosti, a tak svým zákazníkům mohou sdělit, co vše je třeba udělat a na co se při stěhování zaměřit. Specializovaná firma má na stěhování odpovídající techniku. A tak si dokáže poradit i s velkými a těžkými předměty, jako např. klavír nebo skříně. Pro stěhovací firmu nebude problém bezpečně odstěhovat všechen nábytek a nanosit jej do nového domova. Mnohé stěhovací firmy také nabízí balení vašich věcí. V případě, že nemáte čas zabývat se stěhováním, najděte si profesionální stěhovací firmu a přenechejte vše na ní.

Před tím, než si stěhovací firmu vyberete, zjistěte si, zda je tato firma pojištěná a zda má odpovídající techniku na stěhování velkých věcí. Už jste se rozhodli pro stěhovací firmu? V tom případě je důležité předat ji všechny potřebné informace. Sepište si přibližný seznam věcí, které budete chtít stěhovat. Na základě tohoto seznamu vám firma bude moci určit předběžnou cenu za stěhování. Předejte firmě všechny potřebné informace, které se budou týkat přesného dne a času stěhování, délky donášky, počtu pater, požadavků na balení, způsob parkování a stěhování cenných věcí. V den stěhování zajistěte volný průjezd a místo na parkování.

Odpovězme si na otázku, proč se stěhovat s profesionální firmou. Stěhovací firma vám ušetří spoustu starostí a odvede za vás těžkou práci. Firma má mnoho zkušeností se stěhováním a tak vám bude moci předat cenné informace o tom, jak si stěhování co nejvíce usnadnit.

Co udělat před stěhováním

Před tím, než se začnete stěhovat, je důležité zařídit několik podstatných věcí. Nezapomeňte ukončit odběr elektřiny a plynu. Dále je důležité převést telefonní linku, ukončit nájem bytu, zrušit kabelovou televizi, oznámit novou adresu na poště a ukončit pojištění domácnosti. Nezapomeňte informaci o vašem stěhování předat rodině, známým a sousedům. Když se stěhujete do jiného města, myslete na to, že musíte vrátit knihy do knihovny, kazety do videopůjčovny, vyzvednout věci z čistírny a zrušit předplatné časopisů nebo změnit adresu jejich doručení. Vyhledejte všechny klíče od vašeho starého bydliště, ať je později můžete předat novému majiteli.

Balení věcí před stěhováním - jak na to

A nyní přichází na řadu samotné balení vašich věcí. Nachystejte si nejdříve krabice, lepicí pásky, fixační fólie na nábytek a podlahy , polystyrén na výplně, šroubovák, bublinkovou fólii . Nyní si na chvilku sedněte a popřemýšlejte nad tím, jakým způsobem budete balit. Vždy sbalte věci v jedné místnosti a až poté pokračujte v místnosti další. Začněte s věcmi, které nebudete potřebovat. Sbalte nejdříve knihy, oblečení a podobně. Nakonec balte věci, které budete potřebovat ihned po nastěhování do nového. Během balení přijdete na to, že skladujete spoustu nepotřebných věcí, tyto věci ihned vyhoďte.

Na těžké věci používejte malé krabice, na věci lehké krabice velké. Krabice zespod přelepte do kříže lepící paskou, zabráníte tak propadnutí dna. Na dno krabice dejte zmuchlaný papír, zabráníte tak nárazům. Na dno krabice dávejte těžké věci, nahoru věci lehké. Na krabicích můžete mít vždy napsáno, za jakého jsou pokoje a přibližný seznam věcí, které v ní jsou umístěny.

Jak nachystat nábytek ke stěhování

U nábytku platí, že co není nutné rozmontovat, nechte vcelku. Když stěhujete židle obalte opěradla a nohy. Židle bez opěradel můžete spojit dohromady, dejte mezi ně polštář a pevně je zafixujte. Zrcadla zabalte do papíru a pak do krabic. Mapy, plány a plakáty srolujte do trubičky a schovejte do tubusů. U větších stolů odstraňte nohy a spojte je dohromady. Televize a počítače dejte do krabice a pečlivě je obložte. Skříně je vždy nutné vyprázdnit a zajistit dveře před otevřením. Poličky vždy vytáhněte.

Jak balit kuchyňské potřeby

Připravte se na to, že v kuchyni vás bude čekat poměrně dost práce s balením věcí. Každý talíř sbalte zvlášť. Hrnky mohou být uloženy jeden v druhém, nezapomeňte je omotat bublinkovou folií. Křehké skleničky omotejte každou zvlášť. Ostré věci pečlivě zabezpečte. Všechny krabice s nádobím pečlivě označte.

Jak nachystat spotřebiče ke stěhování

Malé spotřebiče můžete uložit do originálních krabic společně s papírem. Velké spotřebiče nejdříve umyjte a vysušte, poté odstraňte jejich příslušenství a balte je jednotlivě. Používejte bublinkovou fólii a fixační fólii. U pračky a myčky na nádobí je dobré rozpojit hadice a nechat ji nějakou dobu vysušit. Poté dejte mezi buben a stěny ručníky a pokrývky, aby se zabránilo rotování.

Jak sbalit oblečení, které se bude stěhovat

S balením oblečení vás nečeká příliš dlouhá práce. Oblečení můžete naskládat do pytlů a převázat je. V případě, že se pak nechcete dlouhé hodiny trápit s žehlením pokrčeného oblečení, můžete využít šatní boxy, kde dáte oblečení na ramínkách.

Taška s osobními věcmi

Nezapomeňte si také nachystat tašku s osobními věcmi, které budete potřebovat. A co vše by v takovéto tašce mělo být? Uložte zde věci osobní hygieny, jako je zubní kartáček, pasta, sprchový gel atd. Dále si do této tašky dejte léky, které potřebujete, brýle, zavírací nůž, papírové ubrousky. Dobré je také vzít si sebou svačinu a pití. Sbalte si také spodní prádlo a oblečení na spaní. V případě, že se stěhujete do větší vzdálenosti, je dobré také přibalit navigaci nebo mapu. V tašce osobních věcí by také neměly chybět cennosti a dokumenty, které nechcete svěřit stěhovací firmě. Samozřejmě si nezapomeňte sbalit doklady.

Co udělat po nastěhování

Před tím, než vám stěhovací firma Praha nanosí věci do vašeho nového domova, je vhodné zkontrolovat všechny chodby a schodiště. Poté korigujte firmu a říkejte si, kam chcete věci nastěhovat. Ušetří vám to později mnoho práce. Nejdříve do pokojů začněte umísťovat nábytek a poté až vyprázdněte krabice.

Ještě před tím, než začnete věci vybalovat, je dobré utřít nábytek od prachu a vše řádně uklidit. Poté se už můžete pustit do vybalování. Stěhování je náročné a stresující, když si je však pečlivě naplánujete a zapojíte do něj celou rodinu, může probíhat příjemněji. Zorganizujte si stěhování dopředu a nenechte vše až na poslední chvíli. Snažte se váš přechod do nové životné etapy co nejvíce zpříjemnit a zbytečně se nestresujte. Před stěhováním je dobré obrnit se a zatnou zuby.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id16532 (novesluzby.cz#24119)


Diskuze a zkušenosti

lukáš kořínek | 25.11.2012 11:52
Re: Kompletní stěhovací práce Praha potřebuji přestěhovat z Prahy doMělníka

Josef Lesen | 06.07.2013 14:00
Re: Kompletní stěhovací práce Praha Pane Langer, děkujeme,bylo to úžasné,když jsme si objednali dodávku na stěhování na dnešek s příjezdem mezi 9. a 9.30 za cenu 650...Dodávka nepřijela, ale když jsme vás volali, tak ačkoliv jste měl důležité jednání,hned za půl hodiny jste nám nabídl další dodávku pana Bendy s příjezdem za další hodinu a jen za 1300...Zkrátka super služba,která se nedá nedoporučit. Čest vaší práci!


Přidat komentář