Kompletní stavební práce a půdní vestavby - Pardubice

Při současném nedostatku bytů je výborné řešení vyhlédnout si v pěkném místě zachovalou půdu a vybudovat tam podkrovní byt. Půdní vestavby se dodávají na klíč a zásluhou suché výstavby jsou velmi rychlé.

Bydlení v podkroví

Pokud se rozhodnete pro bydlení v podkrovním bytě, je nutné nejprve zhodnotit výchozí podmínky stavby a zejména stav střešní konstrukce. Zajímat byste se měli zejména o stav krovu, střešní krytiny a střešního pláště, který se může skládat z několika vrstev s různými vlastnostmi. Kromě toho by vás měla zajímat i nosnost zdí vybraného domu a jeho statika. Dále pak možnost přívodu vody, elektřiny a plynu. Důležité je i to, jak se do podkrovních prostor budete dostávat. Odborník vám vše zkontroluje a vystaví zprávu o stavu a možnostech půdních prostor a střechy. Nyní je možné vyhledat projektanta, který připraví projekt, na jehož základě dostanete stavební povolení. Jakmile ho budete mít v ruce, můžete začít hledat stavební firmu.

Kompletní stavební práce a půdní vestavby – Pardubice

Stavba podkrovního bytu se sice může zdát jednoduchá a lákat k provedení svépomocí, ale lépe uděláte, pokud vám vše postaví profesionálové. Přece jen znají moderní technologie, materiály a hlavně mají zkušenosti. Ty jsou vždy k nezaplacení. S vypracovaným projektem se můžete obrátit na stavební firmu, která nabízí služby spojené se stavbou půdních vestaveb, sádrokartonářskými, zednickými a pokrývačskými pracemi a také všechny kompletní stavební práce. Zásluhou dlouholeté praxe a získaných zkušeností, si dokáží poradit s každým projektem. Obrátíte-li se na zmiňovanou firmu budete mile překvapeni rychlostí a precizností s jakou bude stavba probíhat.

Tepelná pohoda v podkroví

Největším problémem podkrovních prostor bylo vždy zateplení. Nové materiály umožňují dosáhnout v podkroví tepelné pohody i minimálních nákladů na teplo. Proto je důležité volit materiály podle projektové dokumentace. Správná izolace se vybírá podle lokality i povětrnostních podmínek místa, kde se dům nachází. Důležitá je i konstrukce střechy a teplota a vlhkost v podkroví.Pak je nutné vypočítat tepelné ztráty při přechodu tepla střešním pláštěm. V neposlední řadě je nutné pamatovat a parozábranu a protihlukové opatření. Souhrn všech uvedených kritérií vypočítá tloušťku, uložení i typ tepelné izolace. Většinou se volí mezi polystyrenem pěnovým nebo extrudovaným, deskovým či foukaným, minerální nebo skleněnou vlnou v podobě rohože, plsti případně desek, foukanou celulózou, izolačními deskami z dřevěných vláken a dalšími materiály jako je například foukaný novinový papír. Izolaci lze instalovat třemi možnými způsoby. Mezi, nad a pod krokve. Tyto metody lze i kombinovat. Jako nejvýhodnější se jeví tepelná izolace nad krokvemi.

Správná střešní krytina

Výběr střešní krytiny se odvíjí od možnosti absorbování tepla a odvětrávání. Těžká pálená a betonová krytina dosahuje vysoké tepelné akumulace, kterou je schopná si udržet i v nočních hodinách. Odvětrávání u této krytiny nemá žádný smysl. Proto je lépe přivádět do interiéru chladný vzduch ze severně orientovaných místností. Dalším řešením je zvolit krytinu s nízkou schopností akumulace tepla a zajistit kvalitní odvětrávání.

Klimatizace nebo regulované větrání

V podkrovním bytě je dobré nechat zabudovat kvalitní klimatizaci. Ta v případě potřeby udrží přijatelnou teplotu místností. Pokud klimatizaci z nějakého důvodu nechcete, pak je dobré využít regulace větrání. To znamená, že zejména v letních měsících větráte v noci a přes den okna těsně uzavřete a zastíníte.

Výběr střešních oken

Pokud je to možné, je výhodné instalovat svislá okna do štítů. Jinak je dobré vybírat jen velmi kvalitní střešní okna. Při výběru je nutné brát na zřetel materiál, ze kterého jsou okna vyrobena, okenní izolaci, otvírání okna, možnosti mytí a údržby, zastínění, bezpečnostní jištění a ovládání. U střešních oken je možné nechat si nainstalovat dálkové ovládání, které velmi zjednoduší manipulaci s okny, která jsou vysoko. Jako nejvýhodnější zastínění se při dálkovém ovládání jeví žaluzie. Z tepelného hlediska je lépe použít venkovních rolet, u kterých je však problém s dostatečným osvětlením místností.

Výhody suché výstavby

Výstavba suchou cestou je velmi rychlá a nezanechá nepořádek. Hlavním důvodem, proč se sádrokarton při stavbě podkrovních bytů využívá, je ale jeho nízká hmotnost a tudíž i minimální zatížení stropu. Zásluhou toho je možné využít i půdní prostory, které jsou omezeny nízkou nosností zdí domu. Před započetím suché výstavby je nutné pečlivě rozčlenit prostor. Pak se započne s montáží lehkých profilů, na které se budou montovat sádrokartonové desky. Takto lze vytvářet cokoli, co si přejete. Příčky rovné, do oblouku i vlny, střešní podhledy, obložení stěn, předsazené stěny i podklad pro podlahu.

Možnosti sádrokartonu

Všestrannost sádrokartonových desek zajišťují jeho vlastnosti. Sádrokarton se vyrábí v protipožární verzi a tak najde využití kolem komínu pod střechou, kde je nezbytné dodržet bezpečnostní předpisy. Zelený sádrokarton je naopak odolný vlhku i plísni. Proto se z něho staví stěny koupelen, záchodů i kuchyní. Modře zbarvený sádrokarton výborně izoluje hluk. Využívá se tedy k odhlučnění. Ze sádrokartonových desek můžete stavět podhledy, světelné rampy, niky, atypický nábytek, vestavěné skříně, malé skříňky, ale i zařízení do koupelny, šatny nebo knihovny. Aby měly sádrokartonové desky dostatečnou nosnost, využívá se lehkých kovových profilů.

Konečná úprava sádrokartonu

Sádrokarton se musí vytmelit, přebrousit a pak je možná úprava podle vašeho přání. Téměř před všemi variantami konečných úprav je zapotřebí sádrokarton penetrovat. Pak je možné ho malovat, natahovat na něho stěrku a dekorační úpravy stěn, může se natírat, lakovat, tapetovat i obkládat dřevem, kachlemi či jiným materiálem. Jeho nosnost je opravdu dostatečná a tak klidně může být obložený kachlíky přesně podle vašeho přání. I když právě u sádrokartonových desek je mnohem lepší využít štuků, například benátského, který má vlastnosti leštěného mramoru nebo kamene. Lze ho tak použít i v přímém styku s vodou.

Rozvody v podkroví

Veškeré rozvody se schovají v dutinách sádrokartonu. Nejsou tedy nikde vidět žádné dráty ani trubky, pouze klasické zásuvky, spínače a další ovladače. Výhodou sádrokartonu je i to, že se v něm schová rozvod odpadů, vody a topení.

Podlahy

U starých půdních prostor bývá většinou hliněná podlaha. Tu je nutné odstranit. Pak je zapotřebí celý prostor vyrovnat nivelační stěrkou. Vzhledem ke spolubydlícím pod podkrovním bytem, je nutné utlumit kročejový hluk. Zde je možné opět použít modrý sádrokarton nebo speciální izolace. Na sádrokarton lze pokládat všechny druhy plovoucích podlah, ať již laminátových, dřevěných, korkových nebo třeba z marmolea. Podlahy lze i lepit. Je možné položit i velkoplošný koberec. Pokládat můžete samozřejmě i klasickou dlažbu. Pod tu však již patří jiný typ odhlučnění.

Originalita podkroví

Zruční řemeslníci dokáží z tmavé a nevzhledné půdy vykouzlit jedinečné a originální bydlení. Zásluhou svých zkušeností dotáhnou celou stavbu až do posledního detailu. Pro vás to pak znamená bydlet komfortně, ba i luxusně.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id16401 (novesluzby.cz#23348)


Přidat komentář