Kompletní rekonstrukce bytových jader Brno a okolí

Máte doma staré umakartové bytové jádro? Už se vám nelíbí? Není divu. Umakart je nejen dosti nevzhledný, ale navíc má i mnoho negativních vlastností – netlumí zvuky, vsakuje vodu, kroutí se.

 

Stavební práce

Pokud si chcete umakartové bytové jádro vylepšit, pak máte dvě možnosti. Buď umakartové bytové jádro zrenovujete, nebo ho kompletně zrekonstruujete. Každá varianta má své výhody i nevýhody. Pokud jádro zrenovujete, ušetříte dost peněz i času, avšak na druhou stranu výsledek vás nemusí nadchnout tak, jak jste čekali. Pokud bytové jádro kompletně zrekonstruujete, pak sice budete muset obětovat mnohem více peněz, delší dobu budete mít také zcela nepoužitelnou koupelnu, ale výsledek bude určitě stát za to – vytvoříte si koupelnu jako v novostavbě, kterou bude radost používat. Pokud už vaše bytové jádro rekonstrukci opravdu nutně potřebuje, avšak sami se do toho rozhodně pouštět nechcete, není žádný problém najmout si firmu, který vám bytové jádro kompletně zrekonstruuje. Pokud jste z Brna a okolí, pak po vás máme tip na firmu pana Radka Bukvalda, která kompletní rekonstrukce koupelen provádí.

http://www.radekbukvald.cz/

Rekonstrukce bytových jader a další stavební práce - Brno

Stavební firma pana** Radka Bukvalda z Brna** se zabývá kompletní rekonstrukcí koupelen. Když budete chtít zrekonstruovat svou koupelnu, pak se s firmou pana Radka Bukvalda domluvíte na tom, jak přesně by měla vaše nová koupelna vypadat – jakou barvu mají mít kachličky, jakou barvu mají mít dlaždice, jak mají být kachličky a dlaždice velké, zda chcete vanu nebo sprchový kout, jaké funkce má mít případný sprchový kout, jaký chcete mít záchod atp. Firma pana Radka Bukvalda poté vše zrealizuje podle vašeho přání. Samozřejmě je nutné počítat s tím, že na pár dnů bude koupelna zcela mimo provoz – může to trvat okolo 7 až 15 dní – podle velikosti koupelny a podle vašich požadavků. Odměnou za několik dní nepohodlí a vynaložené finanční prostředky vám však bude koupelna vašich snů.

 

Kromě kompletní rekonstrukce koupelen nabízí firma pana Radka Bukvalda i další stavební práce –** kompletní rekonstrukci bytů a domů, zednické práce, obkladačské práce, malířské a natěračské práce, pokládání podlah, vodoinstalaci, práce se sádrokartonem**. Brněnská stavební firma pana Radka Bukvalda vám zajistí i stavební dokumentaci, pokud to bude potřeba.

 

Kompletní rekonstrukce bytových jader v Brně a okolí naleznete na: http://www.radekbukvald.cz/;

e-mail: bukvald@volny.cz; telefonní číslo: +420 604 806 438.

 

Jak zrekonstruovat bytové jádro?

Umakartové bytové jádro je častým problémem bytů v panelových domech. Často se různě kroutí, netlumí zvuky, takže všichni okolo slyší vás a vy zase slyšíte je, má podivnou barvu, která se většině lidí také zrovna nelíbí a v některých případech umakartové jádro dokonce i plesniví – umakart je totiž materiál, který je vyroben převážně z lisovaného papíru a dřevěných pilin. Není tedy divu, že umakart snadno nasává vodu a že může někdy začít i plesnivět. Pokud se vám vaše staré umakartové bytové jádro nelíbí, pak máte dvě možnosti, co s ním udělat:

Renovace bytového jádra

Renovace bytových jaderPokud chcete do nového jádra investovat jen menší finanční částku, pak je pro vás vhodná varianta renovace bytového jádra. Při renovaci bytového jádra se umakartové bytové jádro ponechává na svém místě. Renovace umakartu se provádí tak, že se koupí speciální nátěr vhodný na umakart nebo pružné plastové obkladové desky. Jako obklady nelze použít klasické kachlíčky, protože ty by z ohebného umakartu při jeho prvním prohnutí opadaly. Nátěr nebo ohebné obklady se aplikují přímo na umakart a renovace jádra je tím pádem hotová. Samozřejmě je možné přistoupit i k výměně staré vany za novou nebo sprchový kout, k výměně záchodu, avšak taková zásadní rekonstrukce se provádí většinou v případě, že se chceme zbavit i umakartu a kdy tudíž dochází ke kompletní rekonstrukci a tedy i k vyzdění jádra. Pokud se rozhodnete pro renovaci jádra bez výměny vany, záchodu nebo umyvadla, bude vás renovace stát jen pár stokorun, bude rychle hotová – pokud jste šikovní, můžete mít „nové“ jádro již za pár desítek minut, ale na druhou stranu se nezbavíte problémů, jako je propustnost zvuků, kroucení umakartu nebo v horším případě i praskání nebo plesnivění umakartu.

Kompletní rekonstrukce bytového jádra

Pokud se však chcete svého umakartového bytového jádra nadobro zbavit, pak vám nezbývá nic jiného, než kompletní rekonstrukce koupelny. Tu si můžete provést sami, jenže pokud s tím nemáte vůbec žádné zkušenosti a chcete, aby byl výsledek dokonalý, pak vám nezbude nice jiného, než přenechat kompletní rekonstrukci koupelny profesionálům. A proč mluvíme o „kompletní“ rekonstrukci koupelny? Protože slovíčko „kompletní“ nám napovídá, že v koupelně nezůstane kámen na kameni – všechno půjde pryč a všechno se bude dělat úplně nové. Odstraní se nejen umakartové jádro, ale i záchodová mísa, vana, umyvadlo. Namísto umakartu přijde nová zeď ze sádrokartonových tvárnic nebo cihel. Vanu může podle libosti vystřídat sprchový kout nebo nová vana.

Změna dispozic koupelny

Dispozice koupelny

Může se změnit i dispozice koupelny – odstraněním vany a instalací sprchového koutu vznikne více místa, takže se do koupelny vleze pračka, pokud se tam dříve nevešla. Někteří lidé si oblíbili klozet, takže mohou nové místo využít právě pro jeho instalaci. Anebo je možné nově vzniklé místo využít jednoduše k tomu, že bude v koupelně více prostoru a tudíž se v ní nebudeme cítit jako sardinky. V nově zrekonstruovaných koupelnách bývá zvykem pod nové umyvadlo instalovat toaletní skříňku, do které můžeme schovávat spoustu věcí, které by se jinak povalovaly na různých místech v koupelně.** Novou tvář koupelny** může také hodně ovlivnit výběr kachliček a dlaždiček – můžeme se rozhodovat mezi množstvím barev, vzorů a velikostí. Kachličky se dají také různě střídat – malé s velkými, světlé s tmavými atp.

 

Kolik bude stát kompletní rekonstrukce bytového jádra?** **

Cena rekonstrukcí

Cena kompletní rekonstrukce bytového jádra může být značně variabilní – může se pohybovat v desítkách tisíc korun ale i ve statisících. Záležet bude především na výběru nového vybavení, resp. zda dáte přednost levnějšímu nebo dražšímu vybavení koupelny a kolik různých doplňků budete požadovat. Co se záchodové mísy nebo umyvadla týče, zde se dají sehnat velmi pěkné kousky za celkem nízké ceny. Větší finanční položky však budeme muset obětovat, pokud si budeme chtít pořídit sprchový kout s masážním vybavením. Masáže ve sprchovém koutu probíhají pomocí proudů vody směrovaných na různá místa těla a v různé intenzitě. Taková sprcha může být opravdu velice příjemná, avšak za masážní sprchový můžeme dát dosti vysokou částku, takže se pak celkově navýší i cena kompletní rekonstrukce koupelny. Celková cena tedy bude záležet na tom, jakému vybavení a jakému materiálu dáte přednost.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id16352 (novesluzby.cz#23097)


Přidat komentář