Kompletní půdní vestavby - České Budějovice

Půdní vestavby jsou místem, které lidé stále více užívají jako klasický pokoj. Také byste chtěli na půdě mít zázemí? Nechte si ho udělat. Víme jak a také jak levně, takže čtěte dále.

Stavební práce jsou ty činnosti, které zajišťují úpravu domova. Je ale tolik rozličných odvětví, které sem spadají, že musíte mít na každou realizaci speciálního odborníka. Třeba jenom zedník. Co si myslíte, že dělá.? Ve skutečnosti je to osoba, která zajišťuje základní stavební práce. Pokud si ale objednáte někoho na sádrokarton, tak už přijde jiný odborník, sádrokartonář. Samozřejmě, že prakticky to může udělat i zedník, pokud to umí. Jen tím chceme sdělit, že stavební profese jsou velmi rozličné a záleží na tom, co kdo nabízí. Co se týká půdních vestaveb, tak tam máte spousty možností. Podívejme se na ně více zblízka, ať víte, co můžete mít.

Půdní vestavby - České Budějovice

Pokud chcete zařídit stavební práce, tak se obraťte na pana Miroslava Kubeše. Pan Kubeš nabízí právě realizaci půdních vestaveb, montáže sádrokartonových konstrukcí, příčky, kazetové podhledy nebo minerální podhledy a také rekonstrukce bytových jader v panelovém domě. Máte tak široké rozpětí služeb, které se vám nabízí, proto si můžete sami vybírat anebo se poradit přímo s profesionálem. Pan Kubeš má totiž bohaté zkušenosti a ví, co se lidem líbí a co žádají. Tím pádem také používá kvalitní výrobky, které má osvědčené. Máte tak záruku toho, že vám dané práce dlouho vydrží.

Pan Miroslav Kubeš je k dispozici na e-mailu miroslav.kubes@seznam.cz či telefonním čísle +420 602 463 559.

Stavební práce - České Budějovice

Co se týká stavebních úkonů, tak těch je celá řada. Záleží vždy na každém řemeslníkovi, jakou má kapacitu  a jaké služby ovládá. Proto se podívejte na některé zmíněné práce, které jsme nastínili. Třeba takový sádrokarton, který je velmi flexibilní, můžete využít nejen v půdních vestavbách, ale i jinde. Podívejme se na půdní vestavby tedy z hlediska materiálů

Půdní vestavby – zdi

Klasicky zděné prvky jsou tradičními stavebními úkony. Pokud tedy chcete mít stejné provedení zdí jako jinde v domě, tak není problém to udělat ani ve svrchních částech domu. Někdy je ale třeba zapotřebí zajistit statická místa, proto se třeba musí použít zeď. Co se týká realizace samotné, tak zde se musí provést různé výpočty a plány. Stavební materiál jako je beton totiž může více zatížit nosnost domu a musí se počítat s tím, aby byl dům v optimální rovnováze.

 

Půdní vestavby – zdi

 

Půdní vestavby – sádrokarton

Sádrokarton se využívá při stavbách, kdy chce mít klient něco rychle, levněji a nenáročně z hlediska údržby. To se týká i půdních vestaveb. Spousta lidí, pokud si zařídí místnost v podkroví, tak ji mají třeba jako dětský pokoj, místnost pro hosty nebo jen rezervní místo v domě. Proto jim stačí jednodušší realizace sádrokartonem. Ovšem pozor. Tím nemáme na mysli, že by sádrokarton byl oproti jiným stavebním prvkům nekvalitnější. Naopak. Má v podstatě všechny vlastnosti a ještě vám nabízí spousty výhod. Jen třeba nemůže být nosnou zdí. Jinak je to ale velmi flexibilní prvek, který dokáže být zpracovatelný na různých místech. Jednak se s ním lehce a rychle pracuje. Navíc se po něm nezanechá nepořádek, takže nemáte starosti navíc. Sádrokarton je dobře tvarovatelný, a tak si z něj můžete udělat cokoli. Je to levnější varianta stavebního materiálu, takže proto si můžete nechat udělat takové prvky, které by vás jindy stály moc peněz. Ze sádrokartonu tak můžete mít kompletní pokoj nejen na půdě, ale i v jiných částech domu. Třeba v koupelnách má své nezastupitelné místo.

 

Půdní vestavby – sádrokarton

 

Příčky - rozdělení místností

To jsou právě ty prvky, o kterých jsme se zmiňovali v předešlých větách. Klasická příčka může totiž rozdělit třeba jednu místnost. Když máte ložnici, kterou chcete rozdělit na dětský kout a dospělou část, tak se nabízí právě tento prvek. To je pak výhodné nejen kvůli tomu, že to je levné. V budoucnu, až dítě nebude doma, tak se nabízí, že můžete zeď zbourat. Příčky se mohou uplatnit třeba i v místech, kde si chcete vylepšit interiér designově. Třeba když máte kuchyni a jídelní prostor. Můžete si nechat udělat příčky, které jsou ve tvaru výklenků. Všude se dá využít sádrokarton ale opět se samozřejmě nabízí i klasické zdivo.

Příčky jsou tedy stěny, které rozdělují místnost. Je spousta možností, jak předěl pojmout, ale samozřejmě se nabízí i určitý účel. Pokud rozdělujete místnost, která má jedno okno a topení pod ním, tak se samozřejmě musí stavba udělat tak, aby se nezabránilo přístupu tepla a světla. Zároveň, když se dělají příčky, tak se zohledňuje právě jejich trvání. Možná, že si řeknete, že když rozdělujete pokoj pro dítě, tak to není krátkodobá záležitost. Ale na druhou stranu, musí se počítat třeba i se zatížením. Proto se nabízí to, jestli se zvolí těžší materiál, nebo právě lehčí.

Podhledy

Zmínili jsme kazetové a minerální podhledy. Podhledy jsou kazety, které se přidělávají na závěsnou konstrukci na stropu. Jsou to tvary čtverců nebo obdélníků různých rozměrů. To pak mohou být různé materiály. Opět je tu sádrokarton, ale může to být i sádra samotná. Nabízí se i plechové variace jako je ocelový nebo hliník. Také můžete mít ale i přírodnější materiály jako je dřevo nebo dřevotřísky. Rovněž se pak nabízejí i různé formy umělých materiálů, které jsou různě zdobné a esteticky zajímavé. Zde se už nemusí jednat jen o čistý a hladký povrch, ale také o různě reliéfně zpracované  povrchy, které dokáží zajistit efektní a originální vzhled. Výhodou je, že si můžete dokonce zvolit, jaký vzhled byste chtěli a firma vám to nabídne.

Proč se ale používají právě podhledy? Jednak je to kvůli zdobnosti a rekonstrukcím, které zajišťují, že budete mít originální domov. Dále se pak nabízí třeba i izolační vlastnosti. Díky podhledům se zlepšuje akustika i třeba tepelná izolace.

Až budete kontaktovat odborníky přes stavební práce, tak si jednak rozmyslete, co budete chtít, ale také s nimi poraďte, co by vám mohli nabídnout. Možnosti jsou opravdu velké a můžete mít spousty prvků, které jsou nejen pěkné, ale také třeba ekonomicky výhodné. Třeba jen takový sádrokarton, který jsme zmínili, totiž může být používán jen jako izolační materiál. Dělají se z něj představěné stěny, které mají právě izolační vlastnosti. Nejprve se tedy podívejte, jaké máte možnosti a o všem se informujte. Pak můžete vybrat to, co bude vyhovovat vašim představám. Díky tomu, že máte dnes tolik možností je na trhu i široká nabídka, která vzhledem ke konkurenci bývá finančně velmi zajímavá.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id16408 (novesluzby.cz#23374)


Přidat komentář