Klempířské a hydroizolační práce - České Budějovice

Ne nadarmo se říká „zlaté české ručičky“. Pro šikovného klempíře není problém si poradit s oplechováním střechy. Mezi klempíři však najdete i takové, kteří nejen provádí montáž stavebních klempířských prvků, ale také se zabývají jejich výrobou.

Rodinný dům se jen těžko obejde bez základové desky, nosných stěn, dveří, oken, střechy, komínu, o tom není pochyb. Ovšem pak tu jsou ještě detaily, které rozhodně také nejsou nijak zanedbatelné. Jedná se kupříkladu o plechovou krytinu, okapy, žlaby a jiné klempířské výrobky.

V celé řadě domácností je možné najít domácího kutila, který leccos opraví, přidělá, namontuje. Na druhou stranu je však vždy lepší přenechat odborné a specializované práce profesionálům. Ušetřených pár desítek, stovek korun Vám jistě nestojí za to, abyste pak museli například přistoupit ke kroku rozsáhlé opravy domu. K takovým specializovaným pracím patří i práce klempířské.

Výroba stavebních klempířských prvků

Stavíte rodinný dům, chatu, chalupu? A již máte vyřešené okapy, žlaby, opláštění komínu, parapety aj.? Předpokládáte, že dané zakoupíte v prodejně se stavebninami? Pamatujte však na to, že i kdybyste dané sehnali, pak vůbec nemusí jednotlivé komponenty „sednout“ k Vaší stavbě. A tím nemyslíme estetické ladění.

Výroba stavebních klempířských prvků na míru

Na trhu jsou však klempířské firmy, které se specializují nejen na montáž stavebních klempířských prvků, ale také na jejich výrobu. Veškeré nezbytné klempířské prvky si tak budete moci nechat vyrobit na míru.

Výhodou u takových firem je, že pak vyrobené klempířské prvky také namontují. A pokud by došlo ke zjištění, že někde něco nesedí, tak případnou nesrovnalost doladí. Získáte také záruku nejen na práci, ale i na dodaný materiál.

Hydroizolace plochých střech

Bydlíte v domě s plochou střechou? Jste majitelé firmy s plochou střechou? A máte již vyřešenou hydroizolaci střechy? Díky ní se totiž budete moci těšit z dlouhodobé, bezporuchové funkce samotného střešního pláště. A to dokonce i v případě, že žijete v končinách, kde zrovna nepanuje příznivé počasí.

Kvalitně provedená hydroizolace střechy je odolná vůči UV záření, mrazu, sněhu, ale také vůči průmyslové exhalaci aj.

Hydroizolace plochých střech za pomoci fóliových pásů

Hydroizolaci střech, ale také teras a balkonu, je možné provést několika způsoby. Jedno z velmi efektivních řešení je ukryto v podobě fóliových izolačních pásů. Tyto fólie jsou velmi lehce svařitelné. Navíc si můžete být jisti, že nijak zásadně nezatíží konstrukci Vaší střechy. Nezanedbatelný není ani fakt, že kvalitní fóliové pásy jsou de facto bezúdržbové. Nepočítáme však to, že je třeba čas od času si nechat vyčistit například rýny a střešní vpustě.

Hydroizolace z materiálu Fatrafol

Hydroizolace provedena střešní hydroizolační fólii Fatrafol, se hodí především pro objekty s plochou, či mírně šikmou střechou. Může se jednat o budovy obytné, správní, průmyslové, sportovní, veřejné, zemědělské aj. Střešní hydroizolační fólie Fatrafol se hodí také pro balkony a terasy.

Výhody hydroizolace provedené hydroizolační fólii Fatrafol

Říkáte si, proč dát přednost firmě, která nabízí provedení hydroizolace z materiálu Fatrafol? Pak Vás možná zaujmou následující řádky.

Střešní hydroizolační fólie Fatrafol se může pochlubit vysokou odolností vůči povětrnostním vlivům – velmi vysokou propustností pro vodní páry – vysokou svařitelností – opravdu minimálním požárním zatížením objektu a přitížením nosné konstrukce samotné střechy – vysokou chemickou odolností vůči nejrůznějším agresivním vlivům ovzduší – odolností vůči případnému mechanickému namáhání. V neposlední řadě je hydroizolační fólie Fatrafol zcela ekologická a hygienicky nezávadná.

Kvalita materiálu a práce

Na jednu věc je však ještě třeba pamatovat. Kvalitní materiál představuje polovinu celku. Abyste se mohli těšit z kvalitního, dlouhotrvajícího výsledku, pak je třeba zručných, šikovných a pečlivých rukou a správného technologického postupu. Spojením kvalitního materiálu a profesionální firmy, se Vám dostane konečného díla ve vysoké kvalitě.

Ostatně, to máte jako například při vaření. Nestačí Vám totiž nakoupit jen ty správné ingredience. Je třeba také ingredience správě použít a zpracovat, aby výsledné dílo bylo takové, jak bylo zamýšlené.

Oplechování střechy poplastovaným plechem Viplanyl

Nejedny fóliové systémy je zapotřebí ještě zakončit klempířskými prvky. Je to činěno z důvodu eliminace případného průsaku vlhkosti, vody, ale také obecného porušení. Takovým kvalitním klempířským prvkem je plech Viplanyl.

Pokládka střešních asfaltových šindelů na střešní konstrukce

Řešíte, čím a jak zastřešit altán, pergolu, garážové stání, nebo chatu, či rodinný dům? Možným řešením je kupříkladu pokládka střešní konstrukce střešními asfaltovými šindeli. A proč zrovna asfaltové šindele? V čem jsou tak výjimečné?

Asfaltové šindele

V prvé řadě je třeba říci, že jsou asfaltové šindele velmi oblíbené. Jejich oblíbenost je dána například dlouhou životností, ale také příznivou cenou. Asfaltové šindele se také mohou pochlubit nízkou hmotností. S tím souvisí i ten fakt, že je možné použít výrazně lehčí střešní konstrukci. To se opět příznivě projeví na celkovém finančním rozpočtu. Určitě bychom měli zmínit také, že asfaltové šindele odolávají vodě, jsou vysoce odolné vůči ne zrovna mírným povětrnostním podmínkám aj.

Asfaltové šindele, které ladí s Vaším domem

Navíc si budete moci vybrat z široké barevné řady, ale také tvarů asfaltových šindelů. Což je bezpochyby také nezanedbatelný fakt. Každý rodinný dům, ale také chata, altán, pergola je originálem. Určitě byste nebyli nadšeni, kdyby právě střecha, jež je dominantou každé stavby, neladila s celým objektem.

Nejste-li si jisti například, jaký tvar šindele by byl ten nejvhodnější. Pak Vám jistě poradí firma, která nabízí pokládku střešních asfaltových šindelů.

Činnosti spojené s pokládkou asfaltových šindelů

Obrátíte-li se na firmu, která se zabývá pokládkou asfaltových šindelů od A do Z, pak můžete očekávat komplexnost práce. S pokládkou asfaltových šindelů souvisí například i samotná příprava podloží, ale také aplikace izolačních pásů.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id16372 (novesluzby.cz#23184)


Přidat komentář