Instalace a revize hromosvodů Praha

Poslední dobou je každý rok stále více bouřek. A dokonce i v období, kdy se běžně bouřky neobjevovaly. Jedinou ochranou proti zasažení bleskovým výbojem je hromosvod. Máte ho na střeše svého domu?

Ochrana majetku a zdraví před bouřkou

Proč mít hromosvod? Odpověď je naprosto jednoduchá. Zkrátka proto, že poskytuje maximální bezpečnost před bouřkovými jevy a chrání vás i váš majetek. Již slyším různé oponování, které říká, že hromosvod zdaleka není tak účinný, jak se říká. Že tomu při bouřce vyhořel dům, tomu spotřebiče, ten přišel o počítač, další o střechu. Ale měli tito všichni opravdu hromosvod? A měli ho v pořádku? A měli hromosvod podle nových pravidel, která ho dělají mnohem účinnějším? To již většinou nikdo neřekne. Ani to, zda dotyčný měl v pořádku** revizní kontrol**y. Ono je hromosvod totiž nutné také udržovat. Jinak možnost ochrany po letech může zeslábnout natolik, že je hromosvod jen parádou domu.

Instalace a revize hromosvodů - Praha

Své by o tom mohl vyprávět pan Jiří Bischof. Ten se hromosvody zabývá již od roku 1991 a za tu dobu o nich ví opravdu všechno. Je odborníkem a mistrem svého řemesla a umí nejen odpovědět na každou otázku kolem hromosvodů, ale i sestavit či opravit soustavu hromosvodu, nebo provést revizi a případně doporučit, co je nutné na sestavě hromosvodu udělat za úpravy. Svým zákazníkům nabízí bezplatnou konzultaci kolem hromosvodu a vypracování cenové nabídky.

Kromě hromosvodů se firma pana Jiřího Bischofa zabývá i výškovými pracemi, které provádí pomocí horolezecké techniky. Přitom omezením nejsou ani těžko dostupné prostory, ani náročnost práce. Poradí si s výškovými budovami, klasickými i historickými stavbami, s kácením stromů i na omezených prostorech, s výměnou i instalacemi okapů nebo třeba se spárováním panelů. Jak se říká, nic není nemožné. A pan Jiří Bischof najde vždy řešení. V nabídce najdete také služby jako** čištění a nátěry okapů, opravy, nátěry a mytí fasád, instalace zábran proti holubům, shazování sněhu a rozmrazování okapů.**

Firma** Hromy Bischof** patří mezi ty s výbornými referencemi a doporučeními spokojených zákazníků. A tak nelze než ji doporučit i ostatním potencionálním klientům. Kde firmu pan Jiřího Bischofa najdete? Než se vydáte do provozovny, můžete se podívat na internetové stránky firmy www.hromybischof.cz, kde najdete popis služeb, fotogalerii, něco o firmě i kontakt s odkazem na mapu, která vás navede do provozovny. Tu najdete na adrese Zvonařova 1580/6, 130 00 Praha. Pro objednání schůzky či podrobnější informace můžete využít e-mailové adresy jiri.bischof@seznam.cz, nebo telefonního čísla +420 602 234 853.

Hromosvod či bleskosvod?

Dva názvy pro jednu soustavu. Správné a pravdivé označení je bleskosvod.Hromosvod na okapu dřevostavby Lidové označení** hromosvod** vzniklo podle doprovodného hlasitého jevu, hromu. Přesto se spíše i v odborných kruzích mluví o hromosvodu a jsou nabízeny soustavy hromosvodu. Vedou však ne hrom, ale blesk. To jen pro vysvětlení pravdivosti názvu, který vyvolává úsměv na rtech.

Je povinné mít hromosvod?

Pro malé rodinné domy zákon neukládá povinnost mít hromosvod. Přesto, pokud se podíváte na statistiku škod, které byly způsobeny bleskem při bouřce, tak zjistíte, že mít účinný hromosvod rozhodně není od věci. Blesk totiž umí věci, které vás nejprve ani nenapadnou. O tom by mohli vyprávět majitelé rodinného domku, který přímo blesk nezasáhl, a přesto jim vyhořely zásluhou bleskového výboje všechny spotřebiče v domě. Blesk zasáhl kousek od nich vedení a tak se dostal až k nim. Zní to téměř neuvěřitelně, ale stalo se. Kdyby domek měl ochranu před bleskovým výbojem, pak by zřejmě rodina ušetřila. Když ji totiž nemáte, pak vám nepomůže ani pojistná smlouva. S** hromosvodem na domě** se totiž počítá i v ní.

Hromosvod klasický, skrytý, aktivní, v okapovém svodu

výběrem správného hromosvodu vám pomůže odborník. V současnosti se nabízí asi čtyři základní varianty hromosvodů, a to klasické, skryté, vedené po okapovém svodu a aktivní. Pro každý dům se hodí jiný systém. Výběr ovlivňuje i materiál, ze kterého soustava hromosvodu je vyrobena. Ten může být zcela bez údržby, nebo s údržbou, která se provádí ochrannými nátěry. Soustavu hromosvodu je totiž nutné chránit před korozí. Chcete-li si tedy do budoucna ušetřit starosti, pak je dobré zvolit jako materiál měď či nerez, nebo** slitiny hliníku**. K levnějším, ale s pravidelnou nutností údržby nátěrem patří pozinkovaná ocel. Variantou je i na těžko dostupných místech použít bezúdržbový materiál a tam, kde nátěr není problémem pak pozinkovanou ocel.

Jak je to s hromosvody?

Montáž podpěr pro hromosvodDříve se instaloval jako jímač vysoký někdy až 6 metrů bič, nebo jinak tyč. To je dnes již minulostí. Nově se zjistilo, že mnohonásobně účinnější je soustava krátkých tyčí, takzvaných jímačů, které jsou rozmístěny po střeše, podle potřeby systému a ochrany budovy. Vypadají jako krátké hroty a vzhledově nenarušují střechu. Ostatně nenarušují ji ani nijak jinak. Systém hromosvodu se odvíjí i od typu střechy a jejího materiálu. Systém neprochází žádnou částí střešního materiálu a tak nenarušuje v žádném případě celistvost střechy. Navíc ho lze namontovat skrytě, nebo jako efektní doplněk budovy.

Revize hromosvodů Praha a okolí

První revize se provádí ihned po prvotní instalaci hromosvodu. Revizi je pak nutné provádět** vždy po pěti letech**, což říká norma ČSN 33 1500 a také po každém zásahu bleskem, poněvadž silný elektrický výboj může hromosvod porušit. Stejně tak je revize nutná po rekonstrukci střechy, kdy musíme hromosvod sejmout a opět instalovat. Revize je též nutná při instalaci antény nebo satelitu na střechu.

Zábrany proti holubům a jejich instalace Praha

Snad každý zná situaci, kdy je fasáda poškozena všudypřítomnými holuby, jejichž trus ji dokáže zcela devastovat. Holuby sice vypadají hezky, jsou rádi krmeni kolemjdoucími, ale bohužel již nejsou čistotní. Jsou to přeci jen ptáci. Pokud tedy bydlíte v místě, kde holuby mají v oblibě sedat na domy a poškozovat je, pak si můžete pořídit speciální trny a sítě, které holuby nijak nepoškodí, ale ochrání vám fasádu domu. Instalaci vám provedou odborné firmy na výškové práce a na instalaci hromosvodů.

Práce ve výškách Praha

Výškové práce jsou náročné na přístup i na speciální postupy.Výškové práce - zateplování světlíku Pokud potřebujete provést jakoukoli výškovou práci, která je proveditelná pouze za pomoci horolezecké techniky, pak se obraťte na odborníky. Ti umí nejen používat tuto horolezeckou techniku, ale umí s její pomocí řadu řemeslných prací, stejně jako například pokácet či prořezat stromy.

Shazování sněhu a rozmrazování okapů Praha

I tyto činnosti patří k výškovým pracím. A každému doporučuji je využívat. Zejména pokud bydlíte v zástavbě, která je velmi hustá.** Tíha sněhu je nebezpečná.** Může poničit stavbu, utrhnout svody, stejně jako ublížit kolemjdoucím. Může dokonce i poškodit vážně zaparkované auto či zabít kolemjdoucího člověka. Proto je vhodné při velkém nasněžení raději sníh odborně shodit. Výbornou pomocí je i rozmrazení okapů, což je rychlé a zabrání odpadávání rampouchů, které jsou také velmi nebezpečné.

Ochrana je důležitá

Mít hromosvod je důležité nejen pro bezpečnost vašeho majetku a vaší osoby a i vašich blízkých, ale i pro různé pojistné smlouvy. Ty totiž zahrnují i povinnost mít hromosvod, anebo dokonce pokud opravdu máte hromosvod s platnou revizí, tak některé pojišťovny snižují platby za pojistku. A to také stojí za zamyšlení. Instalaci hromosvodu, stejně jako všechny výškové práce raději svěřte odborníkům. Určitě se to vyplatí.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id16513 (novesluzby.cz#24020)


Přidat komentář