Hydroizolace střech Břeclav

Aby střechou nezatékalo, aby výborně odolávala všem povětrnostním vlivům a aby se pod ní dalo bydlet v podkrovních pokojích, je důležité dbát na její kvalitní provedení včetně správně zvolené a položené hydroizolace a profesionálně položené krytiny.

Zajištění domu proti vlhkosti Břeclav

Dům není ohrožen vlhkostí pouze od země, jak by se mohlo zdát. I střechou se může do domu dostat dost vlhkosti, vod a páry na to, aby to nadělalo dostatek škod. I ve** střešních konstrukcích** je nutné zamezit kondenzaci vzdušné vlhkosti. Jestliže bydlíte ve dřevostavbě, je nutné vedle střechy zamezit vlhkosti i ve stěnách takovému domu. Zkondenzovaná voda, která se střechou dostává do domu, může způsobit škody na konstrukčních prvcích, v izolaci nebo může mít za následek zvlhnutí dřeva. To vše vede ke snížení izolačních vlastností. Proto dbejte správné hydroizolace, kterou Vám zajistí specializovaná firma. V důsledku neodborně provedené hydroizolace, nebo pokud hydroizolace chybí, se můžou objevit plísně. Kdo má s plísněmi v domácnosti zkušenosti, moc dobře ví, jak těžko se jich zbavuje. Navíc materiály, u nichž dojde k nasáknutí vody, výrazně zvyšují svůj objem, což může narušit i statiku domu. Proto se do střech vkládají fólie, které zabraňují průniku vodní páry nebo kapalné vody do konstrukce stavby.

Zvýšená vlhkost ve střeše

K největším rizikům kondenzace vodní páry ve střeše dochází při studeném a nevlídném počasí, s nímž se převážně setkáváme v zimním období. Tok vodní páry se orientuje z vytápěného domu ven. K tomuto toku dochází tlakem vodní páry, který se nachází v každé místnosti, kde je teplo a v které jsou teploty vyšší, než je venkovní teplota. Pokud tedy máte ve svém domě nebo v bytě např. teplotu 20 stupňů Celsia a vlhkost vzduchu asi 50 %, pak je velikost částečného tlaku páry až 1200 Pa. Venkovní teplota je přitom na nule a vlhkost je 100 %, což činí 570 Pa. Z výše uvedeného vyplývá, že i přesto, že ve svém domově vlhkost necítíte a venku je mokro, vlhko a sněží, pak uvedený rozdíl tlaků vždy žene páru v interiéru ven, do exteriérového prostředí. Proto se fólie ve střešní konstrukci umísťují různými způsoby.

Břeclav vodotěsná izolace plochých střech

Izolace plochých střech BřeclavJestliže máte na domě plochou střechu, pak se na ní nejčastěji uplatňují** hydroizolační vrstvy.** Ty jsou tvořeny jedním nebo i více nastavitelnými pásy. Takové pásy jsou vyrobeny z asfaltu, nebo také z oxidovaného asfaltu a z hydroizolační vrstvy. Nejčastěji jí bývá měkký PVC. Střešní fólie můžou být nevyztužené nebo v nich může být i výztužná vložka. Jaký je mezi takovými fóliemi rozdíl, kdy se volí která, a jaký je způsob jejich montáže, na to vše Vám odpoví zkušení střechaři.

Údržba a oprava hydroizolace střechy na Břeclavsku

Jestliže je Váš dům opatřen plochou střechou, která je tvořena klasickými hydroizolačními pásy, možná jste se již zamýšleli nad tím, jaké existují způsoby její údržby, resp. jak takovou střechu opravovat. Opravy plochých střech se realizují s pomocí moderních zcela bezúdržbových asfaltových pásů nebo hydroizolačních fólií. Vodotěsná izolace v sobě zahrnuje i ochranné a reflexní nátěry, které chrání střechu před UV zářením a před vysokými teplotami. Tyto nátěry je potřeba čas od času obnovovat. Před tím, než bude započato natření střechy, je potřeba původní vodotěsnou izolaci velmi důkladně vyčistit a odborně opravit. Tím se např. rozumí odstranění puchýřů, atd. I s tímto Vám samozřejmě pomůže odborná firma, která se opravami hydroizolací střech zabývá.

Pokrývačské práce v Břeclavi

Pokud se chystáte stavět nebo rekonstruovat dům, pak je nutné vybrat odpovídající typ střechy, střešní krytinu, která bude střechu zdobit a především chránit, ale i klempířské prvky, které mají za cíl mimo jiné i odvádět dešťovou vodu pryč od domu. Vybírat střešní krytinu i další střešní komponenty musíte opravdu pečlivě, aby Vám střecha vydržela co nejdéle. Výběr střešní krytiny nepatří k jednoduchým záležitostem. Střešních krytin existuje velké množství. Mezi sebou se liší materiálem, tvarem, barvou i vlastnostmi, které jsou snad nejdůležitější.

Jak vybírat střešní krytinu?

Při výběru střešní krytiny můžete začít vyřazovací metodou. Ze všeho nejdříve vyřaďte z výběru takové krytiny, které na Vaši střechu nejsou vhodné. Vhodnost určete podle tvaru střešní krytiny, podle její nosnosti, nebo podle toho, zda se chystáte realizovat půdní vestavbu, nebo zda bude podkroví i v budoucnu nevyužité. Jestliže se chystáte půdní prostor obývat, je nutné se poohlédnout po takové střešní krytině, která dobře izoluje proti hluku a která zároveň poskytuje i kvalitní zateplení. Krytinu vybírejte i podle místa, kde Váš dům stojí.Izolace střechy Břeclav

Pálené tašky, betonové tašky, plechové střešní krytiny, asfaltový šindel

Vybírat můžete hned z několika druhů střešních krytin. Mezi nejčastěji používané patří pálené tašky, které jsou zároveň i nejstarší střešní krytinou. Mají výbornou akumulační schopnost a zvukovou izolaci. Hodí se prakticky pro všechny typy šikmých střech. Dalším druhem střešní krytiny jsou betonové tašky, které jsou pevné, a hodí se do náročných podmínek. Navíc se vyznačují vysokou mrazuvzdorností. K dalším druhům střešní krytiny patří** vláknocementové střešní krytiny, plechové střešní krytiny, asfaltový šindel, vlnité bitumenové desky** a další.

Klempířské práce v Břeclavi

Součástí střechy jsou i klempířské prvky. Ty představují střešní doplňky, které zajišťují kvalitní odvodnění střechy, její odvětrání anebo opatření před sesuvem sněhu. V současné době můžete na našem trhu vybírat z mnoha různých střešních doplňků, jako jsou odvětrávací tašky, větrací mřížky, protisněhové tašky, tašky s prostupem na anténu, různé háky a držáky, okapy, hromosvody a jejich příslušenství. Přesto se klempířské prvky jsou pouhými doplňky střechy, velmi ovlivňují funkci a vzhled nové střechy. Klempířské práce vyžadují odbornost, zručnost a zkušenosti. Jen tak může Vaše střecha sloužit po mnoho let a zajišťovat tak spolehlivě svoji funkci, tedy chránit Vaše obydlí.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id16568 (novesluzby.cz#24293)


Přidat komentář