Hodiny do celého bytu

Hodiny jsou velmi důležité pro náš život. Pomocí hodin určujeme svůj čas na určité kroužky, práci, přátele a podobně. Jsou velikým pomocníkem v našich domácnostech, ale i v průběhu celého dne.

Hodiny jsou časem organizování. Proto se snažíme jimi obklopovat, pokud je to možné ve všech místnostech našeho bydlení. Díky dnešní dokonalosti při výrobě hodin si můžeme tento „ přepych“ dovolit využít úplně všude. Používáme je také v koupelnách. Je to skvělý design všedního každodenního života. Interiéry bez hodin, nenabývají na dokonalosti našich domovů. Pomocí hodin máme dokonalý přehled o čase a nemusíme se obávat nějakého zpoždění. Jaké jsou druhy a možnosti použití hodin:

Hodiny do kuchyně

V kuchyni jsou hodiny velmi nepostradatelné s ohledem na potřebu úpravy jídel. Ale také velmi krásnou dekorací za pomoci stylů a motivů. Design kuchyňských hodin bývá ve většině případů s motivy jídel, vín a podobně. Ovšem v moderní kuchyni je vhodné volit hodiny podle designu a barev, které kuchyni vévodí. Nikdy bychom se neměli nechat unést pouze designem. Veliký důraz při výběru kuchyňských hodin bychom měli dávat na velikost čísel a pokud možno i na vteřinovou ručičku. Zajisté tyto hodiny mnohem více oceníte.

Pro klasický styl jsou vhodné hodiny s motivy jídel, květin, selského stylu a podobných barevných dekorací. Pro moderní styl vybíráme modernější motivy, jako je třeba hodiny vyrobeny z příborů, se zlomenou ručičkou, které ukazují vždy o 3 minuty více, nebo analogové hodiny se stopkami a podobně. Je ovšem mnohem více způsobů.

Hodiny do obývajícího pokoje

Obývací pokoj je dominantou vašeho bytu i domu. Proto by v této místnosti měli být hodiny v takovém stylu, aby byli velikou předností. Styl hodin do obývacího pokoje se také dělí na klasický a moderní design. V moderním obývacím pokoji mohou být velmi krásné moderní pendlovky. Jejich design je velice skvostný, díky dokonalosti práce dnešních hodinářů, kteří se dokážou velmi dobře přizpůsobit době. V klasickém stylu obývacího pokoje jsou velmi vhodné krásné podlahové hodiny, kukačkové nebo lihýřové. Dodají tak obývacímu pokoji rodinnou atmosféru.

Krásné hodiny do dětského pokojíčku

Pokud máte malé děti, které začínají vnímat, jsou velmi ideální krásné hodiny s různými motivy pohádkových postaviček, letadýlek a podobně.  Pro starší děti se do jejich pokojíku více hodí hodiny s motivy jejich zálib, různých hlavolamů, nebo s legračními motivy. Takové hodiny by měli dodat dětským pokojíčkům radost, aby si je děti dokázali zamilovat. Také se velmi hodí hodiny typu Gadhets, které vaše děti přímo nadchnout a mile osloví. Legrační motivy hodin dodávají dětem energii.

Hodiny do ložnice

Hodiny v ložnici by měli být bez hlučného tikání. Nebo také hodiny s možností osvětlení, aby se při probuzení člověk mohl podívat tlumeným světlem kolik je hodin. Tyto hodiny by měli být vždy na nočních stolkách, ale jsou možné i na zavěšení.  Hodiny ve stylu Gadgets jsou také skvělými legračními doplňky ložnice. Proto, proč si neudělat rání vstávání veselejším.

Koupelnové hodiny

V dnešní době je velmi moderní mít také hodiny v koupelně. Tyto hodiny jsou buď zabudované ve sprchovacích koutech, ale také si je můžeme připevnit na kachličky. Jsou voděodolné a proti korozi. Je mnoho designů, jako jsou například hodiny zabudované v rádiu. Nejen, že víte kolik je hodin, ale můžete si při koupání poslechnout i hudbu. Díky těmto hodinám máte dokonalý přehled, kolik máte času na svou hygienu, než půjdete do práce.

Druhy hodin

nástěnnéreliéfníporcelánové
analogové skleněnéplastové
podlahové vodotěsnékovové
sloupkové  ručičkové hliníkové
přesýpací  signálové chromové oceli
malované síťovépolymetakrylátové
selskékyvadlové nerezové
kuchňskédesignové dřevěné
kukačkovélaserové
lihýřové mechanické

Starožitné hodiny

Tento styl se hodí do interiéru, který je vybaven starožitným nábytkem. Většinou je to styl našich babiček a dědečků, ale také milovníků starožitných věcí. Dá se vybrat mezi spousty druhy, podle stylu a doby, kterou jste nadšeni. Starožitné hodiny dodávají interiéru silnou dominanci, jelikož byly vyráběny většinou ze dřeva a ručně vyřezávané. Tyto hodiny bývají dodnes velikým skvostem.

Digitální hodiny

Tyto hodiny mohou být naprosto kdekoliv, neboť díky jejich jednoduchému určení času se hodí na různá místa. Mohou zdobit vaší domácnost nenápadným, ale elegantním designem nebo mohou být umístěny třeba na vlakových nádražích. Výhoda těchto hodin je především ta, že člověk nemusí bez jakéhokoliv přemýšlení zjišťovat kolik je vlastně hodin. Zde se místo klasických ručiček objevují čísla. To u analogových hodin neplatí. Dále mohou zabírat i méně prostoru oproti jiným druhům. V digitálních hodinách mohou být zabudované i různé vynálezy, jako třeba rádio či digitální fotorámeček.

Hodiny řízené signálem

Jsou jedny z nejpřesnějších hodin. Díky zabudovanému přijímači radiového signálu se automaticky nastaví na přesný čas. Odchylka je maximálně 1s za milión let. Výjimkou není ani přednastavení letního či zimního času. Tyto hodiny mohou být v podobě jak digitální tak analogové.

Hodiny s laserovou projekcí

Tyto hodiny se hodí většinou do ložnice či obývací místnosti, aby jste překvapily vaší návštěvu. Čas je totiž z těchto hodin promítán na stěnu, strop či jiné viditelné místo. Výhoda těchto hodin je, že je člověk nemusí hledat. Jejich projekce, je většinou nepřehlédnutelná. Nejčastěji se ale tyto hodiny používají jako budík.  Neboť jejich projekce je nejlépe vidět ve tmě.

Meteorologická stanice

Tento druh funguje velice všestranně, co se každodenního použití týče. Mají zabudovaný budík a většinou jsou nařízeny radiovým signálem u dražších typů. U těch můžeme najít i dotykový display a různé vymoženosti, o kterých jste se mohly dočíst výše (např. laserová projekce). Ale co je hlavní předností u těchto hodin a důvod proč si je lidé kupují, je že dokážou ukazovat jak počasí, tak teplotu. Počasí může být zobrazováno pomocí malých ikonek až po proměnlivé obrázky. To samé platí o teplotě. Ta může být zobrazena buď normálním číslem, nebo obrázkem teploměru.

Představte si svůj byt nebo dům vybavený v každé místnosti hodinami. Jsou potřebné pro náš život, určují nám čas našich povinností každodenního života. Hodiny dominují nad celým našim životem. Díky nim dokážeme náš život zvládat s lehkostí a přesností. Pokud si pořídíme hodiny do každé místnosti, nemusíme se obávat nečekaných událostí, které jsou spojené s časem. Ale také nemusíte odbíhat z jedné místnosti do druhé a zjišťovat si stále svůj čas.

Hodiny dodávají našim domovům krásu a eleganci. Pořízením hodin do každé místnosti, můžeme žít náš život v mnohem větším klidu. Dnešní doba nám nabízí mnoho možností, jak si tento skvost vybrat podle svých představ a přání.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id16325 (novesluzby.cz#22198)


Přidat komentář