Foukaná tepelná izolace - Uherské Hradiště

Jste dobře připraveni na příchod chladných a mrazivých dnů? A nemáme tím ani tak na mysli kvalitní péřovou, neprofukující bundu, zateplené kalhoty a boty odolávající dešti i sněhu. Kromě šatníku je dobré se také zaměřit na domov, kde pobýváte.

Jaké jsou možnosti zateplení

Vše začíná u výběru té správné tepelné izolace. Pro izolaci se používá skelná vata, celulózová vlákna, minerální vata, polyuretan, sláma, ovčí vlna aj. Jednak zvolený materiál, ale také aplikace zateplení, pak udává, z jakých výhod a v jakých měřítkách, se z nich budete moci těšit. V případě foukané izolace se využívá několik druhů materiálů, převážně celulozová a minerální vlákna.

Foukaná tepelná izolace vede před ostatními typy izolace

Pokud byste si chtěli sestavit žebříček oblíbenosti a výhodnosti tepelné izolace, pak foukaná tepelná izolace zaujímá na žebříčku první místo. Jednak je to dáno dokonalými izolačními vlastnostmi, nehořlavostí, dokonalému zabránění únikům tepla, ale také nízkou cenou. Na dalším místě pak může být zateplení v podobě sendvičových panelů. Zde můžete očekávat ideální izolační vlastnosti, ne však pro aplikaci do dutin jako v případě foukané tepelné izolace. Pevné desky z polystyrenu, polyuretanu, jsou sice řešením, ale jen těžko se mohou srovnávat s měkkým materiálem. Desku jen těžko vmáčknete mezi jednotlivé trámy. Nezaplníte jimi veškeré skuliny. A to je vlastně účel dokonalé tepelné izolace, tj. vyplnit veškerou stropní dutinu, kudy by mohl proudit vzduch, kudy by ven unikalo teplo.

Nejmodernější technologie zateplovacího a izolačního průmyslu

Budete-li si chtít nechat tepelně izolovat Váš domov, chatu, chalupu, a přitom využít nejmodernější technologii v oblasti zateplovacího a izolačního průmyslu, pak se Vám nabízí špičková foukaná tepelná izolace. Stačí se jen obrátit na Vámi vybranou profesionální firmu, která je odborníkem v aplikaci foukané tepelné izolace a dohodnout si s ní konzultační schůzku. Na ní si řeknete možnosti, které pro Vás firma má, jak aplikace probíhá, kolik stojí aj.

Zateplení domova kvalitní foukanou tepelnou izolací Uherské Hradiště

Náš domov by měl být našim útočištěm, a to v každém ročním období. Jak je to ve Vašem případě v zimním období? Topíte, seč můžete, a přesto nemáte pocit, že by bylo doma nějak výrazně teplo? Musíte se „vyzbrojit“ teplým oblečením, včetně tlustých ponožek, a až poté je Vám lépe? Jenže chodit jako „medvěd“ Vám asi moc pohodlí neposkytne. Navíc, tímto způsobem neřešíte příčinu problému. Mnohem efektivnější a smysluplnější je zamezit únikům tepla. V současné době se nabízí hned několik řešení a způsobů jak zateplit. Je-li však pro Vás důležité maximální zamezení úniku, pak vsaďte na špičkovou foukanou tepelnou izolaci.

Nejúčinnější tepelná izolace stropů

Můžete si nechat zateplit podlahu, stěny, strop. Je však v celku zbytečné se pustit do velkého projektu, který bude zahrnovat kompletní tepelnou izolaci příslušného objektu. Mnohem efektivnější je soustředit pozornost na nejslabší článek, kterým je strop. Právě stropem dochází k největšímu úniku tepla. V číslech se můžeme dostat až k 50%. Snadno si tak můžete spočítat, jakou částku ročně „zbytečně“ protopíte. Foukaná izolace do stropu je v současnosti bezesporu nejúčinnějším izolačním typem, a to navíc s nejnižšími náklady na aplikaci.

Stěžejní výhody foukané tepelné izolace

Ovšem proč dát přednost foukané tepelné izolaci? V čem je tak jedinečná? Ke stěžejním přednostem technologie foukané izolace patří hospodárnost – cenová výhodnost – rychlost realizace. Technologie také přináší takové možnosti, kterých jen těžko využijí standardní způsoby izolace. Určitě Vás také potěší fakt, že realizace foukané tepelné izolace je ve velké míře šetrné k provozu objektu. Zmíněná cenová výhodnost se promítá i v nulovém odpadu při práci. Rozhodnete-li se pro foukanou tepelnou izolaci, tak nemusíte počítat s tím, že byste obrazně řečeno vyhodili část peněz oknem ven. Při aplikaci totiž nedochází ke vzniku přebytečného odpadu. A rychlost realizace? Oslovíte-li specializovanou a zkušenou firmu, která se zabývá foukanou tepelnou izolací, pak, nepočítáme-li konzultační schůzku, přípravu apod., proběhne samotná aplikace za velmi krátkou dobu. Hovoříme o pouhých třech, čtyřech hodinách.

Investice se Vám vrátí za velmi krátkou dobu

Samozřejmě, že budete muset do foukané tepelné izolace investovat nějakou tu korunu. Ne však každý projekt Vám zároveň přinese úsporu a návrat investovaných financí. V případě foukané tepelné izolace však můžete očekávat, jak úsporu stran nákladů na vytápění, tak brzkou návratnost investované částky.

Zdravotní nezávadnost foukané tepelné izolace

A s výhodami můžeme pokračovat. Jistě pro Vás bude zajímavé zjištění, že foukaná tepelná izolace je ze zdravotního hlediska naprosto nezávadná. Navíc je i příznivá pro životní prostředí, je totiž ekologická.

Nehořlavost foukané tepelné izolace

Dalším nezanedbatelným faktem je nehořlavost foukané tepelné izolace. Z toho důvodu se foukaná tepelná izolace také používá jako efektivní protipožární izolace. Celulózová izolace tak není náchylná k případnému vzniku požáru. V případě foukané tepelné izolace se používají různé izolační materiály. U firmy, kterou si vyberete pro aplikaci foukané tepelné izolace, se informujte, jaký izolační materiál používá, a jak je na tom se zmíněnou nehořlavostí, zdravotní nezávadností aj.

Ochrana proti vzniku plísní

S jakým parametrem je úzce spojená vlhkost? Není-li zajištěno vysoušení, pak je bohužel nutné očekávat, že, kde je vlhkost, tam se také časem objeví i plíseň, hniloba. Foukaná tepelná izolace splňuje veškeré parametry. Nejenže Vám poskytne odolnost vůči vlhkosti, ale také vůči případnému vzniku plísně.

Ochrana vůči hmyzu

Jsme-li v přírodě, tak je celkem na místě počítat s tím, že se nevyhneme nějakému tomu hmyzu. Doma však bezpochyby nechceme být obtěžování nepříjemným hmyzem, který by si snad dokonce v našich prostorách umanul udělat „obydlí“. Rozhodnete-li se pro foukanou tepelnou izolaci, pak se svým způsobem postaráte o preventivní krok, kdy hmyz nebude mít šanci se dostat do Vašeho domu. Samozřejmě, pokud nepočítáme větrání aj.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id16540 (novesluzby.cz#24142)


Přidat komentář