Fototapety a samolepící dekorace on-line

Moderní tapety vynikají vysokou kvalitou, zajímavými dekory a jednoduchou aplikací. Zároveň jsou nabízeny v celé řadě dekorů a materiálů. Můžete je tak použít ve všech prostorách, od koupeny až po obývací pokoj.

Tapety, součást moderního bydlení

Tapety patří do moderních interiérů, ale i do interiérů, kde na vás dýchne romantika a nostalgie. Výběr tapet je tak široký, že si opravdu vybere každý, kdo chce mít doma originální stěny, ale i nábytek a další zařízení. Výhodou** tapet** je, že dokáží zakrýt nerovnosti interiéru i praskliny na zdech. Dokáží také tepelně a zvukově izolovat. Také je můžete bez problémů kombinovat s jinými úpravami stěn. Tapety je možné i přetírat barvou a dosáhnout tak velmi zajímavých efektů. K tapetám patří také bordury o různých šířkách a speciální fototapety a nálepky na zeď, které umí dotvořit správnou atmosféru místnosti.

Kam pro tapety?

Tapety se nabízejí všude možně. Ale nabídka v supermarketech nebo velkých prodejních centrech není celistvá. Najdete tam základní výběr tapet, který poskytuje jen omezené možnosti tvorby. Mnohem lépe se vám bude vybírat a kombinovat ve speciálním obchodě, který je zaměřen jen na tapety a pomůcky k tapetování. Zde můžete vytvářet zajímavé kombinace, ladit barvy, vzory a pak vše objednat přesně na míru pokoje.

Vyznáte se v tapetách?

Tapety se rozdělují na více skupin. Většinou jde zejména o kvalitu, vlastnosti a možnosti lepení. Základní rozdělení je na** tapety** jednovrstvé a dvouvrstvé. Jednovrstvé tapety jsou vyráběny z jediného pásu papíru nebo plastické fólie a mají jednobarevný nebo i více

barevný tištěný vzor. Dvouvrstvé tapety tvoří dva pásy papíru nebo jeden pás papíru a jeden pás jiného materiálu, přičemž jsou oba pásy slepeny. Papírová strana je vždy rubová a tvoří podložku, proto se i s těmito tapetami pracuje stejně jako s běžnými jednovrstvými tapetami. Na lícové straně dvouvrstvých tapet mohou být i materiály jako je laminát, plastická fólie, hliníková fólie, textil, korek nebo dokonce dřevěná dýha. Kromě tištěných vzorů mohou mít tapety také různé ražby. Napodobují tak strukturu tkaniny, dřeva, pytloviny, hrubé omítky nebo různých reliéfů.

Výběr tapety podle údržby

Další rozdělení tapet je podle jejich údržby. Toto rozdělení je důležité i pro výběr místa umístění tapety. Otíratelné tapety jsou označeny jednou vlnovkou, a mohou se otírat mírně navlhčenou prachovkou. Lepidlo, které se při jejich lepení dostane na lícovou stranu, jde lehce otřít vlhkou houbou. Omyvatelné tapety se značí dvěma vlnovkami a mohou se omývat slabým roztokem mýdla či saponátu. Vysoce omyvatelné tapety se označují třemi vlnovkami. Lze je mýt i silnějším roztokem mýdla nebo saponátu a odstranit i silnější znečištění aniž by se poškodily.

Samolepicí tapety

Jde o tapety určené na hladké zdi z umakartu, na nábytek a jiné hladké a suché materiály. Na omítané zdi nejsou tyto tapety určené. Většinou jsou plně omyvatelné a neublíží jim ani postříkání vodou. Můžete je tak bez problémů použít v koupelně nebo kolem kuchyňské linky. V nabídce je nespočet napodobenin různých materiálů, barevných kombinací i vzorů.

Vinylové tapety

Dá se říci, že jde o snové tapety. Proč? Vypadají totiž jinak ve dne, jinak večer, jinak v noci nebo při svitu svíček. Každá denní doba jim propůjčí jiný nádech. Přitom ovšem vypadají stále luxusně a zajímavě. S vinylovými tapetami si můžete vykouzlit krásný byt na dlouhou dobu. Jejich trvanlivost se udává 10 až 15 let. Výborně odolávají oděru i vlhkému prostředí. Jejich strukturovaný povrch dobře** skryje** nerovnosti zdí. Omývají se běžnými saponátovými roztoky. Jdou i přetírat buď běžnými interiérovými barvami, nebo barvami lazurovacími. Naprosto úžasných efektů jde dosáhnout zásluhou střídání lesklých a matných ploch.

Dekorační tapety

Jsou vyrobeny ze skelných vláken a své uplatnění nacházejí v namáhaných prostorách, ale také v prostorách, které vyžadují luxusní úpravu. Mají vynikající vlastnosti. Jsou odolné vlhku, výborně zakrývají menší trhliny, nebobtnají, jejich životnost je opravdu velmi dlouhá a údržba jednoduchá. Kromě toho, že mají přirozený vzhled, efektní design a různorodost lesku a barev se dají přetírat krycí nebo lazurovací barvou.

Vliesové tapety

Jsou sice dražší, ale jejich vlastnosti vám vyšší cenu plně vynahradí. Mohou se lepit na jakýkoli povrch, i velmi hrubý nebo s těžko opravitelnými prasklinami. Jsou nehořlavé, mají velmi dobrou zvukovou i tepelnou izolaci, stejně jako odolnost proti oděru, barevnou stálost a hlavně jsou velice snadno omyvatelné. Uplatnění najdou nejen v klasických místnostech, ale i tam, kde jsou vyšší nároky na údržbu. Mohou se použít v koupelně, kuchyni i okolo krbu. Jediné, co je z nich neodstranitelné, jsou nečistoty ve vodě nerozpustné, tedy oleje a tuky. Ostatní nečistoty smyjete vodou se saponátem.

Fototapety

Fototapety jsou ve velmi kvalitním provedení. Jejich zásluhou můžete opticky přidat interiéru další místnost. Váš domov se tak rozšíří o zimní zahradu bez nutnosti údržby, o pohled do hor, na moře nebo do krásné krajiny. Můžete si** fototapetou** také připomenout krásnou dovolenou. Možností na výběr je hodně. Záleží pouze na vašem přání a vkusu. Nezapomeňte však při výběru, že fototapeta má prostoru přidat ne ubrat, že je výrazným prvkem, který by měl dodat náladu a perfektně splynout s duchem interiéru.

Vliesové fototapety DIMEX

Jde o novinku, která je české výroby a má nesporné kvality. Mezi jednu z výhod patří to, že vliesovou fototapetu lze kdykoli snadno sundat a nalepit na jinou stěnu. Dá se také opatřit ochranným nátěrem a bez problémů omývat. Kromě toho je z vysoce kvalitních materiálů a má digitální tisk. Již to vypovídá o kvalitě těchto fototapet. Co je však opravdu zajímavé a velice přitažlivé? Na** vliesové fototapety Dimex** vám natisknou váš vlastní námět, vaši fotografii. Prostě vyrobí vám fototapetu přesně podle vašeho přání. A to již stojí za úvahu.

Lepení tapet

Pokud se rozhodnete lepit vybrané tapety sami, pak nezapomeňte koupit i lepidlo, penetraci, válečky, ostré nůžky, řezací nůž, kartáč, houbu, příložník a také tapetovací stěrku. Lepení tapet není zase až tak náročné a šikovný kutil to zvládne opravdu dobře. Ovšem je zapotřebí dodržet technologii lepení jednotlivých tapet a použít správné lepidlo a nářadí. Výhodou tapetování je, že nemusíte tak pečlivě vyrovnávat a opravovat povrch jako u malování a pak tapety mají daleko větší životnost než malba. K dalším výhodám patří i možnost barevných a vzorových kombinací. Těch dosáhnete opravdu jen s tapetami.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id16424 (novesluzby.cz#23456)


Přidat komentář