Elektroinstalace - Praha

Stavíte si nový rodinný dům? Nebo máte hodně starý dům či byt s původními rozvody elektřiny? Ať je to tak nebo tak, v obou případech budete muset řešit otázku elektroinstalace. Poradíme vám, na co se máte při elektroinstalaci zaměřit v kuchyni.

A proč bychom měli při elektroinstalaci svou pozornost zaměřit především na kuchyni? Kuchyně je díky množství elektrospotřebičů zpravidla největším „žroutem“ elektřiny v v celé domácnosti, čemuž je naprosto nutné přizpůsobit nové rozvody elektřiny.

Na co pamatovat při elektroinstalaci v kuchyni

Málokdo si to uvědomuje, ale v kuchyni nám stále běží nějaké spotřebiče, a to ve dne i v noci. Kuchyně je ve většině domácností největším spotřebitelem elektrické energie v celém bytě či domě. Elektřinu neustále spotřebovává lednice a mraznička, kromě toho v kuchyni používáme i množství dalších elektrických spotřebičů, například myčku na nádobí, mikrovlnnou troubu, elektrickou troubu, elektrický sporák, digestoř (odsavač par), rychlovarnou konvici nebo mixér. V poslední době se rozšiřují také domácí pekárny chleba, elektrické hrnce na vaření rýže, speciální elektrické vařiče v páře nebo elektrické hrnce na pomalé vaření atp. Když k tomu ještě připočteme osvětlení a poslech rádia nebo televize během vaření, pak se není čemu divit, že nejvíce elektřiny spotřebováváme většinou právě v kuchyni. Mnoho spotřebičů navíc běží současně, takže nápor na rozvodnou síť je v kuchyni často nejsilnější v celém bytě nebo domě.

Dnešní kuchyně

Mnoho starších elektroinstalací nedokáže takovou zátěž zvládnout. Ve starých domech či bytech se občas stává, že jističe či pojistky vypadávají nebo v horším případě dokonce hoří elektroinstalace. V době kdy byla původní elektroinstalace prováděna, byla její kapacita zcela dostačující. Jenže pro potřeby dnešních kuchařů a hospodyněk jsou zásuvkové okruhy v kuchyni právě z důvodu množství elektrospotřebičů většinou poddimenzované a nejsou schopné zvládnout tak silné zátěže. Z tohoto důvodu je důležité, abychom se při elektroinstalaci v kuchyni zaměřili na velké množství elektrických zásuvek na různých místech v kuchyni, a měli bychom vždy volit dvojzásuvky.

Osvětlení pracovní desky v kuchyni

Když máme vše v kuchyni hotové a chceme si poprvé něco uvařit, pak se často stává, že teprve tehdy zjistíme, že nám nevyhovuje osvětlení pracovní desky kuchyňské linky. Problémem bývá buď to, že osvětlení pracovní desky zcela chybí, nebo je naopak umístěno či navrženo tak, že nám více než na práci svítí do očí. Pokud osvětlení chybí, musíme jej zakoupit a instalovat, avšak dávejme si při nákupu dobrý pozor na to, abychom vybrali vhodný typ svítidla, který je určen právě pro použití nad pracovní deskou kuchyňské linky. Pokud osvětlení máme, ale nevyhovuje nám, pak je to většinou právě proto, že jsme zvolili špatný druh osvětlení, který nás při práci u kuchyňské linky oslňuje.** Osvětlení kuchyňské linky** by mělo být vždy koncipováno tak, aby pruh světla mířil dolů na pracovní desku. Velkou chybou je, pokud si na osvětlení pracovní desky vybereme** svítidlo**, které nemá kryt usměrňující světlo dolů, takže pak máme mezi svýma očima a deskou kuchyňské linky zářící světlo, které nám znemožňuje pohodlnou práci.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id16359 (novesluzby.cz#23133)


Přidat komentář