Centrální vysavače v regionu Severní Morava, vše o centrálních vysavačích

Klasický vysavač zná a používá každý z nás. Víte ale, že centrální vysavače jsou mnohem účinnější a zvládnou víc než běžný úklid? Podívejte se, jak si můžete usnadnit úklid domu, bytu nebo provozovny.

Běžný vysavač je výborný pomocník, ale opravdu si myslíte, že neexistuje lepší řešení? Co když potřebujete jednoduše vysát velké prostory? Zde pomůže systém centrálního vysavače na Severní Moravě. Tyto nejmodernější systémy pro centrální vysávání usnadňují každodenní úklid milionům lidí po celém světě. Centrální vysavače se nepoužívají pouze v hotelích nebo průmyslových či komerčních objektech, ale stávají se také běžným prostředkem pro snadný úklid domácnosti, kde je navíc oceňují zejména alergici. Pojďme se na tuto moderní technologii podívat zblízka a společně si zodpovědět na veškeré otázky, které se centrálního vysávání týkají.

Jaké typy vysavačů existují a jaký vybrat?

Na současném trhu existuje opravdu velké množství druhů vysavačů. Každý z nich patří do určité skupiny, má svá specifika, svůj účel, své přednosti a výhody. Pojďme si jednotlivé druhy vysavačů trochu přiblížit a podívat se, k jakému účelu se každý z nich hodí:

 • malé ruční vysavače - jsou určeny k rychlému úklidu malých ploch nebo automobilů, nejsou příliš výkonné ani účinné,
 • běžné domácí vysavače - mohou být sáčkové nebo bezsáčkové, hodí se na běžné čištění podlahových krytin, bohužel víří prach,
 • víceúčelové vysavače - podlahovou krytinu dokáží vysávat suchou i mokrou cestou, nevýhodou je jejich hmotnost a nesnadná manipulace,
 • průmyslové vysavače - používají je úklidové firmy k důkladnému čištění podlah, jejich nevýhodou je vysoká hmotnost a obtížná mobilita,
 • centrální vysavače - spojují všechny výhody – jednoduchá manipulace, nízká hmotnost a vysoký výkon. Centrální vysavače navíc nevíří prach a neobtěžují hlukem.

Centrální vysavače Husky, DuoVac, aj. - snadný úklid podlahových krytin na Severní Moravě

Ještě jste o centrálním vysavači neslyšeli? Pojďme si jej tedy představit. Tajemství dokonale uklizené a čisté podlahy spočívá ve využití výkonných a moderních pomocníků. Co se týče snadného úklidu podlahových krytin v rozlehlých prostorech, pak je jasné, že pokud použijeme běžný vysavač, vyvstanou problémy s jeho převážením nebo napájením.  Při úklidu komerčních prostor si lze samozřejmě situaci ulehčit využitím služeb úklidové firmy, ale toto řešení se prodraží a stále neřeší problém s hlukem používaného vysavače, nemluvě o víření prachu. Centrální vysavače nabízejí elegantní řešení – domácnost či komerční prostory budou opravdu čisté – bez námahy a obtěžujícího hluku.

Jak se používá centrální vysavač?

Pojem centrální vysavač nebo centrální vysávání jste jistě slyšeli, ale umíte si představit, co se pod tímto slovním spojením doopravdy skrývá? Víte, jak se centrální vysavač používá a jaké jsou jeho výhody? Hlavní rozdíl mezi klasickým vysavačem (ať už se jedná o domácí vysavač nebo průmyslový) a centrálním vysáváním spočívá v tom, že klasický vysavač je třeba nosit z místnosti do místnosti nebo mezi patry domu, což sebou přináší řadu problémů.

Naopak centrální vysavač je pevně umístěn v technické místnosti, v garáži či ve sklepě, zkrátka vně bytu či domu, a vy jednoduše přenášíte pouze lehkou sací hadici. Během vysávání jsou veškeré nečistoty sváděny potrubím do zásobníku. Centrální vysavač obsahuje sací agregát, který díky svému umístění mimo vysávané prostory neobtěžuje hlukem. Podobně jako klasický vysavač také obsahuje filtr a zásobník na prach a nečistoty.

Jak vysávání centrálním vysavačem probíhá?

Protože je sací agregát instalován mimo vysávané prostory, jedinou viditelnou součástí systému je hadice. Ta se jednoduše napojuje na potrubní systém zařízení podobně jako zásuvka. Hadice centrálního vysavače může mít různé provedení a proto její výběr není dobré podcenit. Odborný prodejce vám může nabídnout samonavíjecí hadici, kterou před úklidem jednoduše vysunete v potřebné délce. A po dokončení úklidu se hadice podtlakem zase jednoduše navine zpět do zásuvky.

Tiché a snadné vysávání, centrální vysavače Husky v regionu Severní Morava

První věc, která vás při používání centrálního vysavače zaručeně překvapí, je tichý chod. Protože je sací jednotka instalována mimo uklízené prostory, je slyšet jen tiše proudící vzduch. Hadici umístíte do zásuvky, jejichž počet a umístění se řídí dispozičním řešením nemovitosti. V zásuvkách vysavače jsou umístěny kontakty nízkonapěťového ovládání, které jsou propojeny s ovládacím modulem centrálního vysavače. V okamžiku, kdy do zásuvky zasunete hadici, ovládací modul se automaticky sepne a centrální vysavač se uvede do provozu. Po dokončení vysávání a odpojení hadice se sací jednotka opět sama vypne – centrální vysavač mohou ovládat i děti. Centrální vysavače jsou tak tiché, že už nikdy nepřeslechnete zvonek nebo telefon - vysávání nebude nikoho rušit třeba při sledování televize. Systém centrálního vysávání je natolik tichý, že dokonce nevzbudí ani spící dítě…

Centrální vysavače Husky - vysávání bez víření prachu na Ostravsku

Další výhodou systémů centrálního vysávání je fakt, že během úklidu nedochází k víření vzduchu jako u klasických vysavačů, čímž se značně zvyšuje kvalita vysávání. Veškerý vzduch, který prochází vysavačem, je vyveden mimo dům a proto je účinnost vysávání nepřekonatelná. Většina vysavačů totiž zachytí pouze větší částice, ale ty velmi malé, které způsobují zdravotní problémy, se vracejí zpět do bytu. Tento problém princip centrálního vysavače vylučuje.

Bezpečnost centrálních vysavačů Ostravsko

 • Při používání centrálního vysavače manipulujete pouze s lehkou ohebnou hadicí, takže se nemůže stát, že vám na nohu spadne nějaká trubka, jako se to stává klasických vysavačů.

 • Vyloučíte nebezpečnou manipulaci s klasickým vysavačem při vysávání schodů.

 • Při úklidu centrálním systémem nedochází k zpětnému víření prachu v místnosti – ideální pro alergiky.

 • Centrální vysavače nepracuji s běžným napětím 220V – jsou bezpečné i pro vaše děti.

Severní Morava a příslušenství k centrálním vysavačům

Odborný prodejce centrálních vysavačů vám dokáže nabídnout mnoho různých druhů, trubek, hadic a nejrůznějších nástavců a kartáčů. Základ tvoří klasické vysávací hubice, ale oceníte také nástavce mnoha velikostí, se kterými můžete vysávat v různých štěrbinách, luxovat za skříněmi, odstraňovat prach v mezerách radiátoru nebo můžete použít specializované kartáče na prach. Velice oblíbené jsou také speciální masážní a vysávací kartáče, se kterými můžete snadno provést očistu svého psa.

Jaké jsou výhody centrálního vysavače Husky a DuoVac

Pojďme si výhody centrálního vysávání shrnout do přehledného výčtu:

 • bezpečná a rychlá likvidace prachu v jakémkoliv prostředí
 • automatické spuštění a vypnutí vysavače
 • vysoký sací výkon
 • bezhlučný provoz
 • jednoduché ovládání
 • výborný vysavač pro alergiky a astmatiky
 • speciální nástavce
 • žádné přenášení vysavače
 • ideální pro úklid vícepodlažních objektů

Centrální vysavače jsou vyrobeny z odolných součástí, což zaručuje dlouhodobý provoz bez oprav, při minimálních nárocích na údržbu. Náročné zátěžové testy prokázaly, že centrální vysavač bude za běžného provozu spolehlivě sloužit desítky let.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id16571 (novesluzby.cz#24300)


Diskuze a zkušenosti

Honza S. | 09.06.2014 12:19
Re: Centrální vysavače v regionu Severní Morava, vše o centrálních vysavačích Skvěle odvedená práce, doporučuji.


Přidat komentář