Centrální vysavače Ústí nad Labem

Pokud chcete doma udržet čisté a útulné prostředí, je důležité alespoň občas vysávat. Jenže vysávání je hlučné a navíc vzduch cirkulující v hadici nepříjemně víří prach. Dá se to nějak změnit?

Vysáváte rádi? Někdo má vysávání rád, ale většina osob vysávání nesnáší už jen z toho důvodu, že je nutné vyndávat vysavač a nosit ho nebo tahat po celém domě za sebou. Navíc vysavač může způsobovat problémy astmatikům nebo alergikům, neboť běžný vysavač prach sice uklízí, ale zároveň jej paradoxně i částečně víří tím, jak vzduch cirkuluje v hadici vysavače a následně je přes filtr vyfukován ven. Představte si však, že namísto těžkého vysavače budete používat pouze lehkou hadici, která nebude vířit prach, jak to dělá běžný vysavač a navíc bude vysávání téměř bezhlučné nebo úplně tiché a ještě k tomu výrazně účinnější než s běžným vysavačem. Je to vůbec možné?

Tiché a účinné vysávání bez víření prachu Ústí nad LabemJednoduché vysávání jen s hadicí

Pokud jste dosud neslyšeli o přístroji známém jako** centrální vysavač**, pak vám může představa zcela tichého vysávání s použitím pouze lehké hadice bez nutnosti tahat za sebou klasický vysavač připadat jako nějaký výmysl. Vězte však, že tento moderní a praktický přístroj skutečně existuje a je dostupný pro každého. Centrální vysavač velice ulehčí vysávání každému, kdo nesnáší hluk běžného vysavače, komu vadí prach, který se díky nasávání a opětovnému vyfukování vzduchu víří při vysávání běžným vysavačem a konečně také těm, kterým dělá** problémy přenášení těžkého vysavače**, především tedy starším osobám, dětem, tělesně hendikepovaným nebo každému, kdo má problémy se zády aj. Dalším důležitým plus centrálního vysavače je výkon výrazně převyšující běžný vysavač.

Co je to centrální vysavač?

Centrální vysavač je moderní a praktický přístroj, který vám vysávání velice ulehčí a navíc ho značně zpříjemní díky absenci hluku a prachu. Centrální vysavač umožňuje vysávat bez toho, aniž byste museli přenášet nebo tahat za sebou klasický vysavač, což ocení zejména ti, kteří musejí vysavač nosit po schodech, nebo jsou starší či mají tělesný handicap. S centrálním vysavačem jednoduše vytáhnete hadici z nenápadné zásuvky ve zdi a můžete ihned začít vysávat celý byt nebo celé patro rodinného domu. S centrálním vysavačem velice snadno vysají i děti, pro které se vysávání stane hrou. Stejně tak bude úklid s centrálním vysavačem mnohem příjemnější a snazší i pro vás.

Na jakém principu funguje centrální vysavač?

Představte si, že když budete chtít příště vysávat, namísto přenášení svého starého vysavače jednoduše vytáhnete z malé a nenápadné zásuvky ve zdi hadici a můžete ihned začít vysávat. Navíc neuslyšíte žádný nebo téměř žádný hluk – záleží na konkrétním umístění agregátu centrálního vysavače v domě. Hadice centrálního vysavače může být dlouhá i několik metrů, takže pro jedno patro rodinného domu běžné velikosti obvykle postačí pouze jedna zásuvka. Pokud jsou prostory větší, přizpůsobí se tomu i počet zásuvek s hadicemi. Stejně tak pro byty běžné velikosti postačí pouze jedna zásuvka. Pro rozlehlejší prostory, jako jsou například hotely či kanceláře pak většinou bývá nutné umístit na patro více zásuvek centrálního vysavače. A co se děje z prachem a jinými nečistotami, které vysajete? Vše putuje hadicí až do agregátu, který vlastně zcela nahrazuje tělo vysavače, jenž musíte u běžného vysavače přenášet nebo vozit za sebou. I díky tomu je** práce s centrálním vysavačem** rychlejší, snazší a pohodlnější a hravě ji zvládnou i děti, starší osoby nebo hendikepovaní.

Centrální vysavač – tiché vysáváníCentrální vysavač Electrolux

Velkou** předností centrálního vysavače** je** tichý chod**. Pokud jste tím, kdo u vás doma vysává, pak jistě víte, že běžný vysavač je většinou velmi hlučný přístroj. Spousta lidí dokonce hluk vysavače nesnáší natolik, že jde raději do jiného pokoje nebo rovnou ven, jen aby nemuseli poslouchat hluk z vysavače. V případě centrálního vysávání však můžete vysávat zcela bezhlučně. Agregát centrálního vysavače je totiž možné umístit kamkoliv do domu, klidně do sklepa, do garáže nebo jiné technické místnosti. Při vysávání v domě tedy agregát neslyšíte vůbec nebo jen slabě. Jiné je to však v bytě, kde většinou není možné umístit agregát mimo byt, takže je nutné schovat jej někde v bytě. Proto jej při vysávání trochu uslyšíte. Agregát v bytě můžete instalovat například na záchodě, v komoře, v šatně nebo třeba ve skříni.

Jak vysávat bez víření prachu?

Při vysávání běžným vysavačem projde nasátý vzduch hadicí, vysavačem a na jeho konci se opět vyfoukne ven. Nečistoty se takto dostanou do sběrného sáčku ve vysavači, ovšem část prachu se dostane s vyfouknutým vzduchem ven a s ním bohužel i velké množství roztočů, kteří nyní létají vzduchem po celém bytě. Při vysávání tak sice uklízíte, ale zároveň prach a roztoče i poměrně hodně víříte. Při centrálním vysávání se však nic takového neděje, protože nasátý vzduch putuje vývodem ven mimo obytný prostor. To je skvělá zpráva pro nás všechny, ale především pro astmatiky, kterým dělá zvířený prach a roztoči největší potíže.

Co se děje s vysátými nečistotami u centrálního vysavače?

Abyste vysátými nečistotami nezamořovali vaši zahradu nebo okna sousedů atp, má vysavač samozřejmě filtr. Ven z objektu tedy putuje pouze nasátý vzduch z jemnými prachovými částicemi a roztoči, hrubší nečistoty se pak zachytávají v odpadní nádobce v agregátu.

Jaký je výkon centrálního vysavače?

Výkon agregátu centrálního vysavače může být podle zvoleného typu až několikanásobně vyšší než u běžného vysavače. Vysávání s centrálním vysavačem je díky tomu výrazně účinnější a rychlejší. Některé typy centrálních vysavačů umí bez problémů vysát dokonce i rozlitou tekutinu.

Centrální vysavač Ústí nad Labem

Finančně nejvýhodnější je počítat s centrálním vysavačem již při projektové dokumentaci a zahrnout jej tak již do hrubé stavby. Centrální vysávání lze však samozřejmě instalovat i do starší stavby, jen to bude náročnější, než když se s centrálním vysáváním počítá již ve fázi projektové dokumentace ke stavbě domu.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id16569 (novesluzby.cz#24297)


Přidat komentář