BIO krby - krby bez komínů Hodonín

Bydlíte v bytě, řadovém domku aj., kde není možnost, nebo by to bylo příliš komplikované mít krb s komínem? Svým způsobem závidíte všem, kteří si s nástupem podzimních a zimních dnů užívají příjemné atmosféry, kterou krb nabízí? Již nemusíte.

Na majitele bytů, respektive všech, kteří nemohou, nebo nemají možnost mít klasický krb, krbová kamna, přichází výrobci s nabídkou Biokrbů, neboli krbů bez nutnosti mít komín. Nejenže se tak i Vy budete moci těšit z větší útulnosti domova, ale navíc Vám odpadnou starosti a povinnost stran nezbytných kontrol a revizí, týkajících se komínu, spalinových cest. Jak doma, tak i na chatě, chalupě, ve firmě, se budete moci jen tak zasnít při pohledu do sálajícího ohně.

Kam umístit biokrb?

Kam všude se biokrb hodí? Do jakých prostor ho můžeteBio krb umístit? Biokrb oceníte v obývacím pokoji, ale také v pracovně, ať už doma, nebo ve firmě, v restauraci, v zimní zahradě, ale také v koupelně. Biokrb však může být i ryze dekorativním doplňkem domácnosti, kterou zútulní, dodá jí na komfortnosti, zabydlenosti aj. Biokrb můžete umístit i do toho nejmenšího prostoru, kde klasický krb, či krbová kamna, není možné instalovat. S biokrbem si budete moci užívat živého ohně. Žádná „náhražka“, jako v případě elektrického krbu, který má také co do sebe, ale od klasického krbu je přeci jen již poměrně vzdálen.

Biokrby – opravdový oheň bez škodlivých spalin

Biokrb, to je potěšení z opravdového ohně, ovšem bez vytváření škodlivých spalin. Ovšem to není jediná výhoda, kterou se může biokrb pyšnit. Kromě již výše uvedených informací, že se nebudete muset starat o zajištění kontrol a revizí krbu, spalinových cest, tak můžete očekávat i výrazně nižší náklady na provoz, v porovnání s klasickým krbem.

Biokrby na bio-alkohol Hodonín

Pro zprovoznění krbu bez komínu, budete potřebovat nejen samotný krb, ale také palivo. V tomto případě bio-alkohol. Bio-alkohol představuje naturální produkt, který je rostlinného základu. Výsledkem samotného spalování je vodní pára a oxid uhličitý. Není tedy potřeba spalinové cesty, komínu, odtahu aj.

Biokrb – není potřeba dřeva, elektřiny, plynu

Z předchozího odstavce vyplývá, že rozhodnete-li se pro krb bez komínu, nebudete muset ani shánět dřevo, ale ani využívat elektřinu, či plyn. Provoz biokrbu je zcela bezproblémový a po vizuální stránce jistě uspokojí každého milovníka romantiky, poklidné atmosféry, harmonie aj.

Provoz biokrbu

A jak je to se zmiňovanými nižšími náklady na provoz krbu bez komínu? Takový jeden litr bio-alkoholu Vám bude stačit zhruba na cca dvě až pět hodin hoření. Sami si pak můžete spočítat na základě ceny z bio-alkohol u Vámi vybraného prodejce, jak malou částku Vás bude stát hodina, kterou si budete moci užívat jedinečné atmosféry hořícího plamene.

Biokrb jen nehoří, ale i vyhřívá

Možná uvažujete o pořízení biokrbu z důvodu, že si chcete z domova vytvořit skutečný domov, chcete ho zútulnit. Biokrb však umožňuje nejen romantickou náladu. Pokud si zakoupíte biokrb o výkonu mezi 3 – 4 kW, pak Vás jistě potěší i informace, že takový krb zvládne vyhřát prostor daného bytu. Samozřejmě, nejedná-li se například o velký byt, halu, rozlehlý rodinný dům apod. A pak také záleží, zda krb, který zapálíte, bude v uzavřené místnosti, aby došlo k jejímu vyhřátí, či bude jen tak volně. Bio-krb je tak mnohdy volen a je součástí nízkoenergetického, pasivního domu.

Instalace biokrbu Hodonín

Než se dostaneme na jednotlivé typy biokrbů, ze kterých si budete moci vybírat, nabízí se i otázka, jak a kam krb bez komínu umístit. A to je právě odvislé od Vašich preferencí, respektive pro jaký typ krbu se rozhodnete. Bio-krb totiž můžete mít jen tak volně v prostoru, nebo postavený na určitém podstavci, zasazený v prostoru, namontovaný na zdi podobně jako plazmu, nebo LCD. Vše je tedy odvislé od daného typu biokrbu.

Nabídka biokrbů podle materiálu

V případě bio-krbů se snad nenajde nikdo, kdo by si ten svůj bio-krb nevybral. Co se týká materiálu bio-krbů, tak se můžete setkat s krby nerezovými, v kombinaci nerezu, z ocele a skla, s dřevěnými, v kombinace dřeva a skla, z MDF+RAL, z pískovce a vložky aj. Nabídka je vskutku bohatá.

Nabídka biokrbů podle způsobu umístění

Bio-krby je pak možné rozdělit na závěsné krby – volně stojící krby – vestavěné a k vestavbě. Již jednotlivé typy bio-krbů napovídají, jak je můžete využít. Kam je můžete umístit. Závěsné krby jsou určené k zavěšení na stěnu, podobně jako televize. Volně stojící krby můžete umístit de facto kamkoli Vás napadne, a to do prostoru, nebo také ke stěně, k příčce apod. Volně stojící krby jsou z hlediska mobility a variability výhodnější. Můžete je totiž podle potřeby a libosti přesouvat. A poslední vestavěné bio-krby se hodí do připravených zbudovaných otvorů v příčkách.

Efektní doplňky ke krbům, nabídka Hodonín

Rádi dotahujete věci do konce? Jste důslední ve všech směrech a ohledech? Potrpíte si na detailech? Pak můžete i v případě bio-krbů zajít dál, tj. ještě více atmosféru krbu připodobnit klasickému krbu, a to stylovými doplňky.

Keramická polínka

Bio krbČím se tak nejčastěji zatápí v klasických krbech? Bezpochyby dřevem, ale také uhlím. V obou případech si dané můžete zakoupit. Nebudeme však tak přízemní, abyste si koupili jen tak ledajaká polínka, či brikety. Když jsme již u té „imitace“, tak i zde můžeme zapojit fantazii a popustit jí uzdu. Respektive nám to umožní výrobci doplňků ke krbům. U specializovaných prodejců je totiž možné si zakoupit stylová polínka, a to ne ledajaká, ale keramická. Jsou tak dokonale vyrobena, že jsou od klasických dřevěných, přírodních polínek na první pohled, ale i při bližším zkoumání k nerozeznání. Samozřejmě do té doby, dokud polínko nevezmete do ruky a nepotěžkáte ho. Můžete si zakoupit polínka malé, velké, imitující břízu, dub aj. Nejsou to však jen keramická polínka, která si můžete stran doplňků ke krbu zakoupit. Vedle efektních polínek firmy také přichází s nabídkou zdařilé imitace uhlí, briket. Vedle toho si můžete zakoupit i mřížky a další produkty.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id16538 (novesluzby.cz#24138)


Přidat komentář