Anhydritové podlahy - Praha

Slyšeli jste již o lité podlaze? Ptáte se, kam je vůbec vhodná, zda ne například jen pro průmyslové haly a obdobné objekty? Proč se rozhodnout pro litou podlahu? Odpovědi na Vaše otázky naleznete v našem článku.

Než však začneme, přidáme k spojení lité podlahy ještě slovo anhydrit. Anhydritové podlahy jsou v současnosti nejmodernějším způsobem jak realizovat podlahovou konstrukci. S tím, jak stoupá povědomí o anhydritových podlahách, jejich výhodách a možnostech, také stoupá zájem ze stran majitelů nemovitostí.

Anhydritové podlahy – Praha

Budete-li pak uvažovat o anhydritové podlaze, ať už u Vás doma, na chatě, chalupě, ve firmě aj., pak můžete se svojí poptávkou oslovit firmu Miroslav Nejedlý – STAVEBNICTVÍ. Námi uvedená firma se může pochlubit dlouholetými zkušenostmi v rámci dokončování staveb v oblasti povrchových úprav a otvorových prvků. Firma nabízí mimo jiné nabízí také dodávku a montáž shrnovacích dveří, stínící techniky, ale také montáž vestavěných skříní, či renovaci dveří metodou opláštění plastem.

Informace o anhydritových podlahách a dalším viz http://www.volny.cz/renovace.nejedly/.

V případě Vašeho zájmu o některou z nabízených služeb, můžete osobně navštívit uvedenou provozovnu a vzorkovnu.

Provozovnu a vzorkovnu najdete na adrese Lodžská 463, 181 00 Praha 8

či ji kontaktujta na: miroslavnejedly@seznam.cz,

a tel.: +420 775 176 371.

Anhydritová podlaha – plovoucí podlaha Praha

Anhydritovou podlahu je možné označit za jeden z typů plovoucích podlah. Zde se jedná o těžkou plovoucí podlahu, která je tvořena tepelnou nebo kročejovou izolací s vysokou stlačitelností. Jste-li zimomřiví a současně nechcete v každé topné sezóně tzv. protopit "majlant", pak Vás jistě potěší informace, že anhydritová podlaha je vhodnou krycí vrstvou pro případné podlahové topení. Díky podlahovému topení budete moci ušetřit nemalé finance a těšit se z příjemného tepelného komfortu, který půjde „od nohou“.

Vlastnosti anhydritové podlahy

Co je typické pro anhydritové podlahy, kromě toho, že je možné s nimi počítat, pokud budete chtít podlahového topení? Anhydritová podlaha je výjimečná v tom, že vyniká velmi vysokou pevností v tahu i tlaku za ohybu.

Druhy anhydritové podlahy

V rámci anhydritové podlahy se můžete setkat hned s několika druhy anhydritu, co do pevnosti. Obrátíte-li se na odborníky, kteří mají zkušenosti s anhydritovými podlahami, pak můžete očekávat, že Vám doporučí ten nejvhodnější druh anhydritu, v závislosti na konkrétní nemovitosti.anhydritová podlaha s vytápěním

Výhody anhydritové podlahy

Bezpochyby Vás budou zajímat stěžejní výhody anhydritové podlahy. Výhody jsou prakticky vždy tím finálním prvkem, který rozhodne, zda se pro určitý produkt, službu rozhodneme, či nikoliv. Pojďme se tedy podívat na výhody, kterých se Vám dostane, dáte-li přednost anhydritové podlaze. Již výše jsme zmínili jednu z výhod, tj. vysokou pevnost v tahu za ohybu. Anhydritová podlaha je přímo vhodná pro podlahové topení. Již po 48 hodinách od realizace anhydritové podlahy, je možné začít s intenzivním vysušováním podlahy. Anhydritová podlaha Vám přinese finanční úspory ohledně případné nutnosti vyrovnání podlahy, stěrkování. Při realizaci anhydritové podlahy nemusíte mít žádné obavy, že by došlo k poškození rozvodů. Pokud byste porovnali anhydritovou podlahu s cementovými pojivy, tak Vám anhydritové podlahy přinesou bezespárovou podlahu.

Anhydritová a betonová podlaha Praha

Nabízí se i otázka, proč zavrhnout „starou dobrou“ betonovou podlahu a dát přednost anhydritové podlaze. Pokud bychom chtěli porovnat anhydritovou a betonovou podlahu, pak ve značném náskoku anhydritová podlaha „převálcuje“ podlahu betonovou.

Výhody anhydritové podlahy v porovnání s betonem

Rychlost realizace anhydritové podlahy je mnohem rychlejší. Z toho i logicky vyplývá, že cena za odvedenou práci k vyšší rychlosti realizace bude o poznání nižší. Při realizaci anhydritové podlahy mokrou cestou, Vás nebude čekat následné několikahodinové uklízení. Na „místě činu“ nepoznáte, že vůbec došlo k nějaké činnosti, kromě tedy toho faktu, že budete mít na podlaze „čerstvou“ anhydritovou podlahu. Technologie anhydritové podlahy je ohleduplná pro životní prostředí. Což rozhodně také není zanedbatelný fakt. V rámci zrání podlahy dochází k mnohem menšímu smršťování. Díky tomu je možné realizovat i velké prostory bez nutnosti prostorové dilatace. U anhydritové podlahy také odpadá nutnost jakékoli výztuže v podobě drátů apod.

Vhodnost anhydritové podlahy

Anhydritová podlaha je stěžejním základem, stejně jako podlaha betonová. Anhydritová podlaha tedy není podlahovou vrstvou finální. Na ní si můžete nechat položit další Vámi vybranou podlahovou krytinu. A zde se dostáváme k tomu, pro jakou nášlapnou vrstvu je anhydritová podlaha vhodná. Na anhydritovou podlahu si můžete nechat položit prakticky jakoukoli finální podlahovou krytinu: dlažbu, dřevěnou podlahu, korkovou podlahu, plovoucí podlahu, koberec aj. Na druhou stranu je třeba v určitém případě počítat s vyhlazením, a to v případech, kdy si budete chtít nechat položit například přírodní linoleum, či PVC apod. Nejde tak ani o rovinatost, tu Vám profesionální firma realizující anhydritovou podlahu, zajistí, spíše však o jistou drsnost. A i přes rovnost a hladkost, není zmíněná míra drsnosti příliš doporučování pro přímé položení uvedeného tenkovrstvého materiálu.

Možnosti provedení anhydritové podlahy během celého roku

U anhydritové podlahy neplatí rčení „Kdo pozdě chodí, sám si škodí“ apod. Je celkem pochopitelné, že v období, kdy venku panuje příznivé jarní a letní počasí, anhydritnesměřují moc naše myšlenky do rekonstrukčních, stavebních prací, souvisejících s přípravou na nadcházející zimu. Jenže, jak již to tak bývá, jaro a léto se velmi rychle přehoupne a najednou tu jsou chladné dny, mrazivá rána. Pro mnohé stavební práce je to pak signálem, že je potřeba s nimi skončit, a to minimálně do skončení mrazíků. Ne však v případě anhydritové podlahy. Tu si můžete nechat zrealizovat i na podzim a v zimě.

Nutnost pečlivého vysušení anhydritové podlahy

Nejen betonová podlaha vyžaduje patřičné vysušení. Také u anhydritové podlahy je vyžadováno nezbytné vysušení. To se odvíjí nejen od právě panujícího ročního období, ale také od tloušťky realizované anhydritové podlahy. A opět, v porovnání s betonovou podlahou, se může anhydritová podlaha pochlubit větší rychlosti vysychání. Dokonce již po týdnu intenzivního vysoušení, ničemu nemusí bránit, abyste začali používat podlahové topení. U betonové podlahy není výjimkou, že vysoušení probíhá i řadu týdnů.

Realizace anhydritové podlahy mokrou cestou Praha

Objednáte-li si realizaci anhydritové podlahy mokrou cestou, pak se můžete z nové podlahy těšit prakticky již za jeden den. Anhydrit je namíchán v tzv. betonárně a již hotová směs Vám bude v dohodnutý termín dopravena ve speciálním voze. Obsah se přečerpá a následně se provede již znivelování anhydritové podlahy. A tím je prakticky dílo hotové. Je však třeba říci, že jsme uvedli zasvěcení do přípravy a realizace anhydritové podlahy z leteckého pohledu. Kdyby to bylo tak jednoduché, pak by se nabídkou anhydritové podlahy zabýval mnohem větší počet firem a společností. Je třeba, kromě jiného, pečlivě dodržovat technologický postup, znát problematiku anhydritu, mít praktické zkušenosti aj.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id16537 (novesluzby.cz#24137)


Přidat komentář