Zimní doplňky, které zahřejí

Kromě kvalitní sportovní bundy a kabátu, je dobré pamatovat také na doplňky. Ty ochrání zbylé části těla, které nejsou ukryté v zimním oblečení. Základem jsou bezpochyby rukavice, ať už prstové, nebo palčáky. Pořídit si však můžeme i další doplňky.

Nejen ruce jsou v zimě vystavené rozmarům chladného počasí. Naše hlava je v podstatě takovým stožárem. Pokud je však naše tvář odhalená, stejně, jako hlava a uši, nebudeme se moc dobře cítit v třeskuté zimě. A původně plánované delší procházky, nebo dobrodružné sáňkování s dětmi, budou kvůli absenci doplňků značně zkrácené.

Zimní doplňky, které nejen zahřejí

U celé řady žen, které spatříte na kole, neuvidíte na hlavě cyklistickou přilbu. Bohužel to není z důvodu finančních, ale vizuálních. Takové ženy trpí předsudkem, že jim přilba prostě nesluší a vypadají v ní hrozně. Cyklistických přileb je však na trhu nemalé množství, co do tvarového a barevného řešení. A co naplat, v prvé řadě jde bezpochyby o bezpečnost.

Podobný důvod pak mají ženy, které spatříte v mrazivé zimě, jak si kráčí bez hučky, jen tak prostovlasé. Na jejich obranu lze říci to, že skutečně ne každé sedne stejný typ čepice. Jenže čepic, huček, beranic je takové množství, že jistě je možné najít minimálně jeden střih, který bude slušet každé a každému. Kromě toho, pokud skutečně nenajdete žádnou čepku, která by Vám slušela, nebo Vám poničila pracně udělaný účes, můžete místo hučky zvolit módní, kožešinové nebo chlupaté klapky na uši.

Zimní doplňky v podobě pokrývky hlavy, nákrčníku, šály, rukavic nejen ochrání doposud odkryté části těla, ale také mohou být skutečně stylové.

Pletené čepice, šály, rukavice, nákrčníky

Snad nejčastěji se u zimních doplňků setkáte s pletenými doplňky. Je to vcelku logické. Pletené zimní doplňky totiž umožňují si vybrat z nepřeberné barevné škály, včetně barevných kombinací. Kromě toho se pletenina snadno udržuje, čistí a je tak hřejivá, hebká a měkká.

Kožešinové beranice, palčáky

Co může být hřejivějšího a hebčího, než je** kožešina? Porovnáme-li **pletené doplňkykožešinovými, pak pletené jsou povětšinou levnější. Na druhou stranu Vám však bude v kožešinových palčácích mnohem tepleji, než v prstových pletených rukavicích. Nemusí ani mrznout a přesto budou Vaše prsty v pletených rukavicích křehnout. To se Vám však u kožešinových palčáků nestane.

Co se týká samotné kožešiny, pak můžete volit zimní doplňky s pravou, nebo umělou kožešinkou.

Kožené rukavice v kombinaci s kožešinou

Vedle pletených rukavic si můžete také pořídit módní kožené rukavice, jejichž lem zdobí kožešina. Na sport a volný čas tak užijete pletených rukavic. A když vyrazíte do města, na rande, či do práce, pak můžete zase sáhnout po kožených rukavicích s kožíškem.

Kukly a čelenky pro zimní radovánky

Nejspíš si běžně k bundě, či kabátu nevezmete kuklu, ze které Vám budou vidět jen oční partie. Sice by se celá Vaše partie hlavy cítila v teple, ale působili byste pro ostatní poněkud zvláštně. Kuklu však rozhodně oceníte při Vašich zimních radovánkách, když se vydáte na lyže, sáně apod. Až budete na pláni, kde to profukuje, může Vám být naprosto jedno, zda vypadáte prapodivně. Kromě toho, pokud potkáte další lyžaře, kteří například budou mít „jen“ čelenku, dost možná Vám budou volbu v podobě kukly závidět. A čelenku, ať už pletenou, nebo z teplého fleece upotřebíte při každé příležitosti. Čelenky jsou vysoce módní a nejsou jen záležitostí žen, ale také mužů. Ochrání uši pěkně v teple a vy se budete moci vyhnout případnému nachlazení.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id16233 (novesluzby.cz#23034)


Přidat komentář