Zakázkové šití - Chomutov

Vysnili jste si dokonalé šaty a nenašli jste je v obchodech? Budete se vdávat a toužíte si svatební šaty schovat? Pak byste měli navštívit odbornou firmu zabývající se zakázkovým šitím.

Všichni se rádi oblékáme. Hledáme-li šaty na nějakou významnou událost, můžeme si je půjčit. Daleko lepší však je, necháme-li si je ušít na míru. K tomu však budeme potřebovat schopnou** švadlenu Chomutov**, zabývající se zakázkovým šitím.

Zakázkové šití oděvů Chomutov

Ušít si oděv neumí každý. A ti z nás, kteří to zvládnou, ví moc dobře, že se nejedná o jednoduchou záležitost. Také jsem si v minulosti spíchla nějakou tu sukni či halenku. Mohu tedy zodpovědně říci, že nemít šití ve škole, byla bych bezradná. V dnešní době se však učit šít ani nemusíme. Existuje totiž velká spousta firem nabízejících zakázkové šití či přešívání starších oděvů apod. Pokud jste takovou firmu ještě nevyužili, přišli jste o hodně. Právě zakázkové šití Vám dává možnost nechat si ušít jakýkoli oděv a to přesně podle svých představ. A co všechno lze ušít na zakázku? Od halenek, kalhot, sukní a šatů, přes kraťasy, komplety, bundy, sportovní dresy či historické kostýmy atd.

Co znamená pojem zakázkové šití?

Zjistili jste, že nejste schopni najít nikde v obchodě šaty, které potřebujete na ples? Toužíte po dokonalých společenských kalhotách a nikde v obchodě jste je nenašli? Pak je zde pouze jediná možnost, jak tuto situaci vyřešit. Tou možností je, nechat si daný oděv ušít na zakázku. Pojem zakázkové šití znamená, že Vám odborník ušije požadované oblečení pouze a jen na Vaši postavu, podle Vašeho vkusu a z materiálů, které si Vy sami vyberete. A právě proto je nutné počítat s tím, že si za tuto kvalitu něco málo připlatíte. Není se, však čemu divit. Každá švadlena, provádějící zakázkové šití stráví nad Vaším oděvem spoustu času. A právě proto, že je zakázkové šití prováděno na základě originálních střihů. Originální střih nám dává jistotu, že kupříkladu halenku, kterou jsme si nechali ušít, neuvidíme na nikom jiném. V tom je pravé kouzlo zakázkového šití, neboť každý kus oděvu, který od švadleny vzejde, je originálem.

Nejdůležitější jsou přesné míry

Základem pro ušití perfektně sedícího oblečení, je dokonalé změření postavy. Necháváme-li si šít oděv na zakázku, vezme nám obvykle míry člověk, který nám jej bude šít. Pokud se však nemůžeme na poměření z nějakého důvodu dostavit, je potřeba, abychom se změřili sami. Jak to však udělat správně? Obvykle se měří místa jako obvod krku, délka rukávů, vnitřní délka nohavic, obvod stehna, boční délka nohavic, horní obvod, pas, sed a zadní délka.

Jak si správně změřit míry pro ušití oděvu?

Obvod krku měříme vždy podélně kolem krku nad klíční kostí. Měříme-li délku rukávů, začínáme od konce ramene. Na měření vnitřní délky nohavic je potřeba někoho, kdo nám pomůže, neboť je důležité se rovně postavit a změřit celou vnitřní délku. Obvod stehna můžeme jednoduše změřit na kalhotách, které nosíme. Další je na řadě boční délka nohavice, při které se musíme opět rovně postavit a změřit boční stranu, ovšem bez pásku. Horní obvod si nezměříme sami, neboť u jeho měření musíme zvednout ruce a změřit obvod přes prsa kolem podpaží. Rovněž zadní délka je složitější a měří se od spodní části krku až k pasu. Záleží však, jak dlouhou délku chceme. Pokud musí být delší, připočteme nutné centimetry navíc. Pas pak měříme v nejužším místě a sed okolo zadečku v nejširším místě. Budeme-li se měřit přesně podle výše uvedených pokynů, dáme švadleně či krejčové přesně takové míry, jaké by si na nás změřila ona sama. Tímto výrazně urychlíme její práci.

Zakázkové šití a zkoušky oděvů Chomutov

Každý oděv šitý na zakázku je nutno sestehovat a poté vyzkoušet, aby bylo možné provést jeho nutné úpravy. Díky této zkoušce se zjistí, všechny konstrukční nedostatky oděvu a pracuje se na tom, aby perfektně seděl a tzv. lichotil. A právě proto je možné provádět první sestehování oděvu z méně kvalitních materiálů. Ihned, co je oděv tzv. sestehován, přichází na řadu první zkouška. Ta slouží především k tomu, aby byly zjištěny nedostatky a ty pak následně označeny krejčovskou křídou. Některé švadleny či krejčové stříhají kupříkladu rukávy a podobně složité díly oděvu z levnějších materiálů. To se dělá proto, aby v případě nutnosti opravy nedošlo k poškození drahé látky. Málokdy se stane, že sedne oděv ihned na první zkoušce. V průběhu zkoušek se pak stává, že jsou švy sešívány hned několikrát, než se je podaří sestehovat tak, aby mohly být přešity strojově. Z výše uvedeného tedy vyplývá, že pokud si necháme ušít jakýkoli oděv na zakázku, budeme muset podstoupit minimálně dvě až tři zkoušky.

Jak a kde nakupovat látky v Chomutově

Chceme-li si nechat ušít jakýkoli druh oděvu na zakázku, nevyhneme se nákupu látky či látek, ze kterých budou ušity. Jak látky vybírat a kde je vlastně nakoupit, aby byly opravdu kvalitní a hodily se přesně k ušití toho, co jsme si vysnili? Jednoduše řečeno, je nejlepší, nakupovat v odborných prodejnách, neboli lépe právě u švadleny či krejčové. Možnost zakoupit látky u švadleny se jeví jako nejlepší, neboť máme jistotu, že budeme mít po ruce odbornou nápovědu. Kdo jiný by se měl v látkách vyznat nejlépe, než člověk, který s nimi pracuje? Právě švadlena nám poradí, z jakého materiálu by ona látka měla být. Důležité jsou rovněž drobnosti jako vzory či barvy. Nejdůležitější však při výběru látky je, umět odhadnout její vlastnosti, což umí málokterý laik. Z výše uvedeného tedy vyplývá, že bychom látku na svou novou halenku měli pokud možno vybírat právě se švadlenou. Pokud nemáme to štěstí, že látky prodává právě ona, můžeme zajít do obchodu a poohlédnout se po vhodné látce sami. Zde je však lepší, koupíme-li si vzorek látky, ze které chceme mít oděv ušitý a doneseme jej ke schválení právě osobě, které ušití kupříkladu halenky svěříme.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id16248 (novesluzby.cz#23928)


Přidat komentář