Saka společenská i sportovní

Sako je dnes součástí oblečení mužů i žen. Jeho úkolem není pouze chránit před chladem, ale také reprezentovat svého nositele. Jak tedy vybrat správné sako pro každou příležitost?

Sako jako skvělý doplněk

Sako patří ke klasické výbavě každého šatníku. A nemělo by být pouze jedno. Sako dokáže dodat oblečení eleganci, dokáže zvýraznit sportovní ráz i z pracovního outfitu udělat večerní. Prostě sako je nenahraditelné. A nejen v okamžiku, kdy ho muž nabídne ženě pro zahřátí.

Dámská saka - blejzr, luxusní dámské sako, sportovní sako

Sako, blejzr, sáčko, prostě nezbytný doplněk každé ženy. Má mnoho podob a hodí se pro každou situaci i pro každý typ postavy. Může být střízlivé nebo ozdobené řasením, flitry či výšivkou. Můžete ho nosit samostatně nebo jako kostýmek. Můžete si ho koupit jako variabilní oblečení, tedy sako, sukni, kalhoty, pouzdrové šaty a vestu. Pak můžete sako kombinovat a každý den budete vypadat jinak. Sako můžete nosit v** zimě** v** teplém provedení** místo kabátu, ozdobené barevnými šálami a s baretem. V létě se nosí lehoučká saka, která dodají postavě na originalitě. Pro slavnostnější příležitosti neprohloupíte krásným luxusním sáčkem, které bude ušité z kvalitních materiálů. Může být doplněné vázačkou, páskem, květinou. Pro sportovní příležitosti se hodí saka károvaná, proužková nebo džínová. Mohou doplňovat sportovní kalhoty, šortky i kraťásky.

Jak vybrat dámské sako?

Sportovní i společenské sako musí především skvěle padnout. Musíte se v něm cítit dobře, nesmí nikde táhnout, být těsné ani příliš volné. Rukáv klasického střihu saka musí končit v místě, kde se ohýbá zápěstí. Pokud máte širší boky, volte vycpávky na rameni. Menší postavu prodlouží delší sako. Dlouhé nohy zkrátí kratší délka sako. Chcete-li opticky zmenšit postavu, volte délku saka nad kyčle. Máte-li velká prsa, vybírejte jednoduchá, nejlépe splývavá saka. Menší prsa zvýrazní velké klopy a nakládané kapsy. Souměrnou postavu zvýrazní vypasované sako a širší pás i boky naopak rovný volný střih. Do práce volte jednoduchá a jednobarevná saka klasického střihu. Pro sportovní příležitosti můžete vybírat zajímavé vzory i křiklavější barvy. Pro** společenské** a významné události volte luxusní materiály jako je satén nebo i samet. Mohou to být i látky s vetkanou zlatou nebo stříbrnou lurexovou nití. Saka mohou být zdobená sponami, vázačkami, květinou nebo broží.

Pánská saka - pracovní sako, vycházkové sako, společenské sako

Sako dělá z muže elegána. Základem je, aby dobře padlo. A je jedno, o jaký typ saka jde. Sako celkově** podtrhne** vzhled muže, pomůže mu zakrýt drobné vady na kráse. Muži si vybírají sako podle** účelu**. Nejrozšířenějším typem je pracovní sako. Kromě toho, že musí perfektně sedět, by mělo mít decentní barvy, povolený je i jemný proužek. Vycházkové sako naopak může mít jakoukoli barvu. Klidně může být i strakaté. Důležité je, aby muži slušelo a cosi o něm vypovídalo. Sportovní sako je volné, má nevázaný styl a kromě z klasických materiálů, může být i z plátna, džínoviny nebo manšestru.** Společenské sako** je určené pro zvláštní a významné události a společenské večery. Využívá se luxusních materiálů a černé nebo i bílé barvy.

Jak vybrat pánské sako?

Především podle postavy. Sako musí dobře padnout a také zakrýt nedostatky jako je větší bříško, menší ramena či méně vypracovaná hruď. Mělo by naopak vyzvednout mužovi přednosti. Vyplatí se pořídit sako z** kvalitnějších moderních materiálů.** Lépe drží tvar, mají nešpinivou úpravu, často se dají prát v pračce.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id16236 (novesluzby.cz#23044)


Přidat komentář