Půjčovna kostýmů, paruk a masek Praha

Chystáte se na maškarní ples nebo jinou zábavnou událost? Poradíme vám, jak se obléci, kde najdete nepřeberné množství masek a jak celou událost můžete pojmout. Tím se odlišíte.

Maškarní bály a různé plesy patří mezi zábavné formy společenských událostí a lidé se na ně vždy těší. Často ale řeší velké dilema. Jaký kostým si sehnat. Ocitli jste se někdy v takové situaci? Pak jste možná řešili, co si na takovou akci vzít. Většina lidí pak neví, co si vybrat a v podstatě se snaží kreativně využít vše, co najde při ruce. Většinou taková příprava končí tím, že zejména ženy jdou za čarodějnice, protože se namalují všelijakými barvami, zkombinují různé kousky svého šatníku a rozcuchají si vlasy. Muži jsou někdy střídmější, ale na druhou stranu zase není poznat, jestli vůbec mají kostým. V důsledku to dopadne tak, že se na party setká většina stejných kostýmů a akce není tak pestrá. Přitom existuje řada prodejen a půjčoven, které nabízejí tyto zábavní artikly dokonale propracované. I třeba taková čarodějnice může mít parádní klobouk, dlouhé nehty a jiné rekvizity, aby bylo vidět, že jste si na tom dali záležet. O to totiž jde.

Půjčovna masek

Nejprve se seznámíme s půjčováním kostýmů. Ne každý chce doma skladovat kostým, který si vezme jednou za čas, nebo jen jednou a každou sezonu chce masku měnit. Také se to týká nákladnějších kostýmů, které si takto vypůjčíte levněji. Díky půjčení máte šanci mít propracovaný a dokonalý model, aniž by vás stál hodně peněz. Je to jako s půjčením svatebních šatů, které můžete mít jen na tu jedinou chvíli a nemusíte vydat velké peníze za jejich koupi. Půjčování kostýmů a masek se odvíjí zcela dle vašeho přání nebo vám personál může pomoci. Můžete si vybrat, třeba pokud půjdete za čarodějnici, nějaký hábit, velký klobouk, dlouhé nehty, hůl, nasazovací nos a rozčepýřené vlasy.** Kostýmy** nemusejí být nijak jednotné a můžete je krásně kombinovat, aby byl model doveden k dokonalosti. Soubor půjčených věcí si pak rezervujete a dle nabídky půjčoven si je půjčíte na stanovenou dobu. Poté je vrátíte a nemusíte mít starosti s tím, kde budete věci skladovat.

Prodejna masek

Pokud chcete mít doma kostým na více příležitostí, už se vyplatí jej koupit. Zmínili-li jsme v předchozím odstavci, že se půjčují nákladné masky, zde se kupují třeba jednodušší modely nebo rekvizity. Můžete mít klobouk za pár korun, lehký přehoz, paruku a podobně. Obchody s maskami nabízejí velký výběr kostýmních věcí, které nestojí tolik peněz a přitom jsou velmi efektní. Takový kostým můžete vynést i vícekrát a různě si s ním pohrát.

Kostýmy - druhy

Nyní se podíváme na různé typy kostýmů, které se vám nabízejí. Až se podíváte na nabídku, už vám bude jasné, že experimentovat s rtěnkami, hřebeny, které vám zacuchají účes nebo roztrhanými punčochami, se nemůže rovnat promyšleným kostýmům z nabídky daných obchodů.

Masky a škrabošky

Velmi jednoduchý a přitom nevšední převlek. Maska různého motivu nebo škraboška skrývá tajemství, protože vám není vidět do obličeje. I to může být forma kostýmu, protože je to dráždivé, když nepřiznáte svoji identitu, o které lze jen spekulovat. Škrabošky patří mezi běžné součásti i honosných společenských akcí, kde se všichni promenují v nákladných róbách. Takový zvyk se přenáší už přes staletí a stále je velmi oblíbený.

Kostýmy

Klasické kostýmy, které firmy nabízejí, mohou být v různém podání. Například existují oblečky, které kompletně představují čarodějnici (pro malé i velké), dále můžete mít i sexy kostým, kterým nemusí vždy oslnit jen na veřejném večírku, ale lze si s ním pohrát i v soukromí. Kostýmy jsou většinou vyráběné buď v univerzální velikosti, anebo na míru, pokud chcete mít dokonalý model.

Čarodějnice

Nejvyužívanější podoba kostýmu, ovšem, jak jsme již zmínili, každý s ní experimentuje dle svého a dostupných pomůcek, co má doma. Buďte ale originální a kupte si opravdu kvalitní kostým, který bude odpovídat ideální představě o čarodějnici a ne, že se bude jednat o zohavení se.

Čert, Mikuláš a anděl

Sice je tato doba ještě daleko, ale možná znáte to, když někdo potřebuje dětem udělat tuto trojici. Domácí výroba kostýmů, kdy se využívá třásní, vlny, papíru a starých kabátů není úplně to pravé. Aby měly děti dokonalý zážitek, tak si pořiďte kvalitní kostým, na kterém bude vidět, že kompaktní a nebude působit stylem „co dům dal".

Maskot

Toto je forma kostýmu, který je kompletním převlekem a zakryje celé tělo. Můžete jej mít hlavně na nějaké akci, kdy třeba roztomilý pejsek bude rozdávat letáky, můžete jej využít na dětské party nebo třeba, když jste obchodník a potřebujete propagovat svoji činnost, může být na ulici maskot, který bude rozdávat reklamní letáky.

Paruky a klobouky

Kudrnaté vlasy, barevné prameny nebo lesklá kštice. Takovou hřívu na hlavě bez dlouhodobých účinků nevytvoříte, tudíž se nabízí jediná možnost – paruka. Z nepřeberného množství si můžete vybrat různé** typy vlasů**, které z vás udělají extravagantního rockera/ku nebo třeba se budete chlubit afrem.

Využijte možnosti mít** originální kostým** a skutečně si pořiďte propracovanou formu, se kterou budete čnít nad domácími pokusy. Užít si párty znamená i to, že budete originální a v davu se neztratíte.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id16249 (novesluzby.cz#23931)


Diskuze a zkušenosti

Pavla Jelínková | 17.09.2012 07:52
Re: Půjčovna kostýmů, paruk a masek Praha Dobrý den, chtěla jsem se zeptat kde sídlí Vaše půjčovna a zhruba v jakém rozmezí se pohybují ceny půjčovny paruk a na jak dlouho si můžu paruku půjčit. Děkuji Pavla Jelínková

Pavla Jelínková | 17.09.2012 07:52
Re: Půjčovna kostýmů, paruk a masek Praha Dobrý den, chtěla jsem se zeptat kde sídlí Vaše půjčovna a zhruba v jakém rozmezí se pohybují ceny půjčovny paruk a na jak dlouho si můžu paruku půjčit. Děkuji Pavla Jelínková


Přidat komentář