Móda zima 2015

Podzim nás mile překvapil teplým a suchým počasím, ale nic naplat, zima se začíná ozývat. Do čeho se zachumlat a které módní kousky nás zahřejí v letošní sezóně, si přečtěte v následujícím článku.

Pleteniny jsou in

Do módy se nám opět vrátily pletené věci. Máte-li v komodě odloženou vlněnou čepici a šálu, kterou vám před pár lety upletla babička, je na čase je znovu vytáhnout. Letos v nich budete mimořádně in. Širší** barety** nošené ležérně schovají jakýkoli účes a hlavně ho neponičí. Velmi módní jsou letos i čepice s klasickým severským vzorem a bambulí, k tomu dlouhatánská teplá šála.

Pletené šaty vás zahřejí

Díky za pletené šaty. Jsou velmi slušivé, ale hlavně teploučké, protože co jiného nás v zimě zahřeje lépe než vlna? Pletené šaty letos musíte mít a také je najdete v každém butiku. Můžete si vybrat mini délku, nebo lépe pro studenější dny alespoň do půli stehen. Dále mají šaty obvykle krátký rukáv nebo jsou úplně bez rukávu. Střih bývá úzký. Nemůžete udělat chybu, když celkový vzhled vylepšíte páskem, ať už širokým nebo úzkým. Pod šaty bez rukávu nebo s krátkým rukávem si stačí obléci tričko s dlouhým rukávem či halenku a teplé punčochy, třeba se zajímavým vzorem, který vhodně upoutá pozornost. Šaty mohou být s rolákem či širokým límcem, nebo i takzvanou vodou. Můžete je doplnit bižuterií na dlouhém řetízku, nebo šátkem, který lze uvázat na desítky způsobů. Každý den jinak. Na nohy obujte kozačky a můžete vyrazit do školy, do práce nebo na večírek.

Barvy sezóny

Mezi trendové barvy se letos řadí černá a jiné tmavé barvy. Pokud vám černá nesedí a vypadáte v ní příliš smutně, noste odstíny šedé a hnědé. Kromě těchto klasických barev letos září červená. Červenou barvu můžeme vídat obzvláště na trenčkotech a zimních kabátech, a samozřejmě na doplňcích.

Svetry a kardigany

Móda pro letošní zimu se celá nese ve znamení zateplení. Pořádné vlněné svetry se severskými vzory v barevných kombinacích červené, černé, šedé a tmavě modré vám zaručí žádoucí pozornost. Hodně využijete také jednobarevný hladký kardigan s páskem, či jen tak volně spuštěný** dlouhý svetr** na přiléhavé halence. Pro ty, kteří se v obtažených modelech necítí zrovna pohodlně, máme dobré zprávy. V módě jsou svetříky a halenky extra široké, které se nosí volně například přes upnuté tričko. Je to pohodlné a příjemně splývavé, takže nějaké to kilo navíc se krásně schová.

Kožešiny jsou hitem letošní zimy

Jistě jste si nemohli nevšimnout kožešin, které se nám nabízejí na téměř každém kousku oděvu již od podzimu. Tolik módní kardigany jsou doplněny o kožešinový límec, na ramínkách v buticích visí pletené vesty ozdobené kožešinovými proužky či jsou celé kožešinové. Kabáty a bundy mají kožešinové límce nebo alespoň olemovanou kapuci. Dokonce je i na čepicích a rukavicích, kabelkách, kozačkách vysokých i nízkých, také na návlecích do kozaček. Dopřejte si alespoň jeden takový módní kousek a máte zaručeno, že jste na letošní zimu řádně připraveny.

Uvažte si šátek nebo šálu

Šátky a šály jsou stále více oblíbeným doplňkem. Navíc, pokud nechcete investovat do nového svetru či kabátu, stačí si koupit nový šátek nebo šálu a nový outfit je na světě. Šátky se nosí celý rok, protože jsou jednoduchým stylistickým doplňkem a udělají parádu pro každou příležitost. V zimě vás zahřeje teplá šála. Slaďte ji barevně s čepicí a rukavicemi nebo kabelkou.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id16232 (novesluzby.cz#23022)


Přidat komentář