Železobetonové monolitické garáže - Ostrava

Každý, kdo chce mít svůj automobil pod střechou, se dříve nebo později ocitne před otázkou: jaká garáž je ta pravá? Přinášíme vám odpověď ještě dříve, než začnete samotnou stavbu garáže plánovat. Dozvíte se i další zajímavosti o monolitických stavbách.

Pokud plánujete pořízení své vlastní** garáže** a napadlo vás, že se pustíte do její stavby svépomocí, nesmíte opomenout několik důležitých zásad. Garáž na auto je v podstatě běžným stavebním objektem, takže zde platí naprosto stejná pravidla jako u stavby domů, až na několik odlišností. Pokud si myslíte, že jde o drobnou stavbu, u níž platí pouze oznamovací povinnost, mýlíte se. Stavba garáže podléhá také závěrečné kolaudaci. Je tedy třeba navštívit stavební úřad či autorizovaného projektanta, zajistit projektování garáže, stavební povolení a zajištění vlastní stavby garáže. Existuje však mnohem schůdnější cesta. Můžete si nechat postavit monolitickou garáž na klíč a nemusíte se starat o nic.

Co je železobetonová monolitická garáž?

Dříve než začnete garáž stavět, rozhodně stojí za úvahu podívat se na velice zajímavé řešení získání kvalitní garáže. Na mysli máme výstavbu železobetonové monolitické garáže, kterou vám postaví stavební firma na klíč a vy se nemusíte starat vůbec o nic. Železobetonová monolitická garáž se odlévá do jednoho technologického bloku, kdy se nejdříve vylije podlaha a následně se lijí stěny a střecha z vysoce kvalitního betonu C 25/30. Tato technologie, kdy vznikne betonový monolit, vyloučí nutnost svárů, čepů a spojovacích materiálů, které jsou obvykle u staveb jiného typu předmětem reklamací a výrobních vad. Vzpomínáte, že podobné technologie se používají při stavbě válečných bunkrů? A tyto monolitické stavby stojí dodnes. Do vaší garáže jistě nikdo střílet nebude, její životnost tedy bude snad nekonečná…

Železobetonové monolitické garáže – Ostrava

Hledáte způsob, jak zajistit garážování? Chcete postavit atypickou garáž ve svahu? Nebo hledáte konstrukci garáže, kdy můžete parkovat na její střeše? Pak pro vás máme tip na levné, ale velmi kvalitní garáže.

Jak vybrat typ monolitické garáže?

Výběr garáže začíná kontaktem stavební firmy a konzultací, jaký typ pozemku vlastníte, tedy jaký terén obsahuje. Monolitickou garáž totiž můžete nechat postavit klidně ve svahu. Pokračujete nahlédnutím do katalogu a výběrem vhodného typu stavby. Možná ještě nemáte zcela jasnou představu o budoucí podobě vaší nové garáže, ale to není žádný problém. Stavební firma vám nabídne řešení, které vás možná překvapí. Mnoho zákazníků totiž nemá ani tušení, jaké možnosti technologie železobetonové monolitické garáže nabízí. Může se jednat o samostatnou, volně stojící garáž, patrové garáže, garáž ve svahu nebo si můžete přát vybudovat dvojitou garáž. Výstavbu garáže je možné realizovat tak, aby mohla být zasypaná zeminou nebo na střechu vysadit zeleň. Zpevněná konstrukce umožňuje využít střechu jako parkoviště nebo postavit dvě patra garáží.

Všechny typy garáží ale mají jedno společné – vysokou kvalitu a životnost. Monolitická garáž je osvědčená stavba a díky velké zkušenosti stavební firmy je garáž levná a rychle realizovaná. Stavební firma vám nabídne komplexní poradenství a servis od konceptu k realizaci. Cena za garáž je po podpisu objednávky konečná, bez dodatečných nákladů. Můžete si přát garáž na klíč, kdy bude stavba přizpůsobena vašim individuálním potřebám.

Výhody monolitické garáže

Hlavní výhoda monolitické garáže je sama její podstata, tedy technologie stavby, jenž tvoří monoblok. Společnost, která železobetonové monolitické garáže nabízí, díky zkušenostem a dlouhé tradici dokáže postavit garáže na klíč v široké paletě řešení. Můžete si přát sklopná vrata, profilovanou nájezdovou hranu a další vybavení. Další výhodou je také krátká doba instalace, která trvá pouhých 30 minut. Moderní způsob výroby, který je při stavbě používán, zaručuje dlouhou životnost. Používá se totiž vysoce kvalitní beton a garáže neobsahují žádné spojovací prvky, což prakticky vylučuje možné vady. Výhodou je i fakt, že na monolitickou garáž je technický projekt již hotový a vy nemáte se zajištěním projektu žádné starosti. Garance konečné ceny, prokázaná životnost garáží a komplexní servis a poradenství, který stavební firma nabízí, jsou jasným důkazem o výhodnosti železobetonové monolitické garáže. Pokud připočteme pohodlný vstup, vysokou pasivní bezpečnost a fakt, že monolitické garáže jsou levné, jedná se o investici, která se opravdu vyplatí.

Monolitický box pro kontejnery na odpady Ostrava

Kontejnery se často stávají terčem útoků vandalů a pokud stojí kontejnery na odpady na volném prostranství, není to pro oko obyvatel příliš pěkný pohled. Proto se často staví boxy pro kontejnery, které mají za úkol toto místo trochu zútulnit. Ideálním řešením je v tomto směru výstavba monolitických boxů. Nejenže přirozeně zapadají do okolního prostředí, ale jsou v podstatě nezničitelné. Boxy pro kontejnery na odpady jsou vyráběny na klíč ve formě monolitické, železobetonové stavby. Použitím osvědčené technologie výroby z betonu B30 je garantována maximální záruka kvality. V závislosti na použitém typu může kontejner obsahovat popelnice o objemu od 60l do 1100 l. Na přání zákazníka je možno kontejner vybavit visacím zámkem, vraty či ocelovými dveřmi pro zamezení zneužívání boxu třetím osobám.

Modulové rodinné domy Ostrava

Další velice zajímavý a perspektivní nápad, který přináší využití železobetonových monolitických bloků, jsou objekty pro sociální zázemí, zahradní budky či monolitické rodinné domy. U těchto staveb je nabízena široká škála možností výstavby, a to rozměrově či počtem zvolených bloků. I zde je možno ze statického hlediska stavět železobetonové bloky na sebe. Nový dům, vystavěný z bloků je velmi moderní, může být realizován i s bazénem a rozhodně se nejedná o kýčovité podnikatelské baroko. A myslíte si, že rodinný dům z mono bloku nemůže být teplý a útulný? To se velmi mýlíte. K výstavbě se používají nejmodernější technologie, zateplovací systémy a jako materiál se používá kombinace sklo a dřevo. Tyto materiály pak hrají důležitou roli v celkovém pojetí domu, a to nejen při pohledu zvenčí. V interiérech se dřevo také často používá a vedle betonu se vyjímá skvěle. Podlahy monoblokového domu mohou pokrývat také prkna, která s velkými francouzskými okny dodávají pocit spojení s exteriérem a okolní přírodou.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id16196 (novesluzby.cz#23209)


Přidat komentář