Zahradnické služby - Kladno a okolí

Jaro je za dveřmi a s ním i nejvyšší čas dát do pořádku zahradu a připravit ji na letní měsíce, kdy bude opět okrasou každého domu a příjemným místem pro odpočinek. Jak se o zahradu správně postarat?

Zahradnické služby - Kladno a okolí

Pokud nemáte čas nebo vlohy upravit zahradu podle vašich představ, přenechejte zahradnické práce firmě, která poskytuje zahradnické služby k naprosté spokojenosti zákazníků. Firma pana Jiřího Erlebacha nabízí kompletní služby v oblasti zahradnictví a jejich hlavní náplní je realizace zahrad na klíč, projekce rodinných zahrad, komplexní servis a celková údržba exteriérů. Firma Jiřího Erlebacha se orientuje na potřeby zákazníka a při uskutečňování představ klienta jsou naprosto profesionální a dokážou uspokojit ty nejnáročnější požadavky. Pan Jiří Erlebach nabízí také služby hodinového manžela ve Slaném.

A co nabízí firma pana Erlebacha? Kompletní údržby zahrad, prořezy stromů, projekty a realizace zahrad, stříhání živých plotů, stavbu kamenných zdí, stavbu záhonů, sekání a údržbu trávníků a mnoho dalších prací. Zahradnické služby v Kladně naleznete na : http://zahradniprace.webnode.cz/, nebo se ptejte telefonicky na čísle: +420 777 686 878 či prostřednictvím emailové adresy: jiri.erlebach71@seznam.cz.

Zahradnické služby - Kladno a okolí

  • Jiří Erlebach
  • Tel.: +420 777 686 878
  • Email: jiri.erlebach71@seznam.cz

Realizace a údržba zahrad v Kladně a okolí

Upravená a vzhledná zahrada je vizitkou každého domu a vždy upoutá pozornost kolemjdoucích. Na takovém zahradě se musí každý obyvatel pozemku cítit dobře a trávit na ní rád svůj volný čas. Na upravené a udržované zahradě se dobře odpočívá a toto místo přímo vybízí k tomu prožívat zde krásné chvíle o samotě nebo s přáteli. Ne každý, zejména ten, kdo neustále chodí do práce, nemá čas na dostatečnou a tolik potřebnou údržbu jeho zahrady a zeleně. Proto jsou k dispozici firmy, které rychle a profesionálně pomáhají majitelům ke krásné a upravené zahradě. Upravená zahrada, která je pravidelně udržovaná, slouží samozřejmě jako dekorace, ale také jaké místo, kde si člověk rád oddychne, kde posedí s rodinou nebo kde se s dětmi či s domácími mazlíčky vyblbne. Aby zahrada plnila své účely, musí být upravená.

Projekty zahrad, projektant Kladno

Projekty zahrad, které jsou zpracovány od odborného zahradního architekta, jsou při zakládání nové zahrady naprostou nezbytností. Projekt zahrady by měl zahrnovat komplexní koncepci zahrady se zohledněním veškerých požadavků investora i odborných pravidel. Před zpracováním projektu samozřejmě vždy dochází k osobní schůzce v místě, kde se bude zahrada realizovat. Projektant projedná všechny představy a požadavky klienta, zjistí a prověří místní podmínky, apod. Je nejlepší, pokud zahradnická firma disponuje při tvoření projektu projekčním počítačovým programem s 3D vizualizací, kdy je investorovi umožněno nahlédnutí na budoucí vzhled jeho zahrady a kdy investor může do celkového vzhledu zahrady zasahovat a upravovat jej do té doby, než bude naprosto spokojený. Výstupem zahradního projektu je následné půdorysné členění ploch a detailní plán s vyobrazením všech sazenic, rostlin, stromů a dekorací, které budou budoucí zahradu zdobit.

Prořezy stromů na Kladensku

Kácení a prořezávání stromů a keřů se provádí na počátku vegetačního období. Tyto práce patří mezi běžné a naprosto samozřejmé potřeby pro údržbu každé zahrady. Bez nich by vaše zeleň chřadla a jistě by neplnila ten užitek, pro který byla na zahradě založena.

Proč prořezat stromy

Prořezy stromů provádí odborníci pečující o zahradu a zeleň z několika různých důvodů, kdy tím nejdůležitějším je bezpečnost stromů, které zasahují do plotů, staveb nebo jiných prvků zahrady, a tento zásah není rozhodně žádoucí. Dále např. stromy, které poničila bouřka, vítr nebo krupobití jsou nebezpečné zdraví i životu lidí a zvířectva. U takto poškozených stromů je jejich prořez jediným řešením. Prořez je samozřejmě nutný i u těch stromů, které nejsou svému okolí nebezpečné, ale které pro hustotu větví již neplní svůj účel. Například jabloně či jiné ovocné stromy, u kterých jsou větve zanedbány, jistě neplodí tak, jak by měly. Na takových stromech vám může vyrůst opravdu mnoho plodů, ale v tak bídné kvalitě, která nemá s klasickým zdravým plodem téměř nic společného. Chcete-li mít opět ovoce kvalitní, veliké a zdravé, nechávejte stromy pravidelně prořezat.

Živé ploty a jejich údržba Kladno

Živé ploty plní na zahradě jak praktickou, tak i estetickou úlohu. Živé ploty se často používají místo opravdového plotu, aby ohraničili pozemek, ale také bývají vysázeny uvnitř zahrady a plní tak architektonický prvek zahrady. Než se pro živý plot rozhodnete, měli byste zvážit jeho úlohu. Některé rostliny, které jsou pro živé ploty určené, dobře odolávají větru, husté ploty dokážou účinně tlumit hluk. Pokud zvolíte trnité rostliny, tyto dokážou vytvořit skoro neprostupnou bariéru. Pokud zvolíte takovou rostlinu, která roste do větších výšek, než požadujete, pamatujte na to, že se budete muset o takový plot starat a pravidelně u něj zajišťovat stříhání. Stříhání živých plotů není nic pro ty, kteří se zahradnickými službami zabývají a kteří jsou pro tyto práce náležité vybaveni a to jak potřebnou technikou, tak i zkušenostmi.

Péče o trávník zahradní firmou Kladno

Trávník na zahradě bude vypadat pěkně tehdy, když si jeho majitel ušetří trochu času a bude se o něj náležitě starat. Nejčastější údržbou trávníku je jeho sekání a udržování úhledných okrajů, ovšem trávníku není cizí ani jeho hnojení, zalévání, provzdušnění, vyhrabání suchého listí a jiné důležité práce.

Sekání trávníku Kladno a okolí

Sečení trávy povzbuzuje trávu k rašení nových výhonků a dochází k vytlačování plevele. Aby bylo tohoto účinku skutečně dosaženo, postačí sekat málo, ale zato často. Pokud máte zahradu malou, jistě to pro vás neznačí žádný problém a naopak se u sečení trávy odreagujete. Ale co dělat, když je váš pozemek rozlehlý a téměř každodenní sekání trávy vás pořádně otravuje? Přizvěte si pomocníka, který vám se sekáním trávníku a s celkovou údržbou zahrady pomůže.

Pokládka travních koberců v Kladně

Travní koberec se může pokládat kdykoliv, tedy kromě velmi horkého a suchého počasí, nebo naopak dosti studeného zimního dne, kdy je půda zmrzlá. Nejvhodnější dobou pro pokládku travního koberce je podzim nebo brzy na jaře, kdy nebude trávník příliš zatěžován a bude tak mít prostor se dostatečně usadit dle potřeby. V létě je navíc poněkud složitější udržovat trávník neustále vlhký. Travní koberec vypadá opravdu dobře a nemusí být ani příliš drahý. Než travní koberec koupíte, měli byste jej vždy zkontrolovat, abyste se přesvědčili, že je pěstěný, vysetý a ne luční. Tuto úlohu můžete také nechat na odborníkovi, který vám travní koberec položí. Luční koberce jsou levné, ale je zde riziko, že můžou obsahovat směs hrubých travin a plevele, což vám může do budoucna způsobit mnoho problémů. Mezi výhody travního koberce patří to, že se výsledek dostaví okamžitě a vy nemusíte čekat dlouhé měsíce, než tráva vyroste tak jak má, tento trávník má také přesně určené okraje, při jeho zakládání se vyhnete pletí, můžete jej pokládat v kteroukoliv roční dobu, atd.

Trávní koberec

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id16215 (novesluzby.cz#23616)


Diskuze a zkušenosti

zoubek v. | 17.06.2014 14:16
Re: Zahradnické služby - Kladno a okolí firma nebere telefony


Přidat komentář