Zahradnické práce Středočeský kraj

Zahrada je živý organizmus. Od jejího založení až do daleké budoucnosti se vyvíjí a mění. Roste do šířky i výšky, zabírá stále více místa. Proto by měla být naplánována obezřetně a pak pravidelně udržována i usměrňována.

Zahrada jako druhý domov

Vytvořit opravdu** krásnou a účelnou zahradu** není vůbec jednoduché. A je celkem jedno, zda zakládáte zahradu novou nebo ji rekonstruujete. Existují však určitá pravidla, která platí pro obě varianty. ZahradaZákladem krásné a účelné zahrady je kvalitní plán, který zahrnuje plán nebo chcete-li projekt rozvržení terénních úprav, staveb i výsadby. Celý tento plán je nutné realizovat postupně, přesně tak, jak to vyžadují jednotlivé rostliny. A je třeba si uvědomit i to, že zahrada je jiná v každém ročním období, že jednotlivé rostliny jsou živé a potřebují správnou dobu své výsadby. To znamená, že založení nebo rekonstrukci zahrady je nutné často rozvrhnout do dvou let. Kdo vám tvrdí opak, ten se mýlí. Nelze totiž rostliny, které potřebují vysadit na podzim, vysadit na jaře. A ty, jež potřebují jarní výsadbu zase na podzim. Jedny by vám nejspíš zmrzly a ty druhé zase uschly. Navíc pro jejich zdárný růst, byste potřebovali mnohem více sil.

Zahradnické práce - Středočeský kraj

realizací i rekonstrukcí zahrady je dobré se obrátit na profesionální firmu. Ta vám může celou zahradu vytvořit podle plánu sama nebo vám může pomoci s jednotlivými etapami. Firmou, která má velmi dobré reference a zároveň nabízí i kvalitní a obsáhlé zahradnické služby je firma FAZT s.r.o. Svým klientům nabízí realizaci, údržbu a rekonstrukci zahrad, stejně jako realizaci dílčích úkonů, jako je pokládání trávníků, stříhání živých plotů a stromů, výsadba či tvorba skalky. Objednat si můžete celoroční údržbu zahrady, stejně jako jen sezónní. Objednávky prací nebo dohodnutí předběžné schůzky můžete uskutečnit pomocí e-mailové adresy lada.fajt@seznam.cz nebo telefonního čísla +420 720 468 561. Vždy budete překvapeni příjemným přístupem.

Zahradnické práce Středočeský kraj

  • FAZT s.r.o. - Ladislav Fajt
  • +420 720 468 561
  • lada.fajt@seznam.cz

Realizace zahrady Středočeský kraj

Mnoho lidí se domnívá, že realizace zahrady na takzvané čisté pláni je nejlepší. Ale ono to až tak dobré není. Chybí zde vzrostlé stromy, dominanty a vůbec celkově je nutné velmi dlouho čekat, než zahrada poskytne to pravé útočiště. Ovšem zase je krásné dívat se, jak zahrada roste, rozrůstá se a sílí. Aby realizace zahrady byla úspěšná je zapotřebí vypracovat podrobný plán. Ten vám vyhotoví buď zahradní architekt, nebo zahradní designer. Často však tento plán umí vytvořit i soukromá zahradní centra, která mají s tvorbou zahrad řadu zkušeností. Realizaci plánu je dobré svěřit právě zkušené zahradní firmě. A úplně nejlépe uděláte, pokud se domluvíte nejen na realizaci, ale i sezónní nebo průběžné údržbě zahrady. Zahradní firma vám totiž může pomoci právě s vývojem zahrady. Realizace zahradyDokáže zajistit, aby zahrada v době růstu nebyla nudná ani smutná a dokonce se umí postarat, abyste v ní našli stín. Jde to s pomocí znalosti letniček a dvouletek, kterým se někdy říká dočasné výplňkové rostliny. Pomohou i přenosné kontejnery s popínavkami a nádobové rostliny.

Rekonstrukce zahrady Středočeský kraj

Ta je zase o něčem úplně jiném. Rekonstruovaná zahrada většinou má již vzrostlé stromy, různé solitéry, ale také rostliny, které již značně přerostly, zestárly a celkově jsou nevzhledné. Často jsou v takové zahradě i ovocné stromy a keře, které již neplodí nebo zásluhou špatného nebo vůbec žádného řezu plodí jen velmi málo. I u rekonstrukce takovéto zahrady je dobré mít** plán**. Minimálně plán, který řekne, co ponechat, co odstranit a pak** plán** nového uspořádání a výsadby.** Zahradní firma je zde nezbytností.** Zkušení zahradníci vědí, kdy a jak se postarat o stromy a keře, jak prořezat, případně naroubovat ovocné stromy. Rekonstrukce zahradyVědí, co je dobré ponechat na místě, co je lépe vykopat a zlikvidovat. Umí využít vzrostlých stromů, stejně jako stávající výsadby. Ani rekonstrukce zahrady by neměla proběhnout naráz. Jde o to, že náhlé velké prořezání stromu, může strom naprosto zničit. Navíc na velký výchovný řez reaguje strom po svém. Začne vyhánět nespočet výmladků. Proto je lépe tyto činnosti rozvrhnout do delšího časového úseku. Stromy se vám pak odmění kvalitní úrodou.

Údržba zahrady Středočeský kraj

Tak to jsou každodenní práce, stejně jako práce v delších časových úsecích a samozřejmě práce sezónní. Na každém záleží, na co si troufá. Já však každému doporučuji, aby se alespoň se sezónními pracemi obrátil na zkušenou zahradní firmu. Není to doporučení proto, že bych chtěla někomu dohodit práci. Toto doporučení vychází z pozorování lidí, kteří svými silami a s malými znalostmi udržují své zahrady. Vím, že se maximálně snaží a jistě si přečtou řadu rad, jak zahradu udržovat. Jenže ono to tak jednoduché není. Jen poznat základní požadavky na řez stromů je náročné. A pokud se do řezu pustí laik, který nemá ani to správné nářadí, může udělat spoustu chyb, které již nelze odstranit. Proto každému doporučuji vyzkoušet, alespoň jednou za čas služby zahradní firmy. Ta poradí, ořeže, doporučí a podle vašeho přání i provede zahradní práce. Tak budete mít krásnou zahradu, která se bude vyvíjet jen tak, jak vy sami si přejete. Údržba zahrady

Celoroční údržba zahrady Středočeský kraj

Kdo však touží po krásné zahradě a nemá čas na její údržbu, může služeb zahradní firmy využívat po celý rok. Nevypadá to většinou tak, že se vám firma na zahradu nastěhuje a vy jen platíte. Ale, dohodnete si požadované práce, v určitém rozsahu v průběhu celého roku. Tak budete mít zahradu vždy upravenou a zároveň budete mít přesný přehled o tom, kolik vás údržba stojí.

Pokládání trávníků Středočeský kraj

Trávník je specifická část zahrady. Někdo jej prostě zaseje pohrabáním hlíny, rozhozením semene, zaválením a pokropením. A stačí mu to. Jiný majitel zahrady se chce pyšnit krásným trávníkem, chce se brouzdat bosýma nohama v jemné trávě. Pokládání trávníkůTen by měl využít profesionálních služeb zahradní firmy, která mu trávník založí. Buď provede kompletní přípravu hlíny a trávník založí výsevem, nebo použije k založení travních pásů. Využití travních pásů je sice dražší, ale také rychlejší a dává jistotu, že tráva je již zakořeněná.

Stříhání živých plotů Středočeský kraj

Ne každý je nadšený z betonových nebo jinak zděných plotů. A drátěné ploty zase neposkytují žádné soukromí. Stříhání živých plotůTo je důvod, proč řada majitelů zahrad sahá k výsadbě živých plotů. Je možné vysadit živý plot, který se nemusí stříhat ani tvarovat. Ale i zde je nutné plot časem pravidelně usměrňovat řezem, zmlazovat. Případně v určité výši zastavit nebo zpomalit jeho růst řezem. Stříhané živé ploty je nutné stříhat pravidelně do požadovaného tvaru, nejlépe zahradními speciálními nůžkami. To vyžaduje řadu zkušeností, času i nutnost uklidit ostříhané větve. Zahradní firma vám ostříhá živý plot přesně podle vašich představ a do jaké výšky si budete přát. Kromě toho vám může i vybrané části nebo stromky či keře ostříhat do tvaru. To zajímavě oživí vaši zahradu.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id16218 (novesluzby.cz#23688)


Přidat komentář