Zahradnické a úklidové práce - Říčany a okolí

Mít nádhernou a upravenou zahradu je snem každého. Ovšem každá zahrada žádá starostlivé opatrování a udržování. V každém ročním období je zapotřebí jiná péče. Nejlépe nám s tím pomůže zkušený odborník, který péči o zahradu rozumí.

Vlastnit celoročně upravenou zahradu znamená vykonat obrovský kus práce. V nynější moderní době lidé přebytkem času neoplývají a na péči o zahradu mnohdy není čas. Je letitou pravdou, že tam, kde mají upravenou zahradu, je práce na zahradě koníčkem, a to obrovským, anebo si jednoduše zvou k provedení zahradnických a úklidových prací odbornou firmu. Tyto společnosti své práci rozumí, mají mezi svými zaměstnanci odborníky vyučené v zahradnických školách a vlastní potřebné nástroje a stroje, které jejich práci zdokonalí, zrychlí a zkvalitní. Žádat je můžete také k provedení úklidových služeb, jako je hrabání listí, úklid sněhu či k provádění menších zednických oprav na zahradách.

Zahrada a její celoroční údržba Říčany

Celoročně je** péče o zahradu** spojená velkým množstvím různorodých činností. Začněme zimou, kdy každá zahrada, trávník, rostliny, keře i stromy dostanou pořádně zabrat. Důležité je po zimě odstranit všechny spadané a ulomené větve a listí, pohrabat trávník a zlikvidovat staré a uhynulé trsy trávy. Důležité je trávník správně pohnojit a zkultivovat, aby nám v létě dělal jen radost. Stejné je to u keřů a stromů, které potřebují prořezat, prostříhat i přihnojit. Tuto práci by měl provádět rozhodně ten, kdo se alespoň trošku vyzná a má znalosti z oblasti zahradnictví. V létě přichází radost z rozkvetlých stromů a rostlin, ovšem je zapotřebí řádné vláhy a pravidelného sekání trávníků. Pokud máme zahradu užitkovou, radost nám udělá sklizení vlastnoručně vypěstované zeleniny a ovoce. Na podzim je potřeba zahradu řádně připravit na zimní odpočinek. Musí se pořádně zrýt, odstranit nežádoucí větve a listí, přikrýt rostliny a keře před zimou. Řádně očistit a ošetřit zahradnické nástroje, osušit a schovat je před mrazy do sucha, aby zbytečně nerezivěly a nedocházelo k jejich zničení.

Na každé zahradě je celoročně, tedy s výjimkou zimy, co dělat. Někdy i v zimním období zahrady vyžadují značnou péči, převážně tehdy, kdy napadne mnoho sněhu, který je potřeba z malých keříků setřepat, aby nedošlo ke zlomení slabších větví či ke zničení celé rostliny. Ne všechnu péči zvládne neodborník, občas taková rada či přenechání zahradnické práce odborníkovi, ušetří nejen čas, ale také životnost rostlin, keřů a stromů, a v neposlední řadě i finance, které by se do zakoupení nových rostlin museli investovat.

Údržba trávníku, sekání, hnojení trávníku Říčany a okolí

Za trávník je považovaná každá travnatá plocha, která je udržovaná, mnohdy parkového vzhledu. Při výsevu trávníku se používají speciální travní semena, která jsou míchány pro různé účely. Máme travní směs pro hřiště, parky či pro běžnou zahradu, ve které se může objevit i semínko pampelišky či sedmikrásky. Na trhu je dnes již běžné koupit také předpěstované trávní koberce, díky kterým trávník v okolí nových výstaveb je ihned krásný a mohutný. Jde stále zatím ale o drahou investici. Obecně se trávník používá pro veřejné prostranství v parcích, na náměstích, v klidových zónách a okolo rodinných domů. Kvalitně zastřihovaný a hustý trávník je velmi slušivá záležitost, dalo by se říct, že jde o jakousi prestiž. K údržbě trávníků se používají sekačky trávy, kultivátory trávníků a také kvalitní trávní hnojiva. K docílení nádherného trávníků je zapotřebí také dostatek vláhy, což dnes běžně řeší zavlažovací systémy zabudované v zemi.Trávník je základní dominantou každé zahrady. Dnes je běžné vidět u každého rodinného domu krásný a udržovaný trávník, který nahradil užitkové plochy dříve určené pro pěstování ovoce a zeleniny.

Péče o zimní zahradu, zahradnická firma Říčany

Mnoho staveb  se dnes pyšní** zimní zahradou**. Většinou je to místnost, která je spojená přímo s domem, anebo jde o místnost napojenou na pergolu či verandu. Některé zimní zahrady jsou osázené různými druhy rostlin, jiné se honosí převažujícím druhem, jako například kaktusy, bonsají, lilií, citrusovníky apod. Také v zimní zahradě je důležité pečovat o rostliny, které v letním období potřebují zastínit před přílišným slunečním žárem, a naopak v zimních měsících nesmí dojít k promrznutí. Pokud potřebujete poradit s péči o rostliny, nebo sami nemáte čas na ošetřování rostlin, výborným řešením je obrátit se na firmy, jenž tyto služby poskytují. Získáte také záruku, že dáte rostlinám tu nejlepší péči.

Zimní úklid sněhu a podzimní hrabání listí Říčany a okolí

Krásná zima sebou přináší nemalé starosti s úklidem sněhu. Pokud sami nemáte dostatek síly či času na odklízení sněhu z Vašeho pozemku, z chodníků před domem, zkuste se poptat v okolí na firmy, které tyto služby nabízejí. Je to výtečné východisko, které lidem umožní hned po ránu chodit po uklizených chodnících a cestičkách, ale i tehdy, kdy velká sněhová kalamita znemožňuje obyvatelům objektu výjezd auty či vůbec se dostat ven z nemovitostí.

Podzim je krásný, různobarevné listí jistě lahodí každému oku. Problém nastává, když musíme listí shrabat a zlikvidovat, aby nedocházelo k zahnívání listí a tím ničení trávního porostu. Listí se prostě musí z trávníků před zimou dát pryč. A to ne jen u soukromých objektů, ale také všude ve veřejných parcích a sadech. Opět je řešením objednat si tyto služby u společností, které rádi tuto práci provedou, které mají dostatek potřebných zařízení a strojů  k odstranění listí, či případného rozemletí i kompostování.

Drobné zednické práce v Říčanech

I na zahradách je občas potřeba provést drobné zednické úpravy a práce. Toužíte-li po venkovním krbu, postavení zídky či pokládce venkovní dlažby, není to žádný těžký úkol pro šikovného zedníka. Pomůže také s postavením či opravou kamenného plotu, špaletováním oken i s drobnými opravami omítky. Mnoho zedníků dnes zvládá také postavit verandu či pergolu, které prodlouží pobyt venku, mnohdy až do dlouhých nočních hodin v letním období.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id16213 (novesluzby.cz#23613)


Přidat komentář