Rostliny kvetoucí v zimě

Pokojové rostliny zpříjemňují a ozdravují bydlení. Pokud navíc krásně kvetou, mohou ozdobit okno, stůl nebo se stát solitérou, která bude přitahovat pohledy. Aby kvetly co nejdéle, je důležité se o ně správně starat.

Pokojové rostliny pro zimní období

Každá květina kvete v jinou roční dobu. Pokojové rostliny se mohou svými květy pyšnit, i když venku mrzne, až praští. Potřebují však od člověka správnou péči. To znamená najít vhodné místo, správnou zálivku, hnojení, dostatek světla. Je zapotřebí je ochránit před průvanem a náhlými změnami teplot. Pak často kvetou po celou zimní sezonu.

Módní orchideje kvetoucí v zimě

Staly se módou i vášní. Doplňují tak jen pár měsíců moderní interiéry nebo je pěstitelé opečovávají a po odkvetení se snaží opět přivést do květu. V zimě kvetou epifytické druhy. Patří mezi ně Phalaenopsis neboli můrovec, Vanda a někteří zástupci rodu Paphiopedila a Dendrobium. Všechny tyto druhy lze pěstovat v klasických bytech. Nejlépe pokvete Phalaenopsis neboli můrovec. Je orchidejí i pro začátečníky. Kvete v mnoha barvách a velmi dlouho. Na rozdíl od ostatních jmenovaných druhů se mu velmi dobře daří v květináči na okně. I když přímý úpal nesnáší. Můrovci často přes okraj květináče přesahují** vzdušné kořeny**. To je správně. Jako epifytická orchidej potřebuje pro své kořeny vzduch i světlo a tak vypadá nádherně i v průhledných barevných květináčích. Orchideje potřebují** speciální substrát**, který zakoupíte v květinářství. V době květu se jedenkrát týdně hnojí speciálním hnojivem pro orchideje. Nejvhodnější je asi hnojivo ve spreji. Můžete však použít i hnojivo do zálivky nebo nově i hnojivé tyčinky pro orchideje. Zalévání má také svá specifika. Orchidej podle teploty v místnosti jedenkrát až dvakrát za týden ponořte i s květináčem do měkké vody a po pár minutách nechte okapat. Voda se však nesmí dostat do listové růžice.

Africká fialka neboli Saintpaulia kvetoucí v zimě

Jde o vděčnou a krásně kvetoucí pokojovou rostlinu, která často kvete bez přestávky po celý rok. Její květy mohou mít spoustu barev i více barev na jednom květu. Nejčastěji jsou však nabízeny** odstíny růžové a fialové**. Saintpaulia potřebuje rozptýlené světlo, pravidelnou zálivku a občasné hnojení.

Vánoční hvězda, květina kvetoucí v zimě

Patří k vánocům a mnoho lidí se domnívá, že** květem jsou červené listeny**. Květ však je vlastně žlutý malý střed uprostřed nich. Listeny získají svou barvu zásluhou zatemňování. Mohou být tradičně červené nebo žluté, růžové i žíhané. Jsou citlivé na průvan a chladný vzduch. Zalévejte měkkou dešťovou vodou a jedenkrát za týden přihnojte hnojivem pro kvetoucí pokojové květiny.

Hippeastrum cultivars, česky Hvězdník

Běžně tato rostlina kvete po novém roku. Květinářství ji nabízejí i jako vánoční květinu. Má nádherné květy ve tvaru kalichu, které vyrůstají z velké cibule. Čím je cibule větší, tím více je květů. Květy mohou být jednobarevné nebo vícebarevné. Hvězdník pro opakované kvetení potřebuje klid bez zalévání až osm týdnů. Pak opatrně začněte zalévat a až se objeví první listy i hnojit. Hvězdníku nevadí suchý vzduch, proto je ideální rostlinou do bytů s ústředním topením.

Vánoční kaktus, květina na zimu

Je nádherný, má spoustu květů a každým rokem je jich více. Stačí dodržet pěstební postup. Po odkvětu je umístěte do chladnější místnosti a občas je zalijte. V květnu přesaďte a pravidelně zalévejte a hnojte až do konce srpna. Pak nastane období asi osmi týdnů, kdy** kaktus** nesmíte zalévat. Jakmile se na konci stonků objeví maličká poupátka, je dobré kaktus osprchovat nebo alespoň lehoučce otřít stonky od prachu a jak mají poupátka asi dva milimetry dát kaktus na konečné místo, kde ho po celou dobu kvetení budete zalévat a hnojit hnojivem pro kvetoucí rostliny.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id16195 (novesluzby.cz#23126)


Přidat komentář