Robotické sekačky on-line

Máte zahradu? Pečujete o ni rádi nebo je to pro vás spíše nepříjemná povinnost? A co sekání trávy, baví vás? Ať je to tak nebo tak, poradíme vám, jak si sekání trávy co nejvíce usnadnit díky robotické sekačce.

Robotická sekačka je inteligentní přístroj, který se o vaši zahradu postará úplně sám. Odpadnou vám všechny starosti spojené s běžnou sekačkou, jako je pravidelné dokupování a doplňování benzínu a pak ještě otázka, jak naložit s posečenou trávou. Jak je to možné?

Chytrá a samostatná robotická sekačka

Robotická sekačka totiž funguje na elektřinu, proto benzín nepotřebuje. Navíc se nabíjí zcela sama, kdykoliv potřebuje, takže nemusíte pravidelně kontrolovat, zda má dostatečně nabité baterie. Další výhodou robotické sekačky je to, že už nebudete muset jezdit po zahradě se sekačkou nebo chodit s vyžínačem, protože jak už název napovídá, robotická sekačka pracuje jako robot, čili úplně sama. A jaktože vám u této sekačky odpadnou starosti s posečenou trávou? Je to jednoduché – robotická sekačka seká trávu pravidelně a často. Díky tomu jsou posečené kousky trávy tak malé, že spadnou na zem ke kořínkům trávy, kde se rychle rozloží. Nejenže nebudete muset posečenou trávu shrabávat, ale ještě ji budete mít pravidelně přihnojovanou ekologicky čistým hnojivem – rozkládajícími se zbytky posečené trávy.

Váš trávník bude díky pravidelnému sekání vzorně upravený, díky přihnojování posečenými kousíčky trávy bude mít stále dost živin, takže bude vypadat opravdu nádherně. A nejlepší na tom je, že pro to nebudete muset hnout ani prstem, robotická sekačka se o vše postará sama. Robotická sekačka je ekologická nejen tím, že vám trávník sama pohnojí zbytky trávy. Ještě je navíc na elektřinu, takže nevypouští žádné zplodiny jako benzínové sekačky. Pokud vás robotická sekačka zaujala, máme pro vás tip, kde si ji můžete pořídit.

Vše pro zahradu online

Jste milovníci zahrad? Je zahrada vaším velkým koníčkem? Pokud ano, pak vás jistě zaujme internetový obchod Zahrada v pohodě, kde seženete vše pro zahradu, mimo jiné i robotické sekačky. Vybrat si zde můžete z několika typů robotických sekaček. Záležet bude především na tom, jak velká je vaše zahrada, neboť jednotlivé typy robotických sekaček jsou určeny pro zahrady různých velikostí. Ta nejvýkonnější robotická sekačka je určena pro plochu trávníku o velikosti až 3000 metrů čtverečních.

Jak vybírat robotickou sekačku?

Při výběru robotické sekačky bude záležet především na tom, jak velká je travnatá plocha, kterou budete chtít robotické sekačce svěřit do péče. Základní modely S jsou určeny pro plochu o velikosti maximálně 400 metrů čtverečních trávníku. Výkonnější model M zvládne v perfektním stavu udržovat trávník o rozloze 1500 metrů čtverečních. Pokud máte na zahradě opravdu rozlehlou travnatou plochu, pak by mohl vaše nároky uspokojit model robotické sekačky, který se zvládne perfektně postarat o plochu velkou až 3000 metrů čtverečních.

Jak robotická sekačka pozná, kde má sekat trávu?

Když si pořídíte robotickou sekačku, bude na vás, kterou plochu nebo plochy ve vaší zahradě ji vyčleníte pro pravidelnou údržbu. Z hlediska toho, jak robotická sekačka rozeznává plochu, která je jí vymezená, rozeznáváme dva základní typy robotických sekaček.

Čidla travnatého povrchu

Nižší modely robotických sekaček, které jsou určeny pro trávníky do plochy 400 metrů čtverečních, mají senzory travnaté plochy. Díky tomu se bude sekačka pohybovat pouze po travnaté ploše vaší zahrady.

Obvodové vodiče

Vyšší modely robotických sekaček, které jsou určeny pro větší travnaté plochy a které se dokáží starat i o více travnatých ploch, potřebují pro správné fungování instalaci obvodového vodiče, který jim vymezí jejich pracovní plochu. Obvodový vodič může být upevněn na povrchu nebo pod povrchem půdy. Díky tomuto vodiči se bude sekačka neustále držet v jeho hranicích, přičemž může zvládat pravidelně sekat až 3 nebo u některých modelů až 4 takto vymezené plochy. Vodič do dvou týdnů zaroste do trávníku.

Nemůže robotická sekačka spadnout do bazénu?

Na zahradě může být spousta překážek. Mezi nejčastější patří například v zemi zapuštěný bazén nebo třeba schody do nižší části zahrady atp. A jak na tyto překážky reaguje robotická sekačka? Nemůže se stát, že by prostě sjela do bazénu nebo spadla ze schodů? U robotických sekaček se naštěstí ničeho takového obávat nemusíme. Když si pořídíme robotickou sekačku, vymezíme jí její pracovní plochu obvodovým vodičem. Díky tomu se sekačka vyhne takovým místům, kde by ji hrozil pád. U modelů které nepotřebují obvodové vodiče, je to ještě jednodušší. Tyto modely jsou vybaveny pádovými čidly, tudíž pokud se dostanou například na kraj schodů, zastaví se a vzápětí pojedou zpět. Robotické sekačky mohou pracovat v maximálním sklonu terénu 27 stupňů, tudíž jsou vhodné i pro členité zahrady.

Dešťové senzory robotické sekačky

Robotická sekačka je vybavena také dešťovými senzory. To znamená, že pokud prší, sekačka neseče.

Jsou robotické sekačky bezpečné?

Robotická sekačka pracuje sama. Nemůže se proto stát, že by třeba na někoho najela a poranila ho? Toho se určitě obávat nemusíme. Nože robotických sekaček jsou schovány pod tělem sekačky,takže i kdyby sekačka narazila do člověka, neublíží mu. Sekačky jsou vybaveny čidlem zdvihnutí, takže pokud by sekačku například chtělo převrátit zvědavé dítě, sekací nůž se automaticky zastaví. Navíc je nůž vybaven ještě pasivní ochranou, kterou tvoří kryt nože. Oba typy robotických sekaček jsou navíc nastaveny tak, že pokud narazí do překážky, například do kamene nebo i do stojícího člověka, do psa nebo třeba do dítěte hrajícího si na trávníku, nebudou se ho snažit „přetlačit“, ale zastaví se a vzápětí se rozjedou v mírně jiném směru zpět.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id16204 (novesluzby.cz#23362)


Diskuze a zkušenosti

Slyšel jsem, že existují robo | 29.08.2014 15:16
Re: Robotické sekačky on-line Kdy se mi vyplatí robotická sekačka?

janis | 02.09.2014 10:21
Re: Robotické sekačky on-line když je člověk lenoch, má alergii nebo nemá čas a síly si posekat sám

janis | 02.09.2014 10:23
Re: Robotické sekačky on-line já jsem případ alergika s robotickou sekačkou

Verner | 18.09.2014 21:21
Re: Robotické sekačky on-line Tak taky mám alergii, ale spíš se mi nechce sekat, protože mě to nebaví

janis | 20.09.2014 09:46
Re: Robotické sekačky on-line tak na to je robotická sekačka taky super, odjezdí si to sama :-)


Přidat komentář