Realizace vrtané studny a montáž čerpadla Jihlava a celá ČR

Každý, kdo vlastní rodinný dům a má při něm vlastní studnu, ví, o jak moc cenný zdroj vody se jedná. Díky studni můžete zadarmo nejen zalévat zahradu, ale také z ní rozvést vodu do domu a využívat ji jako užitkovou.

Proč mít na zahradě studnu

Vzhledem ke stále se zvyšujícím cenám, mimo jiné i za vodné a stočné, stále více lidí při stavbě nových rodinných domů myslí na to, že si nechají realizovat dvojí rozvod vody, k čemuž je potřeba mít na pozemku studnu.

Pitná voda z vodovodního řádu bývá určena pro kuchyň a do koupelny, či WC se rozvede méně kvalitní voda ze studny.

Studna slouží samozřejmě i jako zdroj vody pro zalévání zahrady a trávníků, zvláště pokud máte zavlažovací zařízení. Jestliže vlastníte větší zahradu, byly by bez studny náklady za vodu z vodovodu opravdu obrovské. Vlastníte-li rodinný domek, může Vám vrtaná studna, zvláště s dnešním tempem růstu cen, ušetřit velké peníze. Pokud zjistíte, že se na Vašem pozemku nachází dostatek spodní vody, je možné si nechat vyvrtat i druhou studnu, kde je možné si instalovat tepelné čerpadlo, které Vám uspoří další výdaje na energii. Dnes jsou na trhu profesionální firmy, které poskytují kompletní studnařské a další související služby a které Vám celou studnu zrealizují tzv. od A až do Z.

Montáž čerpadel

Před několika lety patřilo tepelné čerpadlo k luxusní variantě vytápění domu, dnes se již stává vytápění tepelným čerpadlem rovnocennou alternativou při rozhodování a již každá desátá novostavba je vybavena tepelným čerpadlem. Zdají se vám výdaje, které platíte za spotřebu energie, adekvátní vašim možnostem, nebo byste raději ušetřili? Víte, že jen vaše čerpadlo může navýšit spotřebu domácnosti až o 15%? Naštěstí není cesta k úspoře nijak obtížná.

Správně zvolené tepelné čerpadlo dokáže váš dům zásobit teplem bez problémů a přinést velké úspory. Je to především jeho schopností využívat energii okolního prostředí a pak ji přeměnit na teplo využívané k vytápění objektů nebo k ohřevu vody. Odborník vám pomůže zvolit si vhodné tepelné čerpadlo tak, aby pracovalo bezchybně a spolehlivě. Vyřeší tak váš vlastní zdroj tepla a teplé vody pro různé typy budov. Nechte si vypracovat kalkulaci ceny vrtu a začněte šetřit již zítra nebo nejlépe dnes.

Realizace vrtané studny

V dnešní době ceny energií neustále rostou a zvyšuje se tak i cena vody. Každý chce ušetřit a mít vlastní studnu je jedna z cest. Nejen že značně ušetříte na vodném, ale získáte tak kvalitní pitvou vodu pro svou rodinu, čistou, bez chemické úpravy. Vrtané studny jsou ideálním řešením a cestou k úspoře. Vrtané studny jsou vydatnější a levnější než studny kopané, proto jsou i výhodnější. Navíc jsou vhodné pro větší hloubky. Díky tomu také mívají kvalitnější vodu.

Každá realizace vrtané studny se skládá z několika kroků.

Je lepší kopaná nebo vrtaná studna?

Realizace studní se provádí nejčastěji vrtáním nebo kopáním, přičemž vrtané studny jsou v mnoha ohledech výhodnější. Mezi hlavní klady studní realizovaných touto metodou patří zejména jejich nižší cena a větší vydatnost. Kopané studny jsou náročnější na provedení, přičemž studny kopané bagrem se většinou realizují maximálně do 12m hloubky, což může být málo. V současné době je již zakázáno kopat studny svépomocí, hlavně z důvodu hrozících smrtelných úrazů. Vrtaná studna může být tak daleko hlubší, což se také pozitivně odrazí na kvalitě vody, která je spodních vrstev.

Pokud jste se rozhodli pro stavbu domu a chcete mít na pozemku studnu, je lepší její vrtání realizovat před započetím stavby. Díky tomu budete mít během stavby k dispozici dostatek potřebné vody, a navíc při vrtání vrtné soupravě nic nepřekáží. Samotné vrtání je mnohem snadnější než kopání a trvá pouze jeden den. Jestliže si necháte vrtat studnu dodatečně, oproti jiným technologiím hrozí minimální poškození pozemku, navíc bez nákladného odvozu zeminy. Jako výhodu lze zmínit poměrně jednoduchá a praktická instalace čerpací techniky a v neposlední řadě i garance vydatnosti vrtané studny i v tom nejsušším období. Vrty mohou být provedeny v mnoha průměrech.

Vodoinstalace

Dnešní bydlení si již bez tekoucí studené a teplé vody ani neumíme představit. Toto se již dávno stalo standardem zvyšující kulturnost a úroveň bydlení. Při stavbě nebo rekonstrukci bytu či domu musíme proto řešit dopravu pitné nebo užitkové vody do místností jako jsou koupelny, kuchyně ...

Kvalitně provedené rozvody vody a v souladu s normami jsou předpokladem správné funkce domácího vodovodu a kanalizace. Amatérsky provedené instalace vody mohou být příčinou mnoha problémů.

Kompletní zajištění vrtaných studní

Odborná firma Vám nabízí kompletní služby při vybudování vodovodů, poradí Vám, co je pro vás nejvhodnější a nabídne kompletní řešení pro váš dům či byt.

Vodoinstalace zahrnují instalace rozvodů pitné a teplé užitkové vody, potrubí kanalizace a odpadních systémů dešťové vody.

Vodoinstalatérské práce od zručných řemeslníků vás rychle zbaví poškozených rozvodů i trápení s jejich montáží.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id16217 (novesluzby.cz#23679)


Přidat komentář