Řasožrout - do jezírka i rybníčku

Vlastníte jezírko či rybníček? Máte problémy s řasami? Jak zamezit růstu řas? Vyzkoušejte účinný prostředek Řasožrout a ochraňte své jezírko před nežádoucími organismy! V následujícím článku se dozvíte, co je Řasožrout a jak funguje.

Jak mít v jezírku čistou vodu?

Chcete mít ve vašem jezírku či rybníčku křišťálově čistou vodu? A nedaří se vám to? Nemůžete najít způsob jak zbavit své jezírko zelených řas a bakterií?

Hledáte nějaký účinný prostředek? Vyzkoušeli jste už nějaký prostředek, ale jeho účinnost byla nulová? Dále nehledejte a vyzkoušejte vysoce účinný prostředek Řasožrout!

Co je Řasožrout?

Na jakém principu funguje? Jedná se o chemickou látku nebo ryze přírodní produkt? Nechcete ve vašem jezírku či rybníčku používat žádné chemické látky? Pečujete o svůj rybníček ekologicky?** Řasožrout** je vhodným řešením!

Kde můžete Řasožrouta použít?

Máte na zahrádce jezírko či rybníček?** Řasožrout** je vhodný do udržovaných stojatých vod jako jsou domácí jezírka a rybníčka.

Chováte v rybníčku či jezírku ryby?

Nemusíte se obávat žádných negativních vlivů na ryby ani na rostliny! Ba právě naopak! Řasožrout uvolňuje látky, které jsou prospěšné jak pro ryby, tak i pro rostliny!

Řasožrout je 100% uhlíkatý minerál, není rozpustný a díky svým vlastnostem se používá k čištění rybníčků a jezírek od nežádoucích řas. Nejedná se tedy o žádnou chemikálii, která by měla vedlejší účinky na okolní organismy.

Řasožrout a jeho vlastnosti

Okyselení vody

Jak to, že je Řasožrout tak účinný? Řasožrout udržuje ve vodě optimální pH 5,5 tím, že okyseluje vodu. Řasy nemají rády takové prostředí a proto dochází k jejich ústupu.

Antibakteriální účinek na nežádoucí organismy

Je ve vašem jezírku či rybníčku zelená voda? To je známkou toho, že se ve vodě nachází organismy podobné bakteriím- řasy, které se v příznivých podmínkách dále rozmnožují. Řasožrout má antibakteriální vlastnosti, ničí tyto organismy a tak je voda ve vašem jezírku krásně čirá.

  • ničí škodlivé dusičnany a dusitany
  • vytváří ve vodě přirozené vyvážené prostředí
  • uvolňuje do vody látky prospěšné pro ryby, vodní rostliny, ale nezávadné pro ostatní rostliny a živočichy

Řasy, bakterie a jezírko

Prospívají řasy nebo škodí? Řasy jsou přirozenou součástí vody, v malém množství jsou prospěšné, ale ve větším již škodí.

Kdy si dát nejvíce pozor na řasy? Zejména za teplého počasí dochází k rozmnožování řas. Řasám totiž prospívá, pokud mají dostatečné množství světla a živin.

Jak bojovat proti řasám v jezírku?

Účinným řešením je Řasožrout, který je ničí. Pomocným prostředkem je i vysázení vodních rostlin, které řasám odebírají živiny. Jedná se například o vodní hyacinty, bábelky...

Okysličujte vodu! Efektivní je také okysličovat vodu, například pomocí uměle vytvořené fontánky. Zurčení vody potěší nejen vaše oči, ale vytvoří i příjemnou atmosféru k odpočinku!

Vysaďte do vody rostliny, které okysličují vodu! Dobrými pomocníky jsou vodní rostliny růžkatec, stolístek nebo rdest.

Jakou funkci mají v jezírku bakterie?

Ve vodě se nachází nitrifikační bakterie, které pročišťují vodu. Při velkém znečištění však nestačí. Je potřeba jim pomoci ostatními prostředky.

Jak postupovat při rozmnožení řas?

Nejprve je odeberte například podběrákem, snažte se vyčistit jezírko co nejvíce.

Z jezírka či rybníčku odstraňte odumřelé části rostlin, jednoduše odstraňte vše, co tam nepatří- spadené listy stromů a jiné nečistoty.

Změřte si hodnotu pH vody v jezírku či rybníčku! Řasožrout totiž snižuje hodnotu pH ve vodě.

Chováte ve svém rybníčku či jezírku okrasné ryby? Hodnota pH vody by se měla pohybovat v rozmezí 6- 8,5 . Aby nedošlo k rychlému poklesu pH, dávkujte Řasožrouta nejprve v malých dávkách, abyste vaše ryby neohrozili. Dávku rozložte do tří nebo více dnů.

Máte ve vašem jezírku či rybníčku vodní filtr? Pokud ano, nasypte do něj Řasožrouta podle uvedeného dávkování. Pokud ne, rovnoměrně jej vsypte na hladinu jezírka.

Je vaše jezírko příliš znečištěno? Obáváte se ucpaného filtru? Vsypte Řasožrouta raději na hladinu jezírka. Samozřejmě vhodnější je nasypat Řasožouta do vodního filtru, protože ten neustále čistí vodu, která je díky němu stále v pohybu.

Hladina se po vsypání Řasožrouta může na chvíli zakalit, to je způsobeno jemnými prachovými částečkami Řasožrouta, ale zanedlouho zakalení zmizí.

Pečujte o své jezírko! Pravidelně jej okysličujte a čistěte! Odumřelé řasy z hladiny jezírka pravidelně odebírejte a tím podpoříte účinek Řasožrouta.

Za jak dlouho bude Řasožrout účinkovat?

Viditelné výsledky přinese Řasožrout během 10- 21 dnů. Pokud ani za tuto dobu nepřinese Řasožrout vašemu jezírku užitek, zvyšte dávkování. Vždy si pozorně přečtěte příbalový leták, je v něm přesně uvedeno, jak se Řasožrout správně dávkuje.

Na čem závisí výše dávky?

Chováte v rybníčku či jezírku ryby? Jaká je hodnota pH vody? Jaké množství nitritů, nitrátů a fosfátů jste naměřili ve vašem jezírku či rybníčku? Jak často a jakým způsobem je voda** okysličována**? Před určením dávkování Řasožrouta si nejprve zodpovězte na tyto otázky a podle odpovědí určete výši dávky!

Chraňte své jezírko či rybníček před řasami!

Důležitá je i prevence! Řasožrout má dlouhodobý účinek, vaše jezírko či rybníček bude chránit před řasami po dobu až šesti měsíců! Vložte jej do filtrace a po uplynutí této doby jej vyměňte za nový!

Řasožrout a akvárium

Máte akvárium? Je vaše akvárium zahlceno řasami? Vyzkoušejte Řasožrouta i do akvária! Je vhodný i do akvarijních vodních filtrů.

Jaké výhody přináší Řasožrout pro akvárium?

Jelikož se jedná o přírodní produkt- uhlíkatý minerál, nemá žádné negativní vlivy na prostředí akvária. Právě naopak. Uvolňuje minerální látky, které obohacují rostliny a ryby žijící v akváriu o minerální látky.

Udržuje přirozenou rovnováhu v akváriu a tím brání vzniku řas. Účinně bojuje s řasami a zároveň podporuje tvorbu nitrifikačních bakterií, které vodu pročišťují.

Jak dávkovat Řasožrouta?

Dávkování samozřejmě závisí na velikosti akvária, míře znečištění a tvrdosti vody. Lze je nasypat do vodního filtru nebo na dno akvária. Řasožrout bude postupně uvolňovat látky, které bojují proti řasám. Řasožrout se však nikdy nerozpustí úplně, protože je nerozpustný.

Za jak dlouho se působení Řasožrouta projeví?

U akvária je doba, za kterou uvidíte první výsledky, kratší než u jezírek a rybníčků. Zhruba do 10-ti dnů poznáte rozdíl. Odumřelé řasy pak průběžně odstraňujte z akvária.

Na co nezapomenout před použitím Řasožrouta

Stejně jako u jezírek a rybníčků platí, že je zapotřebí hlídat hodnotu pH, aby nedošlo k jeho prudkému poklesu. Pravidelně okysličujte vodu- vodní filtrací.

Kde je možné Řasožrouta zakoupit?

Účinný prostředek Řasožrout do jezírek, rybníčků nebo do akvárií je k dostání v internetových obchodech. Objednat si jej můžete v balení po 0,5kg.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id16179 (novesluzby.cz#21232)


Přidat komentář