Prodej kameniva, obkladů a dlažeb Opava

Přírodní kámen v podobě obkladů a dlažby zažívá právem svůj boom. Přírodnímu materiálu se nevyrovná žádná imitace a díky svým vlastnostem, možnostem a výběru z bohaté nabídky, splní i ty nejnáročnější požadavky.

Proč volit umělý kámen, když je možné mít originál, tj. kámen přírodní? Přírodní kámen je jedinečný svoji strukturou, originalitou, zabarvením. Máte rádi uhlazenost, tj. pravidelnost, nebo naopak upřednostňujete tzv. organizovaný chaos, kdy vše má svůj řád, ale neběží podle šablon? V obou případech můžete u přírodního kamene najít právě to, co potřebujete. Můžete se totiž rozhodnout pro obklad formátovaný, neformátovaný, či skládaný. Každá alternativa má svůj půvab a hodí se ke konkrétnímu architektonickému stylu. Abyste se však mohli těšit z krásy a užitné hodnoty přírodního kamene po dlouhou dobu, pak určitě vsaďte na kvalitu.

Vzorkovna s ukázkou různých obkladů stěn v Opavě

Líbí se Vám obklady, fasády, sokly z přírodního kamene, ale nedovedete si v reálu představit, jak zrovna u Vašeho objektu by takový obklad vypadal? Pak můžete využít možnosti prodejny, respektive vzorkovny s ukázkou různých obkladů stěn.

Výběr přírodního kamene pro obklad Opava

Na co je dobré se při výběru přírodního kamene, pro budoucí obklad, zaměřit? Jedním z důležitých parametrů je vědět, zda budete chtít obklad pravidelný, tj. řezaný od konkrétního formátu, velikosti, skládaného do obrazce, nebo raději chcete obklad nepravidelný, neskladný k sobě. V druhém případě se jedná o tzv. divočinu, viz níže.

Výběr barvy přírodního kamene pro obklad

Také barva je při výběru přírodního kamene velmi důležitá. Barva kamene by se měla hodit k fasádě konkrétního objektu, buď s ním korespondovat, zapadat. Obklad však může být i tou „jedinou“ dominantou domu.

Přírodní kámen – obklady, dlažba Opava

Zvažujete, že byste si pořídili obklady anebo dlažbu z přírodního kamene? Nejenže budete mít na výběr hned z několika typů: andezit, břidlice, vápenec, pískovec, travertin, kvarcit. Můžete se také rozhodnout pro nepravidelný kámen, formátovaný řezaný kámen, či formátovaný sekaný kámen.

Přírodní kámen nepravidelný

Již z názvu je patrné, že se jedná o kámen, co kus, to originál. Přírodní kámen nepravidelný je vhodný pro dlažbu i obklady. Nemáte-li rádi přílišnou okatost, pravidelnost tvarů, pak s nepravidelným kamenem dosáhnete efektního vzhledu chodníku, terasy, suché zídky, obezdívky, obkladu soklů aj. Kámen s jeho neopakovatelnou texturou, tvarem, ale i barvami, Vás hned tak neomrzí, na rozdíl například od jiné podlahové krytiny. Přírodní kámen se může stát vskutku dominantou Vašeho domova, obytné zahrady, venkovního zákoutí aj.

Přírodní kámen formátovaný řezaný

Co si představit pod formátovaným řezaným kamenem? Jedná se o kámen o pravidelných rozměrech, kdy jeho výška je stejná a délka může být různá. Formátovaným řezaným kamenem je tak možné dosáhnout obrazce složeného z obdélníkových tvarů. I když se jedná o pravidelnost, nemusíte se bát „šedi a nudy“, byť byste pro dlažbu, obklad zvolili jeden druh kamene. Pro přírodní kámen je totiž typická jeho originální barevná proměnlivost. Formátovaný řezaný kámen se hodí pro dlažbu i pro obklad, a to venkovní i vnitřní.

Nabídka řezaných obkladů Opava

U řezaných obkladů máte také na výběr z typů: pravidelných – x-ka – hakle – divočina. Pravidelné řezané obklady jsou nepřehlédnutelné svými přesnými rozměry. To však z nich neubírá na originalitě díky přírodního povrchu.

Řezané obklady – X-ka

Co si pak představit pod x-kami? Jedná se také o řezané obklady pravidelné, ovšem s tím rozdílem, že jejich druhý rozměr je pohyblivý. Hakle možná, není nutné nijak zvlášť představovat. Je možné, že jste se již s nimi setkali.

Řezané obklady - Hakle

Hakle, jsou typické čtvercové, či obdélníkové obklady o různých rozměrech i tloušťky, a to v jedné dodávce.

Řezané obklady - Divočina

A co divočina? Pod divočinou si můžete představit řezané obklady, tvaru nepravidelných mnohoúhelníků. Vedle tohoto popisu se můžete ve vzorkovně rozhodnout, kterému z řezaného obkladu dáte přednost. Nebudete-li si vědět rady, pak se Vám dostane odborné rady od zkušených prodejců. Ti Vám mohou nejen sdělit vhodnost použití, ale i oblibu toho, kterého typu aj.

Přírodní kámen formátovaný sekaný Opava

Jistou pravidelnost vykazuje i** přírodní kámen formátovaný sekaný**. Nejste však zastáncem ostře řezaných hran, rovin, ale spíše dáváte přednost nenásilnému řešení, kdy přímo není vidět zásah lidské ruky? Pak pro Vás může být formátovaný sekaný kámen tou pravou volbou. Nemusíte se bát žádné přeplácanosti, nebo nevzhlednosti, naopak. Formátovaný sekaný kámen vynikne v rodinných domcích, chatách, chalupách. Jeho obliba však stoupá i v interiéru, třeba v obývacím pokoji, nebo v ložnici, v záhlaví postele. Chcete-li být originální, pak místo tapety, zvolte přírodní kámen. Uvidíte, že se Vám investice vrátí. Tapetu má každý, přírodní obklad již nikoliv. A opět zdůrazníme slovo „přírodní“, bez lepidla, či jiného ne zrovna zdravého pojiva.

Přírodní kámen štípaný Opava

S jakou** nabídkou přírodního kamene** štípaného se můžete setkat? V nabídce je zídkovina – šlapáky – náderky. První dvě označení svým názvem naznačují účel využití. S o něco větší představivosti je třeba u třetího typu. Přírodní kámen štípaný, tzv. zídkovina, je přímo vhodný pro stavbu zídek. Šlapáky pak zase uvítáte pro rozličné chodníky, cestičky, ale také terasu, dlažbu a další zahradní architekturu. Díky šlapákům se můžete rozloučit se zablácenou cestou. Šlapáky jsou nejen praktickou, ale také značně estetickou záležitostí. A pod náderkami si můžete představit tenké obklady, které jsou poptávané pro krby, bazény, sokly aj.

Dekorační kámen, nabídka Opava

Přemýšlíte, jak zvelebit Vaši venkovní zahradu, zimní zahradu? Zeleň, keře, rostliny můžete doplnit dekoračními kameny, stejně jako cestičky. Pro který dekorační kámen se můžete rozhodnout? Oblíbené jsou dekorační štěrky, oblázky tříděné, oblázky omílané, ale také kusový kámen. Možnosti využití kamene jsou opravdu široké.

Dekorační kámen – oblázky omílané

Omílané oblázky o různém průměru, můžete využít pro exteriér i interiér. S omílanými oblázky si můžete doslova vyhrát okolo domu, bazénu, jezírka aj. Škála velikostí i barev oblázků, stejně jako typů, je značná. Můžete se rozhodnout pro jeden typ, ale také pro dva, či více typů.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id16225 (novesluzby.cz#24065)


Diskuze a zkušenosti

petr kumpel | 12.09.2016 15:32
dobrý den, sháním andezit, asi 10m, je možné jej koupit u Vás?

Anonym | 26.12.2018 11:04
adresa nebo telefoni cislo


Přidat komentář