Plastové jímky, septiky a nádrže - výroba Nový Jičín a okolí

Pro každého z nás je velmi důležité žít v čistotě a suchu. Abychom mohli takovýmto způsobem žít i v případě, že jsme vlastníkem nemovitosti, musíme o ni pečovat. Je velmi důležité vybírat také kvalitní jímky, septiky a nádrže.

Součástí našich životů jsou také naše základní lidské potřeby, jejichž produktem je také odpad. Každý odpad je nutno také dostatečně zabezpečit a k tomu nám poslouží mimo jiné také plastové jímky, septiky a nádrže. A kde takovéto zboží nakupovat? Nejlépe u specializovaných firem.

Plastové jímky, septiky a nádrže - Nový Jičín a okolí

Chystáte se rekonstruovat svou nemovitost, přičemž máte problém najít firmu, která vyrábí plastové produkty, jako jsou jímky, septiky, nádrže, vodoměry, šachty atd.? Nacházíte-li se v Brně a okolí, pak máte štěstí, neboť i zde se nachází kvalitní firma.

Co je jímka a k čemu slouží?

Jímka je vodotěsná uzavřená plastová nádrž, která nesmí mít odtok ani přeliv a k tomu, aby ji bylo možno vypouštět, slouží tzv. komínek, který je opatřen plastovým poklopem. Jímka je důležitou součástí každé budovy a slouží k zachycování odpadních vod z objektů. Těmito objekty mohou být rodinné domy, chaty, provozovny atd. Podle toho o jakou nemovitost se jedná, se rovněž liší velikost jímky a její použití. Plastovou jímku bychom měli vybírat tak, aby byla schopna odvést celkové množství přiváděné odpadní vody. A rovněž je velmi důležité, aby byla navržena přesně dle periodicity jejího vyvážení. Každý člověk, který manipuluje s jímkou a stará se o to, aby byly kaly odborně zneškodněny, musí tak činit podle ČSN 75 6081, přičemž musí být dodrženy zvýšené požadavky na hygienu. Všechny plastové jímky musí být po jejím vyrobení odzkoušeny na vodotěsnost podle ČSN 75 0905 a musí být opatřeny certifikátem.

Jaké jsou druhy plastových jímek?

Plastové jímky jsou vyráběny hned v několika variantách a tak máme na výběr z jímek hranatých, válcových, přečerpávacích a v neposlední řadě také atypických. Je zde třeba také zmínit způsob, jakým jsou plastové jímky obsluhovány. Každá jímka musí být pravidelně kontrolována, přičemž je zde nutno pravidelně kontrolovat výšku hladiny kalů a také je zde nutno dbát na to, aby byla jímka v případě naplnění vyvezena.

Jaké jsou výhody plastových jímek?

Vyberete-li si jímku vyrobenou z plastu, pak můžete počítat s mnoha výhodami. První velmi praktickou výhodou je velmi nízká hmotnost a tedy snadná manipulace. Celá jímka je vyráběna jako jeden celistvý kus, neboť je víko přivařeno k nádobě jako takové, čímž mámě zajištěnu naprostou těsnost vůči povrchovým vodám, které by jinak mohly do jímky vtékat. Plastovou jímku lze vyrobit přesně dle potřebných parametrů tzv. na míru. Vzhledem k tomu, že je plast lehký, můžeme si plastovou jímku sami osadit. Díky svým skvělým vlastnostem, které plast má, můžeme počítat s tím, že bude mít naše plastová jímka dlouhou životnost a co je důležitější, že bude vysoce chemicky odolná. Zárukou dobrého fungování plastové jímky je také fakt, že je vyztužena žebrováním.

Co je septik a kde jej umístit?

Septik je jedním z nejjednodušších řešení, které pracuje jako čistírna odpadních vod. 

To znamená, že odvádí splaškové vody z malých budov. Každý septik obsahuje tři jednotlivé komory, ve kterých se pozvolným průtokem odpadní vody čistí. Jakmile jsou odpadní vody pročištěny, dochází k jejich vypuštění přes tzv. hlavní čistící jednotku do vodoteče nebo kanalizace. Chcete-li si k Vašemu domu či chatě pořídit septik, měli byste tuto situaci probrat s odborníkem, tedy na příslušném úřadě. Všechny septiky musí splňovat podmínky ČSN 756402 a jako takové jsou zařazeny do kategorie mechanického a biologického předčištění odpadních vod. Máme-li septik, pak musíme dbát na to, aby byl pravidelně kontrolován usazený kal, a je-li výška kalu do 1/3 užitečné hloubky, musíme zařídit jeho vyvezení.

Jaké jsou druhy septiků?

Jak již bylo uvedeno výše, jsou septiky složeny ze dvou až tří komor. Každý plastový septik musí být zhotoven jako celistvý kus, přičemž vrch musí být opatřen plastovým poklopem. Součástí každého septiku jsou také přítoková a odtoková potrubí. Co se týče výroby plastových septiků, pak máme na výběr mezi septikem hranatým a válcovým, přesně dle našich potřeb. Obecně platí, že je nutno septik vyvážet alespoň jednou za rok.

Proč je důležité pravidelně čistit plastový septik?

Čištění plastových septiků je velmi důležité a jako takové se používá již dlouhou řadu let. Přistupujeme-li k odkalování, pak nesmíme zapomenout na fakt, že je potřeba v septiku ponechat vrstvu kalu ve výšce cca, 15 cm, aby zde bylo možno přistoupit k novému naočkování. Aby byl čistící proces v septiku co nejúčinnější, je doporučeno aplikovat do něj jednou za měsíc denitrifikační a nitrifikační bakterie. Jestliže nevíte, o co se jedná, je vhodné konzultovat vše s odborníky, tedy odborné firmy, které se zabývají výrobou plastových septiků nebo jejich instalací.

K čemu lze použít plastovou nádrž?

Využití plastových nádrží je opravdu hojné a lze je tedy všestranně využít jak v domácnostech, tak i ve velké řadě průmyslových odvětví apod. K čemu lze tedy plastové nádrže použít? Můžeme je používat jako zásobníky pitné či dešťové a užitkové vody, sedimentační kalové jímky, či přečerpávající nádrže. Plastové nádrže mohou být rovněž použity jako nádrže pro galvanotechniku a chemikálie, které je nutno bezpečně uskladnit.

Proč volit jímky, septiky, nádrže z plastu?

Jestliže Vám záleží na tom, aby právě Vaše jímka, septik, nádrž atd. vydržely co možná nejdéle, měli byste vybírat právě z těch, které jsou vyrobeny z plastu. Tato výroba umožňuje vyrobit přesně takový kus, který potřebujeme. Tato výroba je totiž typizovaná a zakázková, přičemž je možno přizpůsobit každý jednotlivý kus přesně dle technických parametrů. Tento druh plastových výrobků je v současné době velmi oblíben a to především pro svou dlouhou životnost, příznivou cenu, jednoduchou instalací atd.

Jak vybírat vhodnou firmu pro výrobu septiku?

Jestliže jste se již rozhodli pro plastovou jímku, nádrž, septik atd. měli byste vybírat zejména firmu odbornou a prověřenou. Každá taková firma má v dnešní době již své internetové stránky, katalogy atd. Nejlepším způsobem, jak takovou firmu vybírat, jsou také všem známé reference, podle nichž budeme moci vybírat daleko spolehlivěji. Vždyť přeci kdo z nás by si vybral firmu, která je nespolehlivá, nebo nedokáže vyrobit kvalitní výrobek? Chcete-li se takovým firmám vyhnout a sázíte na jistotu, měli byste oslovit právě firmu, která je uvedena ihned v úvodu článku. Pouze tak budete naprosto spokojeni.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id16214 (novesluzby.cz#23615)


Diskuze a zkušenosti

Roman | 29.03.2013 07:31
Re: Plastové jímky, septiky a nádrže - výroba Brno a okolí Dobrý den, Prosím o nacenění plastové retenční jímky o obsahu 2,4 m3. Nádrž bude sloužit pro sběr deštové vody z objektu - haly, bude v zeleni ( ne pojízdná ), bude posazena na beton. desku, nebude obezděna ani opatřena beton. stropem, tudíž je nutné vnitřní výstužení - samonostná . Nádrž bude mít otvor ( komínek - výš. do 50cm), který bude osazen litin. poklopem 60x60 cm. Potrubí pro napojení přítoku DN 150 a pro odtok DN 100. Nádrž má rozměr 120x200x100cm ( š/d/v ). Samozřejmostí je dodání atestů,certifikátu atd…. Nacenit prosím i s dovozem do Olomouce.

Honza | 11.04.2013 05:57
Re: Plastové jímky, septiky a nádrže - výroba Brno a okolí dobry den, chtel bych se informovat na to, zda je mozne u vas nechat vyrobit kulatou nadobu bez horniho vika, prumer cca 85-88cm, vyska cca 110cm. Je to na zahradu na vlozeni do klasicke studnicni skruze. Je jedno z jakeho pohledoveho materialu to bude, takze to muze byt klidne ze zbytku..je mozne toto vyrobit? Jaka by byla pripadna cena? Děkuji a jsem s pozdravem


Přidat komentář