Okrasná jezírka - realizace Olomouc

Zahradní jezírka, potůčky nebo kaskády se zcela jistě stanou významným a vkusným prvkem každé okrasné zahrady. Aby tyto prvky vypadaly dokonale a vkusně, je důležité správně zvolit jejich tvar, doplňky a především místo.

Okrasná zahradní jezírka, realizace jezírek Olomouc

Okrasná zahradní jezírka, případně potůčky, apod., mají schopnost výrazně umocnit relaxaci ve Vaší zahradě. Pokud bude na Vaší zahradě přítomna v nějaké formě voda, velmi příznivě ovlivní mikroklimatické podmínky, navodí u Vás pocit pohody a v neposlední řadě poskytne drobnému ptactvu možnost koupele nebo pití. Taková jezírka se obvykle realizují na jižní nebo západní straně zahrady, kde je dostatek slunečného svitu. Při volbě místa je také důležité, aby byla jezírka na dohled z terasy, či z jiného venkovního posezení. V současné době je možné si pořídit na zahradu jezírka rozličných tvarů a velikostí. Jestliže uvažujete o zahradním jezírku, je lepší oslovit odbornou firmu, která se zabývá realizací zahrad, včetně zahradních jezírek. Díky takové firmě si můžete být jisti, že Vaše jezírko bude nenásilně začleněno do celkové koncepce zahrady a bude působit zcela přirozeně a vkusně.

Proč mít na zahradě jezírko

Vkusně zvolené a dobře ztvárněné zahradní jezírko, které je na zahradě citlivě umístěno, působí na člověka opravdu uklidňujícím dojmem. Takové zahradní jezírko se stane nejen dominantou zahrady, ale má také vliv na vyšší vlhkost v zahradě, což pozitivně ovlivňuje dýchání. Jezírko také v zimně zmírňuje tzv. holomrazy a v horkých dnech naopak velmi výrazně tlumí nesnesitelná vedra. Jestliže na svou zahradu zvolíte jezírko větších rozměrů, je možné jej přizpůsobit rekreačnímu koupání. Taková koupací jezírka zvláště ocení alergici, pro které není koupání v chlorované vodě vhodné. Zahradní jezírka jsou také přínosem pro zahradní rostliny. Tyto jezírka mají své neopakovatelné kouzlo nejen za pěkného počasí, ale velice hezky působí i v zimě.

Podmínky pro správné fungování zahradního jezírka

Aby zahradní jezírko vypadalo opravdu dokonale, je nezbytné věnovat pozornost zejména jeho naplánování. Zahradní jezírka mají fólii, bez které by se voda jinak vsákla do země. Na druhou stranu tato folie zapříčiňuje, že se voda v takovém jezírku chová jako v uzavřené nádobě. Z toho důvodu je nutné opatřit zahradní jezírko kvalitní filtrací. Kvalitní značkové filtrace, jež jsou přesně navrženy pro to konkrétní jezírko, jsou zárukou komfortu a bezúdržbového provozu pro majitele jezírka. Jestliže je filtrace vhodně zvolena a také správně zkombinována s biologickým systémem, je možné udržet neomezeně dlouhou dobu křišťálově čistou vodu.

jezírko

Folie pro zahradní jezírka Olomouc

Zahradní jezírka, ale také potůčky, kaskády, apod. se budují pomocí fólií, většinou z PVC, PE, gumy nebo kaučuku. Takové fólie nepropouštějí vodu, jsou odolné proti vlhkosti a kyselosti, proti slané spodní vodě a také proti ultrafialovému záření. Fólie, které jsou silnější víc než 0,8 mm, jsou schopné odolat i prorůstání kořenů a jsou stálé i při extrémních teplotách. Zahradní jezírka a potůčky ze skelného laminátu je možné modelovat přesně na míru. Při realizaci takového jezírka na míru se upravený terén zahrady nejprve vyloží rohožemi ze skelných vláken prosycenými pryskyřicí a poté se uhladí polyesterovou pryskyřicí. Jezírka ze sklolaminátu jsou velice odolná, jak vůči vlivům počasí, tak i vůči mechanickému poškození. Sklolaminát nemá žádné švy a není třeba jej pokládat do pískového lože.

Zahradní potůčky Olomouc

Zahradní potůčky mají na zahradě obdobnou pozitivní roli jako zahradní jezírka. Dno zahradních potůčků je nejčastěji tvořeno polystyrénovými, polyetylénovými nebo laminátovými žlaby, tzv. prefabrikáty, případně fóliemi pro jezírka rozličných velikostí. Stěžejní je obdobně jako u jezírek, vhodná volba místa, především aby měl potok či potůček dostatečný spád. Jestliže není potůček dostatečně dlouhý a není možné vybudovat různé zátočiny, je lepší vytvořit stupňovité kaskády. Koryto potůčku, jež je vyložené fólií, by se mělo vhodně vyložit kameny, po kterých bude voda stékat. Tůňky nebo mělčiny se vysypou říčním pískem, který dokonale zamaskuje okraje fólie. Aby v potůčku proudila tekoucí voda, je nutné mít dostatečně výkonné čerpadlo, které je umístěno v hlubší vodě u ústí potoka. Hadicí se voda poté přivádí zpět nahoru k prameni. Stejně jako zahradní jezírko, i potůček se stane úžasným prvkem vaší zahrady.

Zavlažovací systémy Olomouc

Zavlažovací systémy jsou určeny pro ty, kteří se chtějí bez starostí těšit kvetoucí zahradou a úžasným trávníkem, aniž by museli tahat po zahradě hadice nebo konve s vodou. Zavlažovací systémy se dokonale postarají o veškeré zalévání zahrady. Zavlažovací systémy jsou řízeny ovládací jednotkou, která umožňuje po naprogramování spuštění zavlažování v kteroukoliv denní či noční dobu, i když jste třeba na dovolené. V případě deště může být zavlažovací systém opatřen senzory, které po dobu deště zavlažování přeruší. Zavlažovací systémy jsou vybaveny výsuvnými postřikovači, které musí být rozmístěny po zahradě tak, aby byla celá plocha rovnoměrně zavlažována, obdobně jako při dešti. Výsuvné postřikovače jsou v době nečinnosti ukryty pod povrchem půdy, přičemž v době zavlažování se tlakem vody vysunou ven. Jakmile je zavlažovací cyklus ukončen, postřikovače se díky pružinovému systému zasunou zpět do pouzdra a pod terén. Firmy, které se zabývají realizací zahrad a zavlažovacích systémů, jsou schopné na klíč zrealizovat kompletní zavlažovací systém se vším, co s tím souvisí.

Kompletní realizace zahrady Olomoucko

Jestliže si přejete mít dokonalou zahradu, která bude přesně dle Vašich představ a kde bude vše dokonale sladěno, je možné oslovit firmu, která se touto činností zabývá. Odborná firma vše naplánuje, udělá projekt a následně celou zahradu kompletně zrealizuje. Záleží jen na Vás, v jakém duchu a stylu budete chtít zahradu mít. Tato firma provede na Vaši zahradě terénní úpravy, založí trávník, osadí rostliny i dřeviny, vytvoří chodníky, cestičky, apod. Mimo uvedené Vám specializovaná firma na zahradě, dle Vašich požadavků, vytvoří jezírka, potůčky, zídky, různé zahradní stavby, altány, a mnoho jiného. Takto profesionálně vytvořená zahrada na klíč se stane Vaší chloubou a místem pro odpočinek a relaxaci, navíc bez jakýchkoliv starostí a dřiny.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id16220 (novesluzby.cz#23759)


Přidat komentář