Návrhy a realizace zahrad rodinných domů - Jablonec nad Nisou a okolí

Každý z nás má rád své okolí sladěno podle svých představ a také tak, aby zahrada, kterou užíváme byla krásná a zároveň také zcela funkční. Pouze tak ji můžeme v klidu užívat a radovat se z ní.

Každému z nás velmi záleží na tom, v jakém prostředí žije. Máme-li rodinný domek, děláme vše proto, aby také jeho okolí bylo bezchybné. Proto vytváříme různé skalky a záhonky, abychom jeho okolí zútulnili. Nejlepším způsobem, jak vyřešit problém s okolím svého domu, je povolat na tento problém odborníka, kterým je zahradní architekt.

Jak najít zahradního architekta?

Nejlepším způsobem, jak najít profesionálního zahradního architekta je zeptat se někoho ze svých známých, jestli někoho takového neznají. Pokud ne, budete se muset porozhlédnout po okolí a pokud také tam nebude nikdo vhodný, máte poslední možnost, hledat na internetu. Výhodou toho, že hledáte na internetu je, že se můžete ihned podívat na to, jak daný architekt pracuje a jak jsou s ním spokojení lidé, jimž zahradu navrhoval.

Projekt realizace zahrady, projektování zahrad Jablonec nad Nisou

První částí projektu je jeho textová část, která obsahuje koncepční řešení zahrady spolu s jejími terénními úpravami. Další věcí, kterou textová část obnáší je vyhodnocení všech dřevin, které na Vaší zahradě byly, jsou nebo teprve budou vysazeny. Dále se v této části dovíte postup a způsob výsadby a vše co se týká rostlin na Vaší zahradě vysazených a vše o tom, jakým způsobem v následujících letech o všechno pečovat. Poslední věcí, kterou textová část obnáší je orientační rozpočet navrhovaných úprav.

Druhou částí projektu je jeho grafická příloha obsahující plány, nákresy a také 3D pohledy na Vaši potencionální zahradu tak, jak by mohla vypadat. Díky tomuto 3D návrhu se můžete lépe orientovat v celkové proměně své zahrady.

Cena za profesionální návrh a realizaci zahrady Jablonec nad Nisou a okolí

Předsudky o tom, jak je nákladné využít služeb zahradního architekta bychom měli nechat bokem. Ceny projektů jsou převážně smluvní, neboť celkovou cenu projektu ovlivňuje více aspektů. Jsou to zejména členitost pozemku a jeho složení, množství použitých materiálů, sazenic a dřevin atd. Celkový projekt rozsáhlé venkovské zahrady stojí do 12.000,-Kč. A pokud si přejete vyprojektovat pouze předzahrádku, bude Vás to stát od 2.000,-Kč. Pokud budete požadovat projekt zahrady k rodinnému domu, zaplatíte za něj něco přes 5.000,-Kč.

Výběr budoucího účelu zahrady Jablonec nad Nisou

V první řadě je velmi důležité uvědomit si, k jakému účelu zahradu chceme používat. Buďto ji chceme využívat pouze pro relaxaci a odpočinek, nebo na ní chceme něco pěstovat, buďto ovoce, zeleninu nebo květiny. Je potřeba zamyslet se nad tím, budeme-li mít dostatek času na udržení kvality zahrady.

Kdy se obracet na zahradního architekta?

  • Máte-li pocit, že jste již vyčerpali veškeré možnosti, jak Vaši zahradu zvelebit, ale stále to není ono.
  • Bydlíte-li v novostavbě a okolí Vašeho dobu vypadá stále jako stavba.
  • Je-li Vaše zahrada zarostlou džunglí a vy ji chcete zcivilizovat.
  • Máte pozemek, na kterém chcete stavět dům a toužíte potom, aby také okolí budoucího domu vypadalo skvěle.

Co zahradní architekt neumí?

Jednou z věcí, které zahradní architekt opravdu nezvládne je, rychlé zrealizování Vašich plánů. Úprava každé zahrady si žádá dostatek času a také důkladný výběr kvalitních sazenic, dřevin a dalších potřebných materiálů. Také přizpůsobení terénu si vyžaduje dostatek času a v tomto případě opravdu nelze nic uspěchat. Ti z Vás, kteří si myslí, že týden po návštěvě zahradního architekta začnete sadit rostliny, na to raději ihned zapomeňte. Realizace nové zahrady si žádá svůj čas.

Co zahradní architekti umí?

Podobně jako pracuje bytový architekt, pracuje také architekt zahradní. Také zahradní architekt musí umět naslouchat lidem a všechna jejich přání a návrhy zakomponovat do konečného plány zahrady. Zahradní architekt to má horší v tom, že jeho práci ovlivňují klimatické podmínky, povrch a členitost terénu, vybrané rostliny a zvolené stavební materiály. To vše musí zahradní architekti zvážit a posoudit tak, aby vše bylo přesně podle přání člověka nebo lidí, kterým zahrada patří.

Zahradní architekt je tak trochu kouzelník, který je schopen z ničeho, jako je holá louka vytvořit překrásnou a funkční zahradu vhodnou k odpočinku a relaxaci. Vaše zahrada může být místem, kde se můžete setkávat se svými blízkými, grilovat či si zaplavat v bazéně nebo jen tak posedět a v altánku či pod pergolou si vypít kávu a poklábosit.

Práce zahradního architekta není jednoduchá

K práci zahradního architekta nepatří pouze naplánování a výběr sazenic a stromků. Je to daleko složitější práce, vyžadující velké znalosti. Zahradní architekt musí do svého plánu zakomponovat také umístění případných altánů, jezírek, schodů a chodníčků, skleníků, plotů apod. Jak vidíte, je toho mnoho a proto byste se do realizace přestavby a úpravy zahrady neměli raději pouštět sami, ale nechat to na odbornících. Neboť pouze oni Vám zajistí, že Vaše zahrada bude nejen krásná, ale také plně funkční.

Máte-li doma malé děti a chcete jim zahradu přizpůsobit, měli byste jim nechat vybudovat na zahradě místo, kde budou mít svůj koutek, ve kterém si budou moci hrát. To vše a spoustu dalších věcí dokáže zahradní architekt zakomponovat do celé Vaší zahrady.

Zvládneme realizaci zahrady sami?

Tato otázka je velmi jednoduchá. A odpověď ještě více. Ano, můžete si zvládnout zrealizovat úpravu své zahrady sami. Pokud se k tomu chystáte, měli byste si pořádně zjistit všechna fakta. Nejste-li si jisti, jak by to mělo vypadat, najměte si zpracování projektu architekta, který Vám pomůže s návrhem, a poté podle tohoto projektu sami tvořte zahradu. Je taky vhodné prodiskutovat se zahradním architektem případné dodavatele, neboť architekti mají své kontakty a tak Vám mohou s tímto pomoci. Na výběru dobrého a spolehlivého dodavatele je závislý celkový výsledek Vaší práce.

Před samotnou realizací celého projektu Vaší zahrady byste si měli uvědomit, že přestavba zahrady vyžaduje spousty práce. Pokud tedy trávíte veškerý svůj čas v práci, měli byste zvážit pomoc odborníků, kteří mohou projekt zrealizovat za Vás.

Úprava zahrady je u konce

Nyní již máte zahradu tak, jak jste si ji vždycky přáli mít. Vaše děti zde mají svůj koutek na hraní a Vy se o ně již nebudete muset bát, když je uvidíte na Vaší zahradě. Vy zde máte své posezení pod pergolou a krásně dlážděný chodníček k bazénu lemovaný záhony překrásně červených růží. To vše a ještě daleko více splněných snů dokáže splnit pouze zahradní architekt, který má svou práci opravdu rád a rozumí ji. Přeji Vám, ať je Vaše upravená zahrada přesně podle Vašich představ.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id16190 (novesluzby.cz#22752)


Diskuze a zkušenosti

Tomáš B. | 09.06.2014 12:07
Re: Návrhy a realizace zahrad rodinných domů - Jablonec nad Nisou a okolí Skvěle odvedená práce, doporučuji.


Přidat komentář