Komplexní realizace bazénů vč. zastřešení - Střední Čechy

Zajímá vás, čím se řídit při výběru bazénu? Jestli je dobré rozhodnout se pro zastřešení bazénu? A jak správně bazén čistit? Čtěte dále a dozvíte se vše podstatné o bazénech a doplňcích.

Kdo by v letních horkých dnech nedocenil komfort, který nabízí zapuštěný bazén? Společně se zastřešením budete moci váš bazén používat až do poloviny roku. Najděte si firmu, která se specializuje na realizaci bazénů, zastřešení a komplexní péči o bazény.

Realizace bazénů Střední Čechy

Máte na zahradě dostatek prostoru a už dlouho uvažujete nad tím, že by vaše zahrada byla ideálním místem pro bazén? Jakých bazénů můžeme vybírat? Jaké jsou jejich přednosti a naopak zápory? Jaký bude ideální typ bazénu právě pro nás? Rozhodnout se můžete např. pro bazény zapuštěné, bazény nad zemí nebo bazén v domě v případě, že máte dostatek financí.

Zapuštěné bazény Střední Čechy

Zapuštěný bazén má hned několik výhod. Tento typ bazénu si přes léto užijí naplno vaše děti i vy. Zapuštěné bazény dokonale zapadnou do vaší zahrady. Velkou výhodou těchto bazénu je dokonalé splynutí s okolním prostředím. Když k bazénu necháte udělat také zastřešení, můžete si být jisti, že se vám sezóna prodlouží o několik týdnů. Také ohřívání vody pomocí solárních panelů může být velmi rozumnou volbou. Zapuštěné bazény je možné nechat zrealizovat v různých tvarech (kulaté, obdélníkové, oválné). A z různých materiálů (plastové, plechové nebo foliové).

Kulaté bazény, obdélníkové bazény, oválné bazény

Kulaté bazény je možné pořídit jak ve formě zapuštěné, tak ve formě nadzemní. K tomu, aby byl realizován kulatý bazén je potřeba vodorovné a celistvé plochy. Tyto bazény si získaly oblibu na základě své nenáročnosti na prostor a také finance.

Co se týká tvarů, můžete se rozhodnout také pro bazén obdélníkový. Tento typ bazénu dokáže velmi efektivně využít prostor. Chcete-li větší bazén, určitě dejte přednost bazénu s obdélníkovým tvarem. Tyto bazény jsou velmi estetické a zapadají do celkového vzhledu domova

Když máte rádi plavání, můžete se rozhodnout pro bazén oválný. U tohoto bazénu je možné využít maximálně délku prostoru. Tyto bazény jsou také finančně méně náročné, než je tomu např. u bazénu obdélníkových.

Když vás nezaujmou bazénu kulaté, obdélníkové a oválné, můžete se rozhodnout pro atypicky řešené bazény. Ty však budou podstatně dražší.

Z jakých materiálů se vyrábí bazény?

výrobě bazénu se nejčastěji používají tyto materiály: plast, plech nebo fólie.

Plastové bazény jsou oblíbené především kvůli jejich finanční nenáročnosti. Další výhodou těchto bazénů je také rychlá a jednoduchá stavba. Tyto bazény jsou k dostání v různých tvarech a velikostech.

Dalším typem jsou bazény plechové. V tomto případě se používá plech se speciální povrchovou úpravou proti korozi. Dno tohoto typu bazénů je tvořeno betonem. Realizace těchto bazénů je také poměrně rychlá a jednoduchá. Plechové bazény nejsou příliš velké a také finančně náročné. Bohužel je u tohoto typu bazénu omezená možnost ve výběru tvaru, rozhodnout se můžete buď pro bazén oválný nebo kruhový.

Další možností je výběr bazénu foliového. Zde máte možnost rozhodovat se mnoha tvarů bazénů. V tomto případě se používají speciální hydroizolační fólie, které se vyznačují dlouhou životností, vysokou pevností a také tvarovou flexibilitou. Hydroizolační fólie je možné zakoupit v mnoha barvách.

Zastřešení bazénů Střední Čechy

Ptáte se, proč se rozhodnout pro zastřešení bazénu? Zde máte hned několik důvodů: koupání v bazénu se vám prodlouží až na 6 měsíců v roce, budete se moci koupat v příjemné teplotě vody i za nepřízně počasí. Pomocí zastřešení dojde k lepšímu ohřívání vody. Zastřešení zabrání pronikání nečistot do bazénu. Dále jsou snižovány tepelné ztráty vody během noci, dojde k úspoře nákladů na vytápění a zabezpečíte bazén před pádem dětí nebo zvířat. Dát přednost můžete zastřešení posuvnému, obloukovému klasickému, vysokému lomenému nebo dalším typům.

Pokládka dlažby v okolí bazénu Střední Čechy

K tomu, aby byl váš bazén dokonalý, mohou také přispět pískové lemy, které ukončují okraje bazénu. Pomocí pískových lemů dojde k navýšení estetických vlastností vašeho bazénu. Tyto dlaždice se lepí na okraje bazénu, poté jsou vyspárovány a opatřeny impregnací. Takto je zajištěna jejich nenasákavost a otěruvzdornost. Rozměr a tvar dlaždic je možné přizpůsobit podle bazénu.

Čištění bazénů Střední Čechy

Bazén potřebuje péči a ta se netýká pouze samotné vody, ale také stěn bazénu. Nečistoty usazené na stěnách bazénu způsobují vznik řas a zákalů. Těchto nečistot se zbavíte např. pomocí vysavače nebo speciálních robotů. Zbytek nečistot je možné odstranit smetením nebo odsátím.

Před tím, než budete bazén poprvé napouštět, je velmi důležité, aby byl celý povrch bazénu vyčištěný. Po prvním napuštění je vhodné změřit pH vody. Dále se doporučuje den poté přidat do vody přípravky, které poslouží k odstranění minerálních látek z vody. Když by byly minerální látky ve vodě ponechány, mohly by způsobit zabarvení vody. Poté je vhodné provést chlorování vody a množství chloru v bazénu pravidelně kontrolovat. Věnujte vodě v bazénu pravidelnou péči tak, aby nedošlo ke zdravotní závadnosti vody. Kvalitní voda je hygienická a má také správnou barvu.

Při kontrole hodnoty pH se řiďte tím, že by měla být v rozmezí 8,8 až 7,2. Když je hodnota vyšší, přispívá k tvorbě minerálních látek, vodního kamene a dalších sraženin. Voda, která má vyšší hodnotu pH je také cítit po chloru. Naopak v případě, že je hodnota pH vody nižší než 7, dochází ke korozi povrchů a je ovlivněna rozpustnost ostatních látek v bazénu.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id16227 (novesluzby.cz#24116)


Přidat komentář