Fontány do bytu i zahrady

Fontány představují velmi zajímavý a neotřelý dekorativní prvek bytu i zahrady. Přinesou Vám klid i harmonii do duše, zabraní vlivu negativním energiím, které bývají uvězněné v místnostech. Navíc jemné zurčení vody uklidňuje, osvěžuje a čistí vzduch.

Jaké jsou doplňky fontán?

 • Filtr – výrazně prodlouží dobu, po kterou bude voda ve fontánce průzračná. Pokud si vyberete fontánku, která neobsahuje v základním balení filtr, doporučujeme ho zakoupit.
 • Pro zvýšení životnosti a čistoty fontán doporučujeme vodní filtrační systém, který odvápní vodovodní vodu. Vodovodní voda je poté měkká a čistá.
 • Vonné esence – nejrůznější bylinkové esence ozvláštní a podpoří léčebné účinky fontán. Šalvějová esence s levandulí: pomáhá při nervovém vyčerpání, rozjasňuje náladu, snižuje krevní tlak. Šalvějová esence: posiluje nervy, rozjasňuje psychiku, povzbuzuje, používá se při psychické nevyrovnanosti.Ylang-ylang esence: má smyslné vlastnosti, dokáže uklidnit při nervovém vypětí, uvolňuje, euforizuje, používá se při frigiditě, impotenci. Jedlová esence: pomáhá při nachlazení, chřipce, zánětu průdušek, krčních zánětů, zápalu plic, angíně, zánětu nervů, revmatismu, artritidě, účinný při zápachu úst, zápachu nohou, při oslabení organismu, při zvýšeném stresu, nespavosti, při slabém prokrvení končetin, při chronickém kašli, při rýmě, při chrapotu aj. Eukalyptová esence: vhodná při onemocněních horních cest dýchacích. Cedrová esence: snižuje únavu, dodává pocit svěžesti.

Působení fontán na naší životní energii

Můžete si také zakoupit fontánu, která je navržena k navození pocitu pozvolna tekoucí řeky. Řeka se stará o výborné Čchi, které zabraňuje tzv. negativním energiím, které bývají uvězněné v místnostech, a tak životodárná energie Čchi může proudit volněji. Ve Feng Shui je považováno za příznivé, jestliže se díváte na pomalu tekoucí řeku z Vašeho domova.

Životní energie je základem veškerého života. Projevuje se jak na úrovni materiální, tak nemateriální. Z pohledu tradiční čínské medicíny je materiální formou energie Čchi například krev, hleny, nečistoty a odpadní látky z metabolických procesů. Nemateriálním projevem Čchi je mysl: duše a duch. Vitální energie Čchi se v člověku transformuje z esence ťing , hmotné podstaty života. Ta je zásobárnou lidské, tělesné Čchi. Tvoří se spojováním vdechované Čchi vzduchu, esence potravy, plodivé síly a krve. Čchi se v těle neustále pohybuje. Stoupá, klesá, vstupuje a vystupuje. Bez přestání tělem cirkuluje. Její kvalita i množství se mění dle denní doby, věku, ročního období, stavu mysli i dalších faktorů.

Pohled do historie fontán

V minulosti byly fontány pouze výsadou králů a bohaté šlechty. Později měly fontány velký význam v architektuře, umění a sochařství. Přítomnost fontány, ať už malé, velké, v bytu nebo na zahradě, dokáže přitáhnout každý pohled a vytvořit pozitivní emoce.

Proč si pořídit fontánu

 • Fontána umístěná v interiéru zlepšuje a osvěžuje životní prostředí, osvěžuje Vaši mysl, pozitivně působí na životní energii.
 • Fontána umístěná na zahradě dotváří přitažlivé spojení s přírodou a nevšední design.

Fontány do zahrady

 • Keramické fontány do zahrady
 • Hudební fontány do zahrady
 • Fontána s efektem tvaru květinového kalichu
 • Fontána s efektem zpěněné vody
 • Fontána s paprskovým otáčivým efektem
 • Fontána s paprskovým regulovatelným otáčivým efektem
 • Fontána s vodní stěnou ve tvaru zvonu

Keramické fontány do zahrady

Keramické fontány se vyrábějí v nejrůznějším barevném provedení i designu. Nabízí ideální řešení pro co nejlepší využití v místnostech i na zahradě. Keramické fontány lez využití pro vnitřní i vnější prostory.

Výhody keramických fontán

Odolnost vůči mrazu

Vhodné pro vnitřní i venkovní použití

Hudební fontány do zahrady

Představují originalitu, jedinečnost, neopakovatelnost kouzla atmosféry. Hudební fontána je prezentací světla, tvarů, barev, hudby a pohybů vody.


Fontány do bytu

 • Keramické fontány do bytu
 • Fontány z přírodního kamene do bytu
 • Fontány z přírodního kamene do bytu
 • Nerez fontány do bytu
 • Mlhové fontány do bytu
 • Vodní stěny do bytu

Keramické fontány do bytu

Keramické fontány se vyrábějí v nejrůznějším barevném provedení i designu. Nabízí ideální řešení pro co nejlepší využití v místnostech i na zahradě. Keramické fontány lez využití pro vnitřní i vnější prostory.

Fontány z drahých kamenů

Jedinečné** fontánky s nahrubo nasekaným a neopracovaným křišťálem a ametystem, sodalitem, růženínu, kalcitu** aj. Tyto fontány ocení všichni, kteří si jsou vědomi léčivé síly kamenů.

Ametyst – je ceněn svoji krásnou fialovou barvou. Ametyst je považován za symbol zdrženlivosti. Dopomáhá duševnímu klidu, přináší štěstí, chrání před kouzly a opilostí. Ametyst je také považován za kámen zamilovaných. Ametyst čistí, odbourává stres, napomáhá klidnému spánku, podporuje a ochraňuje lásku, navozuje klid, dodává pocit štěstí, ochraňuje, dodává odvahu aj. Léčebné využití ametystu - odstraňuje parazity, podněcuje produkci hormonů, činnost metabolismu, posiluje vylučovací orgány a imunitní systém, zmírňuje bolesti hlavy, odstraňuje napětí, pomáhá při žaludečních a dýchacích obtížích, poruchách sluchu, kožních problémech, nerovnováze zažívacího traktu, působí na střeva aj.

Sodalit – spojuje logiku s intuicí, prohlubuje meditaci a porozumění aktuálním stavům Vašeho života. Sodalit rozvíjí a zklidňuje mysl, potlačuje duševní zmatek, dodává odvahu, prohlubuje koncentraci, představivost, zvyšuje sebevědomí, chrání před konflikty. Léčebné účinky Sodalitu – čistí lymfatický systém i jednotlivé orgány, udržuje v rovnováze metabolismus, posiluje imunitní systém, léčí potíže způsobené stresem, emocemi a strachem, posiluje nervový systém, příznivě působí na hlasivky, krk a hrtan, snižuje horečku, krevní tlak.

Kalcit – dodává sebevědomí, vůli uskutečnit předsevzaté cíle, má pozitivní vliv na stavbu kostí, klouby, vazivo, pleť, zubní sklovinu, regeneruje mysl, reguluje srdeční činnosti, podporuje funkci jater, žlučníku, ledvin, trávicí trakt, látkovou výměnu.

Růženín – dodává životní energii, oživuje tvůrčí myšlení, fantazii, odbourává strach, zlost, nelibost, pocit viny. Léčebné účinky - má pozitivní účinek u chorob srdce, jater, plic, genitálií, ledvin, léčí infekce močové trubice, má výborný vliv na poruchy plodnosti mužů, odvádí z těla škodlivé látky a přebytečné tekutiny. Pomáhá při dlouhodobých nemocích, střevních chorobách, hojí puchýře, vyhlazuje pleť.

Křišťál – povzbuzuje psychiku, samostatnost, pomáhá sebezdokonalení, ochraňuje před vším negativním, harmonizuje, působí na korunní čakry, další čistí. Léčebné účinky křišťálu – tiší bolest hlavy, zubů, střevní potíže, neurologické potíže, podporuje zažívací trakt, uvádí tělo do rovnováhy, zvyšuje laktaci, posiluje imunitu, vhodný na všechny zdravotní problémy, včetně problémů duše.

Mlhové fontány do bytu

Fontány s jedinečným ultrazvukovým mlhovacím přístrojem, který automaticky mění barvu LED diod, jenž prosvětluje vyrobenou mlhu. Mlhovací  přístroj osazen blokovacím senzorem, který při nedostatku vody přístroj vypne, takže nedojde k poškození keramického disku, který svým kmitáním vodu atomizuje na mlhu.

Vodní stěny do bytu

Vodní stěny jsou alternativou fontán do bytu. Jsou k dostání v provedení například nerezové oceli, lamel, které jsou v různých barevných kombinacích. Vodní stěna rozhodně upoutá nejen Vaši, ale i pozornost Vašich hostů. Vodní stěna se hodí do moderních domácností, obchodních prostor.

Vodní stěny napomáhají k doporučené vlhkosti vzduchu, tj. 45 až 55%.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id16176 (novesluzby.cz#20914)


Přidat komentář