Dřevovýroba - psí boudy, králíkárny, kurníky

I domácí zvířata si stejně jako lidé zaslouží pohodlné bydlení v podobě kvalitně vyrobených a dostatečně velkých domečků, ve kterých jim nebude zima a budou se v nich cítit bezpečně. S výrobou psích bud či králíkáren Vám poradí dřevovýrobce.

Bez dřevovýroby si jen málokdo z nás dokáže představit svou domácnost, zahradu, dvůr a další prostory, které zdobí produkty ze dřeva. Je Váš interiér vybaven dřevěným nábytkem? Zdobí Vaši zahradu pergola, dřevěný plot nebo je součástí posezení zahradní dřevěný nábytek? Chováte domácí zvířata? Dovede si představit chov králíků bez králíkáren nebo chov slepic bez kurníku? O všechny tyto produkty se Vám postará firma zabývající se dřevovýrobou.

Výroba psí boudy, psí bouda na míru

Hodláte si pořídit psa, ale vylučujete, že by pes bydlel s Vámi doma? Máte v plánu si tedy pořídit takové plemeno, které by bylo celoročně venku na Vaší zahradě? Nebo naopak už pejska máte, ale rozhodli jste se mu pořídit novou boudu? Pak byste její výrobu měli zadat opravdu zkušenému výrobci, který má s výrobou psích bud zkušenosti. Pak se nemusíte namáhat vymýšlet různé varianty vzhledu a funkcí boudy, propočítávat výšku a šířku boudy, aby se do ní Váš miláček vešel, ale vše můžete přenechat na odborníkovi. Pokud najdete takového, který se na výrobu psích bud specializuje, sám Vám navrhne dle rasy Vašeho pejska, pohlaví, stáří a dalších vlastností boudu, která bude šitá přímo Vašemu pejskovi na míru. Samozřejmě Vám dá vybrat z bohatého katalogu, který se hemží mnoha fotografiemi, ať si sami vyberete, jaký vzhled boudy by se Vám nejvíce líbit.  Na psí boudě záleží opravdu hodně, proto její výběr nepodceňujte a její výrobu přenechejte zkušenému výrobci.

Podle čeho vybrat psí boudu?

Aby psí bouda Vašemu pejskovi vyhovovala, musí splňovat několik důležitých podmínek. Především je důležité, aby psa ochránila před nepříznivým počasím, jakým jsou vysoké teploty, déšť, zima, mráz, sníh, kroupy, vítr, apod. Do boudy zkrátka nesmí pršet, v zimě musí psovi poskytovat dostatečnou ochranu před mazem a silnými větry a v létě ho ochránit před velkými vedry. K tomu dopomůže jak zádveří, tak i vhodné zateplení boudy. Bouda by měla být často čistitelná, z čehož vyplývá, že by měl být vnitřní prostor boudy snadno přístupný nejen pro pejska, ale také pro Vás, který budete boudu čistit. Kvalitní psí boudu, která bude splňovat všechny nejen výše uvedené požadavky, si můžete nechat vyrobit od dřevovýrobce.

Jaká by měla být velikost psí boudy?

Pes si svou boudu vyhřívá svým tělesným teplem. Proto by neměla být bouda příliš velká, aby se mu ji podařilo úspěšně vyhřát. Bouda by však měla být takové velikosti, aby s do ní pes pohodlně vešel, necítil se v ní stísněný, ale přesto se to s velikostí nesmí přehánět z důvodu snadného vyhřátí. Jak by měla být velká hlavní komora boudy, kterou pes bude využívat ke spaní. Její velikost se dá spočítat tak, že výšku psa v kohoutku udávanou v centimetrech vynásobíte 91,5. Výsledné číslo pak udává počet čtverečních centimetrů, které jsou nutné pro pohodlné vyspání pejska. Výška komor boudy musí být alespoň o 5 cm vyšší než výška Vašeho psa i s hlavou. Výška vchodu do psí boudy by měla být o 5 cm vyšší než pejska v kohoutku. Pes se tak bude muset sice při vcházení do boudy trochu sehnout, ale zase mu takovou dírou neunikne příliš tepla a dovnitř se nedostane zbytečná zima.

Co musí splňovat králíkárna?

I králíci, stejně jako jiná domácí zvířata, potřebují své domečky a výběhy. Králíkárny pořizují majitelé králíků jako stálý nebo občasný příbytek. Pro zimní období je možné nechat si vyrobit králíkárnu zateplenou. Než oslovíte firmu, která nabízí výrobu králíkáren, měli byste si rozmyslet, jak by měla králíkárna vypadat a co vše od ní očekáváte. Rozhodný je určitě počet kotců, rozměry kotce, atd. Délka králíkárny pro velká plemena králíků by měla být alespoň 120 cm hloubka 70 – 80 cm a výška 70 cm. U středních plemen by měly být rozměry ve stejném pořadí následující: 80 cm, hloubka 70 – 80 cm a výška 60 cm. U malých plemen postačí zachovat minimální rozměry kotce 70 cm, co se délky týče, 70 cm na hloubku a 50 cm na výšku.

Kurníky pro slepice na zakázku

I kurníky pro slepice se dají zhotovit v různých provedeních. Pro slepice můžete nechat vyrobit např. kurník zateplený, kurník nezateplený, dále kurník, který stojí na nožkách nebo je položen na zemi bez nožek, kurník s výběhem nebo bez výběhu, atd. Velikost kurníku se určuje dle hejna slepic. Na jeden metr čtverečný se počítají 3 – 4 středně velké slepice. Kurník by měl být vybaven dvojími dveřmi, malými pro vchod a východ slepic a velkými pro obsluhu chovatele. Ve dveřích pro obsluhu může být vytvořeno okno, aby měly slepice v kurníku světlo a rozpoznaly, zda je noc nebo den. Ke kurníku je možné nechat zhotovit i výběh, do něhož se slepice vypustí ven, a přitom nebudou hrabat a běhat po zahradě. Variant existuje celá řada. Pokud byste rádi chovali slepice, ale nejste si jisti velikostí, vzhledem a vybavením kurníku, nic se neděje. Obraťte se na firmu, která výrobu kurníku provádí. Ta Vám navrhne kurník, který bude odpovídat požadavkům slepic, ale také velikost Vaší zahrady. Kurník nemusí působit pouze jako nutný příbytek pro slepice, ale může zkrášlit celkový vzhled Vaší zahrady nebo dvorku. Dnes už neplatí, že každý kurník musí vypadat stejně nudně. Moderní doba nabízí i moderní možnosti.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id16224 (novesluzby.cz#24054)


Přidat komentář